Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki" Szkoa Promujca Zdrowie Biuletyn Informacji publicznej 
   GłównaPocztaKontaktGoogle AppsE–learningOffice 365E-dziennik
Sobota, 25 kwietnia 2015 r. Do WAKACJI    
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 2
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 664
Najnowszy zarejestrowany: Kawowy678

Twój IP: 54.205.130.92
Losowe Zdjęcie
5e
5e
Zdjęcia klasowe 2005/2006
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 26042
Arkusz dostosowan... 23292
Testy kompetencji... 16323
Program naprawczy... 13500
Testy kompetencji... 11931
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 36890
Gimnazjum Czersk 32564
Epublikacje 21768
Gry po szkole 12461
 W najbliższym czasie ...
Szkolny Dzień Patrioty- Święto Konstytucji 3 Maja - 30.04.2015 | Szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas I - III "I like poetry" - 06.05.2015 | Gminny konkurs recytatorski poezji niemieckojęzycznej - 21.05.2015 | XV Gminny Konkurs Ortograficzny ,,Zostań mistrzem ortografii" - 22.05.2015 | Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych - 26.05.2015 | Rodzinne Dyktando Online - 27.05.2015 | Ogólnopolski konkurs grafiki komputerowej "Bezpieczne wakacje" - 31.05.2015 | Gminny konkurs na Baśń dla uczniów klas III - 15.06.2015 | Apel "Bezpieczeństwo podczas wakacji" - 24.06.2015 | Dyskoteka pożegnalna dla klas VI - 24.06.2015 |
Konkurs profilaktyczny
Konkurs plastyczny
Konkurs "Zabawa z matematyką"
23 kwietnia odbył się szkolny konkurs "Zabawa z matematyką". Organizatorkami konkursu były: J. Fryzowska, J. Namirowska,I. Fierek , J. Kowalewska. W konkursie brali udział uczniowie z klas trzecich i czwartych. Dzieci pracowały w zespołach trzyosobowych. Rozwiązywały zadania niestandardowe typu: szyfry, domino matematyczne, tangramy, patyczki, itp. W tym roku organizatorki połączyły logiczne myślenie ze sportem. Uczniowie oprócz zadań musieli wykonać kilka ćwiczeń gimnastycznych. Okazało się, że ta forma bardzo im się podobała. Rozwiązując zadania świetnie się bawili.
Dzień Ziemi w klasach pierwszych
Dzień Ziemi to święto obchodzone corocznie 22 kwietnia. Święto to ma na celu promowanie postaw ekologicznych, zwłaszcza wśród najmłodszych. Właśnie dlatego uczniowie klas pierwszych spotkali się na sali gimnastycznej, by wspólnie uczestniczyć w "urodzinach" Ziemi. Całe spotkanie miało charakter zabawowy i w tym roku przebiegało pod hasłem "Zdrowa Ziemia = zdrowa żywność = zdrowi ludzie". Ze względu na dużą liczbę klas pierwszych "świętowanie" odbyło się w dwóch grupach. Już o godz. 8.00 spotkały się dzieci z kl. Ia, Ib, Ic i Ih (pierwsza zmiana), natomiast później w obchodach tego święta uczestniczyli uczniowie z kl. Id, Ie, Ig (druga zmiana).
Dzień Młodego Naukowca
Dnia 21 kwietnia odbył się w naszej szkole po raz drugi "Dzień Młodego Naukowca". Zajęcia, na których uczniowie mogli wcielić się w rolę młodych chemików były prowadzone przez pracowników Centrum Chemii w Małej Skali działającego przy UMK w Toruniu. Młodzież była podzielona na cztery zespoły. Uczniowie pracowali pod okiem bardzo miłych i sympatycznych pań, wszystkie doświadczenia wykonywali w parach. Ćwiczenia były bardzo ciekawe i interesujące.
II Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej i Regionalnej
Dnia 21 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej i Regionalnej. Organizatorkami konkursu były panie Beata Drewczynska i Anna Leszczyńska. Przegląd otworzyła pani dyrektor Bożena Spica, która życzyła uczestnikom powodzenia. Rolę konferansjera pełniła uczennica klasy VI b Malwina Pozorska. W przeglądzie wystąpiło trzydziestu czterech solistów, w kategoriach wiekowych klas IV-VI. Zmagania naszych artystów oceniała komisja w składzie: pani wicedyrektor Dominika Oksentowicz (nauczyciel języka angielskiego), pani Aleksandra Dzięcielska (nauczyciel kaszubskiego i języka angielskiego) oraz nauczyciel muzyki pan Andrzej Borysiuk.
Warsztaty kulinarne w SP1
W sam raz po świątecznym objedzeniu, 9 kwietnia 2015r. dla uczniów klas III odbyły się warsztaty kulinarno - dietetyczne. Wiedzę o zbilansowanej diecie oraz zdrowym żywieniu przekazała Pani Magdalena Głodek, która na co dzień jest dietetykiem i pracuje w Bydgoszczy i Toruniu.
Trzecioklasiści poza wiedzą teoretyczną jak np. zasada "6 U"
(urozmaicenie, uregulowanie, umiarkowanie, unikanie, uprawianie aktywności fizycznej, uśmiechanie się), również w zabawie uzyskiwali wiedzę o zdrowym żywieniu.
XII Regionalny Przegląd Piosenki Dziecięcej
Dnia 18 kwietnia 2015r. (sobota) w Ośrodku Kultury w Czersku odbył się XII Regionalny Przegląd Piosenki Dziecięcej. Nad jego organizacją czuwały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka - Mirosława Knitter i Maria Łangowska. Przegląd odbył się jak zawsze przy współpracy z Ośrodkiem Kultury. Role konferansjerów pełniły uczennice gimnazjum Wiktoria Knitter i Julia Łangowska.
Celami konkursu było:
- rozwijanie uzdolnień muzycznych, rozśpiewanie dzieci,
- popularyzacja i upowszechnianie formy wokalnej wśród dzieci,
- zachęcanie do pożytecznego i kulturalnego spędzania wolnego czasu.
Przegląd miał formę konkursu skierowanego do przedszkolaków i uczniów kl. I - III okolicznych szkół podstawowych. W przeglądzie wystąpiło 37 solistów.
Sadzimy las
Lasy stanowią około 30 % powierzchni naszego kraju. Odgrywają ogromną rolę w życiu człowieka. W lesie znajduje schronienie i pożywienie wiele gatunków zwierząt. Las ze swoim bogactwem przyrodniczym posiada niezaprzeczalne walory turystyczne, rekreacyjne, jak również poznawczo – edukacyjne. Ważne jest zatem, aby o niego dbać. Należy dążyć do zwiększenia lesistości w Polsce. Dlatego już po raz kolejny uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji sadzenia lasu. Sadzenie drzew w lesie nie jest łatwym zadaniem, ale wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem doskonale.
Sukces w gminnym turnieju BRD
W dniu 16.04.2015 r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji uczestniczyły drużyny 4-osobowe (2 dziewczynki i 2 chłopców) z czterech szkół podstawowych z gminy Czersk.
- Szkoła Podstawowa Sportowa nr 2 w Czersku,
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku;
- Szkoła Podstawowa w Rytlu,
- Szkoła Podstawowa w Łęgu.
Przedstawienie uczniów klasy Vb
Za nami Niedziela Wielkanocna i poprzedzające ją Triduum Paschalne. Jednak to nie koniec świątecznego czasu. Bardziej roztargnionym pragniemy przypomnieć, iż trwa oktawa Wielkiej Nocy i zakończy się ona Niedzielą Miłosierdzia Bożego, a okres Wielkanocny w Kościele katolickim trwa aż 50 dni, od Niedzieli Zmartwychwstania Pana Jezusa do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego! Jest to najważniejsze Święto dla wszystkich chrześcijan. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się wyjątkowe przedstawienie "O Jasiu, który krzyż nosił", przygotowane przez uczniów klasy VB.
Laureaci konkursu logopedycznego
Nastąpiło podsumowanie wojewódzkiego konkursu logopedycznego pt. „Bajeczka artykulacyjna”, w którym nagrodzeni zostali uczniowie naszej szkoły.
Serdecznie gratulujemy:
Martynie Kaszubowskiej, uczennicy klasy I w Malachinie za zajęcie II miejsca, oraz dzieciom, które otrzymały wyróżnienia:
Olimpusek z języka angielskiego
W styczniu uczniowie klas I-III uczestniczyli w Ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego "OLIMPUSEK". Po otrzymaniu wyników pani wicedyrektor Danuta Szlachcikowska wręczyła uczniom dyplomy uznania, a uczniom, którzy uzyskali najwyższy wynik w szkole dyplom uznania i nagrodę książkową. Wśród uczniów klas I najwyższy wynik w szkole uzyskał Kajetan Ebertowski z klasy Ia. Spośród klas II najwyższy wynik otrzymał Mikołaj Sztormowski z klasy IIb, a z klasy IIIc Jakub Szynwelski.
W Malachinie dzieci szanują tradycje
Przygotowania do świąt dzieci klas 0-III w Malachinie rozpoczęły się od robienia palmy wielkanocnej z bibuły, bukszpanu i kolorowych wstążek. Później na zajęciach zasiały rzeżuchę i malowały pisanki. W końcu przy wspólnie przystrojonym stole zasiadły do Wielkanocnego Śniadania. W świątecznej atmosferze złożyły sobie życzenia oraz poczęstowały się tradycyjnym jajkiem i lukrowaną babą. Przy stole rozmawiano o chrześcijańskiej wymowie świąt i polskich obrzędach. To spotkanie pokazało jak piękna może być tradycja Świąt Wielkiej Nocy.
Strona 1 z 113 1 2 3 4 > >>
Rekrutacja
ŻEGLARSTWO
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2014/15
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Do pobrania:
Deklaracja korzystania z szafek
Regulamin korzystania z szafek

Przedmioty
Technika:
Regulamin BRD

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Działania
Tylko pustej głowy nie chroni kask
Wyrównywanie szans

Projekt systemowy
"My - każdy z nas - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów klas I - III w Gminie Czersk"
- Informacje ogólne
- Konkurs fotograficzny
- Przegląd teatralny
- Na szkoleniu żeglarskim
- Warsztaty kulinarne
- Spotkanie z aktorami
- Konkurs plastyczny
- Szlifujemy angielski
- Warsztaty plastyczne
Ciekawe strony
Kolorowanki
Konkursy
Zagłosuj na nas klikając na poniższy baner
Zagłosuj na nas!
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

Kawowy678
20.03.15 17:32
lol

Kawowy678
20.03.15 17:32
Pozdrowienia dla 6F :3

remikokiko
17.03.15 19:31
siema pozdro dla 5 a

Pozorek
03.03.15 11:01
pozdro dla gołobka i 4f

Pozorek
26.02.15 17:48
Pozdrowienia dal 4 c

Ewelina44
25.11.14 17:55
Pozdrowionka!

Ewelina44
25.11.14 17:54


Ewelina44
25.11.14 17:54


gostekk
23.11.14 16:38
eloszkiii

MineKlocys
24.10.14 10:27
Krystian

Archwium
15564419 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2015
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone