Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki" Szkoa Promujca Zdrowie Biuletyn Informacji publicznej 
   GłównaPocztaKontaktGoogle AppsE–learningOffice 365E-dziennik
Czwartek, 26 marca 2015 r. Do WAKACJI    
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 2
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 664
Najnowszy zarejestrowany: Kawowy678

Twój IP: 23.23.36.47
Losowe Zdjęcie
5f
5f
Zdjęcia klasowe 2007/2008
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
........Dyskoteki w ...
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 25993
Arkusz dostosowan... 23251
Testy kompetencji... 16311
Program naprawczy... 13492
Testy kompetencji... 11924
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 36381
Gimnazjum Czersk 32024
Epublikacje 21285
Gry po szkole 11976
 W najbliższym czasie ...
Apel "Wielkanoc" - 31.03.2015 | Wielkanocne zwyczaje - 31.03.2015 | Apel wielkanocny - 31.03.2015 | Sprawdzian szóstoklasisty - 01.04.2015 | Parafialny konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocna - 02.04.2015 | Szkolny Dzień Zdrowia - 09.04.2015 | Warsztaty kulinarne - 09.04.2015 | Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas III - 10.04.2015 | Rachmistrz klas IV, V, VIA - 14.04.2015 | Szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas I - III "I like poetry" - 15.04.2015 |
Rekrutacja

Rekrutacja

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku
ogłasza
w dniach od 01.03.2015r. do 31.03.2015r.
zapisy na rok szkolny 2015/2016

1) do klasy I wszystkie dzieci z rocznika 2008 i 2009

2) do oddziału przedszkolnego z rocznika 2010

Rodzice (opiekunowie prawni) dziecka z rejonu oraz spoza rejonu
Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku składają w sekretariacie wypełnioną
KARTĘ ZGŁOSZENIA DZIECKA DO SZKOŁY

Pobierz dokumenty:
Dokumenty zgłoszenia dziecka do klasy "0" - rok szkolny 2015/2016
- wniosek o przyjęcie dziecka 5 letniego do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016
- deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego
- oświadczenie o samotnym wychowywaniu kandydata w rodzinie
- oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata
- zaświadczenie o zatrudnieniu
- regulamin naboru do klasy "0"

Dokumenty zgłoszenia dziecka do klasy 1 - rok szkolny 2015/2016
- wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I na rok szkolny 2015/2016
- oświadczenie o samotnym wychowywaniu kandydata w rodzinie
- oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata
- regulamin naboru do klasy 1

Stosowne druki można także odebrać w sekretariacie.

Wszystkie powyższe dokumenty dostępne również w POBIERALNI.

W przypadku zapisu dziecka do innej szkoły, prosimy o powiadomienie nas o tym fakcie.

Dyrektor szkoły - Bożena Spica
Szkolny Dzień Zielony
Z okazji pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski przeprowadził 23 marca br. akcję profilaktyczną pod hasłem "Wagarom stanowczo mówimy nie!". W "Szkolnym Dniu Zielonym" wzięły udział klasy I-VI. Akcja miała na celu scalenie społeczności uczniowskiej, zacieśnienie więzi między nauczycielami i uczniami oraz przeciwdziałanie wagarom. W tym dniu uczniowie i nauczyciele przebierali się na zielono. Kolor ten został wybrany nieprzypadkowo, ponieważ jest symbolem wiosny i wykazuje działanie pozytywne: m.in. zwiększa optymizm oraz wiarę w siebie i innych, działa relaksująco, służy sercu, reguluje krążenie krwi i ułatwia głębokie oddychanie.
Konkurs na Najpiekniejszą Palmę
Podczas Rekolekcji wielkopostnych - 19 marca 2015r. miał miejsce finał Parafialnego Konkursu na Najpiękniejszą Palmę. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: dla klas I-III i IV-VI. Komisja w składzie: ks. proboszcz Zbigniew Straszewski, ks. Krzysztof Piątek, p. Alicja Walenczak i p. Karolina Lubińska przyznała następujące nagrody i wyróżnienia...
Dzieci z Łubnej witały wiosnę
Gdzie jesteś Wiosenko? Przedszkolaki z Łubnej od wielu dni podczas krótkich spacerów, odnajdywały pierwsze zwiastuny nadchodzącej wiosny.Były to pąki młodych listków na drzewach i krzewach, klucz powracających ptaków, śnieżnobiałe przebiśniegi w ogrodzie.Natomiast wśród gałęzi ogrodowych drzew rozlegał się szczebiot uwijających się ptaków. Jednak,żeby przyspieszyć całkowity powrót wiosny, zrobiły słomianą "kukłę - marzannę".
Konkurs matematyczny
Rok 2015 ogłoszony został przez Sejmik Województwa Pomorskiego Rokiem Matematyki na Pomorzu. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w te obchody przystępując licznie w dniu 19 marca 2015 r. do XXIV edycji Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY 2015. Organizowany jest on pod patronatem Rady Europy, a w 1994 został wpisany do kalendarza imprez UNESCO. Konkurs przeprowadzany jest raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach.
Sukces Mikołaja
Centrum Egzaminacyjne Cambridge Angloschool w Warszawie zorganizowało po raz drugi konkurs PEN FRIENDS. Głównym celem tego konkursu jest rozwój praktycznych umiejętności językowych, a w szczególności pisania w języku angielskim oraz rozwijanie kreatywności i twórczości uczniów. W tegorocznej edycji konkursu uczniowie klas IV-VI mieli za zadanie napisać krótką pracę pisemną na temat swoich postanowień lub marzeń w 2015 roku.
Wielki sukces klasy Id
W V edycji ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego "Planeta Energii" organizowanego przez Grupę Energa wzięło udział niemal 500 nauczycieli i prawie 6000 uczniów. Ogromną radością jest znalezienie się wśród dziesięciu zwycięzców i wygranie dla naszej szkoły i miasta wizyty interaktywnego miasteczka edukacyjno - rozrywkowego. Wiosną zawita do Czerska na dwa dni mobilne centrum nauki "Planeta Energii". W miasteczku na przybyłych będą czekały liczne atrakcje. W ciekawy sposób zostanie przekazana wiedza związana z energią elektryczną, a także będzie można wziąć udział w licznych konkursach i wygrać nagrody.
Sukces recytatorów
10 marca 2015 r. uczennica klasy Vb, Ewelina Januszewska, zajęła I miejsce w Okręgowych Eliminacjach do XXXII Wojewódzkiego Konkursu Poezji Polskiej i tym samym zakwalifikowała się do eliminacji rejonowych w Starogardzie Gdańskim. To już drugi sukces Eweliny w okręgowych eliminacjach. W roku szkolnym 2013/2014 podopieczna pani Marii Gajewskiej otrzymała także I nagrodę.
W tym roku komisja konkursowa doceniła również recytację Nikoli Pega (opiekun: M. Gajewska), przyznając II miejsce. Jury wyróżniło też interpretację głosową Marcina Schamnier - Ciemińskiego (opiekun: Hanna Fryca).
Zajęcia logopedyczne
12 marca br. w klasie I a i I c odbyły się pokazowe zajęcia logopedyczne, które miały na celu ukazanie dzieciom, że ćwiczenia oddechowe mogą być przeprowadzane jako doskonała zabawa. Wszystkie dzieci brały udział w konkurencjach i zdobywały nagrody. Największym zainteresowaniem cieszył się "mecz", gdzie dmuchając w piłkę ze styropianu należało zdobywać bramki. Na koniec uczniowie obejrzeli tablicę z ciekawostkami na temat logopedii.
Konkurs Bobra
Dzisiaj tj. 11 marca 2015r. o godz. 12.00 odbyła się powtórka IX Konkursu Informatycznego "Bóbr" dla klas IV-VI. Konkurs odbył się po raz trzeci, bo dwa poprzednie nie odbyły się z przyczyn technicznych organizatora.
Jak zawsze konkurs ten polegał na rozwiązywaniu interaktywnego testu online. Test składał się 24 pytań podzielonych na trzy grupy, ze względu na stopień trudności, po 8 pytań w każdej grupie. Pytania wymagały głównie myślenia logicznego i nie należały do łatwych.
"Kredka dla pierwszaka"
Od września 2014r. do lutego 2015 r. Samorząd Uczniowski zbierał używane przybory szkolne, aby obdarować nimi najbardziej potrzebujących uczniów klas pierwszych. W dniach od 3 do 6 marca b.r. kredki, ołówki, gumki i inne przedmioty zostały przekazane wychowawczyniom pierwszaków. Akcja miała na celu uwrażliwienie starszych uczniów na potrzeby innych, niesienie pomocy, budzenie chęci dzielenia się z potrzebującymi. Nasza akcja nadal cieszy się powodzeniem, dlatego będziemy ją prowadzić do końca maja 2015 r. i sukcesywnie przekazywać najmłodszym uczniom przybory. Łącznie obdarowanych zostało trzynastu uczniów. Pozostałe przybory przekazaliśmy wychowawczyniom.
"Żywa lekcja historii"
4 marca br. szkołę odwiedzili członkowie bractwa rycerskiego z Owidza i poprowadzili "Żywą lekcję historii". Najpierw gości bardzo serdecznie przywitał i przedstawił pan Mirosław Talewski - nauczyciel historii.
Pasjonaci rycerstwa rozpoczęli zajęcia od wyboru dwóch ochotników. Chłopcom ubrano kolczugi. W koszulkach zbudowanych z tysięcy małych kółek stalowych piątoklasiści poczuli jak ten strój ochronny dopasowywał się do kształtów wojownika. Następnie wybrano dwie ochotniczki do pokazu kusz. Dziewczęta miały możliwość ich użycia, sprawdzenia zasięgu rażenia.
Szkolny Konkurs Recytatorski
Dnia 04 marca odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV - VI. Chętnych recytatorów zgłosiło się aż osiemnastu. Uczniowie, jak co roku musieli zaprezentować po dwa wiersze lub jeden wiersz i fragment prozy. Komisja w składzie: p. dyrektor B. Spica, p. H. Fryca, p. H. Mrozińska, p. K. Ebertowska, p. M. Gajewska oraz p. B. Ringwelska, miały niemały problem, aby wyłonić tych najlepszych. Przyjemnie było słuchać wierszy z literatury dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza piękna języka i mowy ojczystej.
Strona 1 z 112 1 2 3 4 > >>
Rekrutacja
ŻEGLARSTWO
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2014/15
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Do pobrania:
Deklaracja korzystania z szafek
Regulamin korzystania z szafek

Przedmioty
Technika:
Regulamin BRD

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Działania
Tylko pustej głowy nie chroni kask
Wyrównywanie szans

Projekt systemowy
"My - każdy z nas - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów klas I - III w Gminie Czersk"
- Informacje ogólne
- Konkurs fotograficzny
- Przegląd teatralny
- Na szkoleniu żeglarskim
- Warsztaty kulinarne
- Spotkanie z aktorami
- Konkurs plastyczny
- Szlifujemy angielski
- Warsztaty plastyczne
Ciekawe strony
Kolorowanki
Konkursy
Zagłosuj na nas klikając na poniższy baner
Zagłosuj na nas!
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

Kawowy678
20.03.15 17:32
lol

Kawowy678
20.03.15 17:32
Pozdrowienia dla 6F :3

remikokiko
17.03.15 19:31
siema pozdro dla 5 a

Pozorek
03.03.15 11:01
pozdro dla gołobka i 4f

Pozorek
26.02.15 17:48
Pozdrowienia dal 4 c

Ewelina44
25.11.14 17:55
Pozdrowionka!

Ewelina44
25.11.14 17:54


Ewelina44
25.11.14 17:54


gostekk
23.11.14 16:38
eloszkiii

MineKlocys
24.10.14 10:27
Krystian

Archwium
15371405 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2015
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone