Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktGoogle AppsE–podręcznikiOffice 365E-dziennik
Czwartek, 26 maja 2016 r. WAKACJE za    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 3
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 680
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.198.90.50
Losowe Zdjęcie
Szkoła z lotu ptaka (2)
Szkoła z lotu ptaka (2)
Czersk z lotu ptaka
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 26480
Arkusz dostosowan... 23785
Testy kompetencji... 16431
Program naprawczy... 13686
Testy kompetencji... 12066
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 43905
Gimnazjum Czersk 40242
Epublikacje 29742
Gry po szkole 20012
 W najbliższym czasie ...
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne wakacje" - 31.05.2016 | Szkolny Konkurs Recytacji Poezji Niemieckojęzycznej - 31.05.2016 | ,,Twoja twarz brzmi znajomo" - 01.06.2016 | Festyn z okazji Dnia Dziecka - 01.06.2016 | Regaty o Puchar Burmistrza Czersk - 04.06.2016 | Szkolny Konkurs Matematyczny "Rozkosze łamania głowy" - 06.06.2016 | Szkolny Konkurs "Najlepiej dyżurująca klasa VI" - 07.06.2016 | Gminny Konkurs "Na baśń" - 08.06.2016 | Szkolny Konkurs na Najbardziej Zadbaną Izbę Lekcyjną - 15.06.2016 | Szkolny Konkurs Na Najlepszego Czytelnika - 15.06.2016 |
Zostań Mistrzem Ortografii

REGULAMIN DYKTANDA
Wycieczka klasowa do Adventure Park w Gdyni
Wczesnym rankiem 24 maja 2016r. klasy IVc i Va wraz z koleżankami z klasy Vc i Vf wyruszyły na "Misję specjalną" do Gdyni. Moc atrakcji czekała na nas w Adventure Park. W programie mieliśmy:
- Średni Park Linowy – szlak złożony z drewnianych podestów zamocowanych na wysokości 3 do 5 metrów. Mogliśmy na nim doświadczyć niesamowitych emocji. Park linowy był doskonałą próbą charakteru i opanowania emocji.
Uczniowie z Malachina w Juraparku
Dnia 23 maja uczniowie z klas O-III z Malachina uczestniczyli w atrakcyjnej wycieczce. Miejscem docelowym był Jurapark w Solcu Kujawskim.
Po przyjeździe dzieci uczestniczyły w warsztatach i bawiły się w paleontologów. Główną atrakcją była ścieżka dydaktyczna. Zwiedzający mieli możliwość odbycia wędrówki przez erę mezozoiczną czyli erę dinozaurów. Wszystkie gady i płazy były naturalnej wielkości. Dopełnieniem atrakcji było kino emocji. Dzieci oglądały film o powstaniu wszechświata zrealizowany w technologii 3D.
Medalowa passa uczniów z "Jedynki"
Nie od dziś wiadomo że lekkoatletyka w "Jedynce" stoi na wysokim poziomie, uczennice i uczniowie udowodnili i tym razem że biegi, skoki i rzuty to ich specjalność wygrywając zawody powiatowe i awansując do finału wojewódzkiego.
To kolejny wielki sukces, jaki odnieśli nasi sportowcy, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1
Po zwycięstwie w zawodach gminnych drużyna dziewcząt i chłopców awansowała do udziału w zawodach powiatowych. Odbyły się one 23 maja na stadionie lekkoatletycznym w Chojnicach. Spotkały się tam trzy najlepsze szkoły podstawowe z powiatu chojnickiego.
Nasz kaszubski konkurs w majowej "Pomeranii"
Miła niespodzianka czeka na czytelników majowego numeru "Pomeranii". Otóż pani Felicja Baska Borzyszkowska napisała artykuł dotyczący Szkolnego Konkursu Czytania po Kaszubsku "Czëtómë Derdowsczégò", który odbył się w naszej szkole 31 marca br. Pani Felicja brała udział w pracach komisji i z wielkim uznaniem wypowiadała się o konkursie.
Tekst jest napisany oczywiście w języku kaszubskim. Zachęcam do przeczytania, a jeśli nie jest wystarczająco zrozumiały to może czas na naukę naszego pięknego języka regionalnego? :)
Szkolny Konkurs Profilaktyczny "Na najlepiej dyżurującą klasę VI"
Samorząd Uczniowski wyłonił zwycięzców Szkolnego Konkursu Profilaktycznego "Na najlepiej dyżurującą klasę VI". Uczniowie oceniani byli przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego (Martynę Leszczyńską, Oliwię Prondzińską, Michała Gełdona, Martę Smaglinską, Pawła Smorczewskiego, Kalinę Warnke, Paulinę Pestka, Kingę Rafińską, Martynę Muzioł i Natalię Majchrzak), nauczycieli dyżurujących, opiekuna grupy wiekowej klas VI (panią Barbarę Jażdżewską) oraz panią Marię Gajewską. Punkty zostały policzone.
Podsumowanie konkursu profilaktycznego "Prowadź aktywny tryb życia bez palenia i bez picia"
19.05.2016 roku odbyło się podsumowanie konkursu profilaktycznego "Prowadź aktywny tryb życia bez palenia i bez picia". Konkurs adresowany był do uczniów kl. I - III SP 1. Komisja konkursowa oceniła prace pod względem profilaktycznego przekazu treści, kreatywności, oryginalności, pomysłowości oraz formy estetycznej i wyłoniła zwycięzców.
Labirynt
W ramach zadania domowego z zajęć komputerowych (dla chętnych) Kinga Rafińska z 6d i Paulina Gliniecka z 6e stworzyły grę labirynt.
Zapraszam pozostałych uczniów klas VI do wykazania się umiejętnościami programowania i zdobycia oceny. Szczegóły na Classroom

Grę uruchamiany klikając zieloną chorągiewkę (obok czerwonego ośmiokąta)

Autor: Paulina Gliniecka
Autor: Kinga Rafińska
Regaty Otwarcia Sezonu Żeglarskiego o Puchar Dyrektora Szkoły
W piątek, 6 maja 2016 r., Uczniowski Klub Sportowy zorganizował Regaty Otwarcia Sezonu Żeglarskiego o Puchar Dyrektora Szkoły. Nad jezioro Ostrowite przyjechali uczniowie klas żeglarskich Szkoły Podstawowej nr 1 im. J.Korczaka wraz z opiekunami. Pogoda sprzyjała żeglarzom i dzięki temu zdołano przeprowadzić pięć biegów. Rywalizacja była bardzo ostra i wyrównana.
Spotkanie z pisarzem uczniów kl. IIc i IIh
W piątek 20 maja 2016r. w Centrum Informacji Turystycznej odbyło się spotkanie z pisarzem - panem Wiesławem Błachem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. IIc oraz IIh wraz z wychowawczyniami. Obie klasy realizują przez cały rok szkolny innowację pedagogiczną "Ja w świeci sztuki" i postanowiły bliżej poznać tajniki pracy nad książką. Maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu, dlatego świętowanie "z książką w tle" przybrało formę spotkania autorskiego z literatem. Pan Wiesław opowiedział dzieciom o swoich doświadczeniach pisarskich. Poinformował, że z wykształcenia jest historykiem, ale z zamiłowania pisarzem.
Kolejne sukcesy wokalistek z SP1
Po XV Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, gdzie nasze starsze uczennice zdobyły drugą i trzecią nagrodę (II miejsce- Ewelina Januszewska z kl. 6b; III miejsce- Klaudia Kobusińska z kl. 5c) przyszedł czas na kolejne emocje...
W czwartek 19. maja w Ośrodku Kultury w Rytlu odbył się XVI Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej. Wzięło w nim udział 67 młodych artystów, którzy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych i czterech grupach wykonawczych. Naszą szkołę reprezentowało tym razem 13 dziewcząt.
Projekt czytelniczy w Malachinie
17 maja w Szkole Filialnej w Malachinie obchodzono ŚWIĘTO KSIĄŻKI. W tym dniu dzieci miały okazję spotkać się z panem Wiesławem Błachem autorem książki pt. "Co warto wiedzieć o zwierzętach". Pełne humoru wierszyki o zwierzętach, piękne zdjęcia i rysunki od razu przyciągnęły uwagę małych czytelników. Podczas spotkania pan Błach dowcipnie opowiadał o swojej twórczości i powstaniu książki. Później dzieci zabawiły się w dziennikarzy i zadawały pytania. Poprosiły również gościa o przeczytanie kilku ulubionych wierszy. Na koniec nastąpiła chwila, na którą dzieci niecierpliwie czekały, czyli rozdanie autografów.
Obóz żeglarski klasy Va
Od poniedziałku 9 maja do piątku 13 maja klasa Va wraz z wychowawczynią przebywała na szkoleniowym obozie żeglarskim na Półwyspie Lipa. Pogoda była naprawdę wspaniała. Było bardzo ciepło, świeciło słońce i panowały doskonałe warunki do żeglowania. Trening żeglarstwa odbywał się pod bacznym wzrokiem instruktorów żeglarstwa: pana Tomasza Kędzierskiego oraz pana Czesława Sikory. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od przygotowania łódek i żeglowania po Jeziorze Wdzydzkim. I tak żeglowaliśmy od śniadania do obiadu i od obiadu do kolacji. Wieczory spędzaliśmy na zabawie, graniu w gry planszowe, graniu w piłkę nożną czy siatkówkę, ale także na ciekawych i wesołych zajęciach z panią Marią Narloch - naszą pedagog.
Strona 1 z 138 1 2 3 4 > >>
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2015/16
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
AGAR.IO
Wszystko o turnieju

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

Marycha
27.04.16 15:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 06:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 20:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 06:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 14:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 15:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 22:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 15:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 15:32
lol

Kawowy678
20.03.15 15:32
Pozdrowienia dla 6F :3

Archwium
19614369 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2016
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone