Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcji
Środa, 22 listopada 2017 r. Do WAKACJI tylko 212 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieZapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 2
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 664
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.224.187.45
Losowe Zdjęcie
3a
3a
Zdjęcia klasowe 2009/2010
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 27412
Arkusz dostosowan... 25035
Testy kompetencji... 16562
Program naprawczy... 13999
Testy kompetencji... 12237
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 55145
Gimnazjum Czersk 51691
Epublikacje 42743
Gry po szkole 32341
 W najbliższym czasie ...
Dyskoteka Andrzejkowa - 23.11.2017 | Konkurs wiedzy o patronie - 23.11.2017 | Światowy Dzień Pluszowego Misia - 23.11.2017 | IX Konkurs Biblijny ,,Braterstwo w Biblii"- konkurs wiedzy - 07.12.2017 | Przedstawienie Bożonarodzeniowe - 20.12.2017 | Konkurs Kolęd i Pastorałek - 05.01.2018 | Ogólnopolska Olimpiada ,Olimpusek" - 08.01.2018 | IX Konkurs Biblijny ,Braterstwo w Biblii"- konkurs plastyczny dla klas I-III - 11.01.2018 | Szkolny konkurs ,,Bezpieczne ferie zimowe z energią elektryczną" - 24.01.2018 | Bal karnawałowy - 25.01.2018 |
Konkurs

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy.
Regulamin dostępny TUTAJ
Termin dostarczenia prac: do 4 grudnia 2017r.
Autor książek dla dzieci w Łubnej
Uczniowie z Łubnej mieli w poniedziałek niesamowitą okazję spotkać się z pisarzem. Odwiedził ich Wiesław Błach, który wydał właśnie dwie książki dla dzieci opowiadające o zwierzętach
Jego debiutancka książka pojawiła się w księgarniach w zeszłym roku, w tym dołączyły do niej "Najpiękniejsze zwierzęta świata" oraz "Najgroźniejsze zwierzęta świata". Autor wcześniej pisał dla dorosłych i jak przyznaje, pisanie dla dzieci to dużo trudniejsze zadanie.
Szkolny Konkurs Korczakowski dla klas IV
20 listopada 2017r. odbył się Szkolny Konkurs Korczakowski dla klas IV pod hasłem „Korczak bliżej nas”. Konkurs składał się z dwóch części. Najpierw uczniowie musieli rozwiązać test, a potem wykonać dowolną techniką plakat. Celem konkursu było pogłębienie i poszerzenie wiedzy o Januszu Korczaku i jego twórczości. A także rozwijanie dziecięcej wyobraźni, aktywności twórczej, umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych.
Powiatowy Konkurs Plastyczny „Europa, w której żyjemy”
W sobotnie południe (18.11) w Centrum Sztuki Collegium ARS wręczono nagrody laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego „Europa, w której żyjemy”, organizowanego w ramach XIX Chojnickiego Filmobrania. W konkursie wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Amelia Niesiołowska z kl. V b oraz Zuzanna Rafińska z klasy VII a. Prace dziewczynek znalazły uznanie w oczach jury. Zuzanna Rafińska zajęłą miejsce II, natomiast Amelia Niesiołowska otrzymała wyróżnienie.
Budowanie wspólnoty klasowej
Ważnym momentem szkolnym dla uczniów jest przejście z klasy trzeciej do czwartej. Rozpoczynają kolejny etap z nauką. Mają lekcje z innymi, różnymi nauczycielami, na których panują zasady i wymagania. Celem moim jest, aby uczniowie tę przygodę z nauką rozpoczęli z radością, entuzjazmem i ochotą. Atmosferę w klasie tworzą nauczyciele i uczniowie. To od nich, w znacznej mierze, zależy, jaki przebieg będzie miała każda lekcja. Dlatego postanowiłam „od kuchni” pokazać uczniom klasy 4 b i d, jak można zadbać o atmosferę panująca na lekcji, aby była „smaczna i zdrowa”.
Konkurs Informatyczny "Bóbr" klas I-III
Uczniowie klas I-III wzięli udział w XII edycji konkursu „Bóbr”, który dla najmłodszej grupy wiekowej nazywa się „Skrzat”. Obecna edycja została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.
W Polsce organizatorami konkursu są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma Learnetic z Gdańska oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów. W tym roku również konkurs odbył się za pośrednictwem platformy e-learningowej www.mcourser.pl.
Ślubowanie klas I
Dnia 15 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyło się telewizyjne pasowanie na ucznia klasy pierwszej.
Niecodzienna sytuacja miała miejsce dokładnie w 51 rocznicę powstania szkoły, ślubowanie na ucznia klasy pierwszej przyjęło 90 uczniów. Wszystkich obecnych przywitała uczennica klasy III, która wcieliła się w reporterkę TVS, czyli Szkolnej Lokalnej Telewizji. Poprowadziła ona program pod wiele mówiącym tytułem „Jak oni się tego nauczyli?”. W programie wzięli udział uczniowie klas I, ich rodzice, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy z klasy III h i III i, którzy przekazali pierwszakom dobre rady dotyczące szkolnego savoir-vivre.
Święto Szkoły
W bieżącym roku szkolnym Święto Szkoły obchodziliśmy w środę 15 listopada. Tegorocznym obchodom imienin naszej szkoły przyświecało hasło: „Lepszy świat przez wolontariat”. Od rana szkoła rozbrzmiewała gwarem odświętnie ubranych w koszulki z logo szkoły, pełnych radości i spragnionych zabawy dzieci. Młodsi uczniowie , klasy I-III, spotkali się z wychowawcami, którzy przeprowadzili dla nich pogadankę wyjaśniającą hasło święta. Potem udali się do Ośrodka Kultury, aby obejrzeć film „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Po powrocie do szkoły dzieci zjadły pyszne i zdrowe śniadanie, w którym nie zabrakło mleka i owoców. Następnie udały się do małej sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w grach i zabawach sportowych przygotowanych dla nich przez opiekunów grup wiekowych.
XII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr"
14 listopada 2017r. odbył się XII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr". Obecnie uczniowie klas VII startowali w kategorii Junior, która do tej pory była dla uczniów gimnazjum. Konkurs wystartował dokładnie o godzinie 12.00 i trwał 60 minut. Konkurs podobnie jak w latach poprzednich polegał na rozwiązaniu testu, który składał się z 24 zadań, które podzielone są na 3 stopnie trudności po 8 zadań w każdym. Zadania testowe w konkursie "Bóbr" wymagają logicznego myślenia.
SPOTKANIE ZE SZTUKĄ TEATRALNĄ
W listopadzie odbył się wyjazd do Grudziądza na spektakl „Jaś i Małgosia” zaprezentowany przez aktorów z Centrum Kultury Teatr. Na spotkanie ze sztuką teatralną udali się uczniowie z klasy Id, IIIg i IIId pod opieką wychowawczyń Ewy Bonkowskiej i Renaty Peplinskiej oraz pani Eweliny Wamka.
Wyjazd został zorganizowany po przeczytaniu zachęcającej informacji o spektaklu, która znajduje się na stronie internetowej teatru: „Jaś i Małgosia w tajemnicy przed ojcem wybierają się do lasu po urodzinowy prezent dla niego. Zaskoczone przez burzę rodzeństwo gubi w lesie powrotną drogę do domu. Co było dalej? Wiadomo! Zła czarownica itd. A może było inaczej? Historia Jasia i Małgosi jest powszechnie znana, co nie oznacza, że grudziądzka adaptacja bajki nie będzie zaskakiwać.”
Lekcja o Januszu Korczaku w klasie VIa
W związku ze zbliżającym się Świętem Szkoły nasza wychowawczyni pani Barbara Ringwelska zaproponowała, abyśmy w ciekawej formie przygotowali materiały na temat życia i twórczości Janusza Korczaka na godzinę wychowawczą. Nasze koleżanki Dominika Cesarz i Ania Elak zgłosiły chęć zaprezentowania informacji o naszym patronie. Jakie było nasze zdziwienie kiedy w środę 08.11.2017r. przed godziną wychowawczą, Ania i Dominika poinformowały nas i naszą panią, że poprowadzą zajęcia, gdyż przygotowały dużo zadań
"Śniadanie daje moc"
"Jedynka" kolejny raz realizowała ogólnopolski program edukacyjny "Śniadanie Daje Moc" oraz wzięła udział w "Dniu Śniadanie Daje Moc". Patronat honorowy nad programem objęli Rzecznik Praw Dziecka oraz Minister Edukacji Narodowej, patronat regionalny – m.in. Kuratorium Oświaty w Gdańsku.
Wszystkie nauczycielki klas I-III zorganizowały w swoich klasach wspólne zdrowe śniadanie, ze szczególnym zwróceniem uwagi na ważną rolę tego posiłku. Codzienne śniadanie pomaga dzieciom dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolnych obowiązkach.
Spotkanie z policjantem
W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. W ramach edukacji w tym kierunku uczniowie czekający w świetlicy, mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z zaproszonym policjantem mł. asp. Michałem Kloskowskim. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się w internecie. Policjant rozmawiał z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły
Strona 1 z 166 1 2 3 4 > >>
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2017/18
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

szynka23
23.02.17 19:08
5c w agar.io wygra je! je!

Marycha
27.04.16 13:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 04:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 19:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 05:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 13:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 13:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 20:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 13:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 14:32
lol

Archwium
27668656 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2017
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone