Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennik
Niedziela, 23 października 2016 r. Do WAKACJI jeszcze 243 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieZapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 2
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 677
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.211.26.114
Losowe Zdjęcie
Miasto z lotu
Miasto z lotu
Czersk z lotu ptaka
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 26640
Arkusz dostosowan... 23971
Testy kompetencji... 16469
Program naprawczy... 13772
Testy kompetencji... 12119
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 46911
Gimnazjum Czersk 43470
Epublikacje 33177
Gry po szkole 23585
 W najbliższym czasie ...
Szkolny Konkurs z okazji 50-Lecia Szkoły dla klas III "Co wiem o patronie mojej szkoły - J. Korczaku?" - 10.11.2016 | Rejonowy Konkurs Plastyczny "Czytamy książki Janusza Korczaka" - 10.11.2016 | Dzień Patrioty z okazji Święta Odzyskania Niepodległości - 10.11.2016 | Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr" - 10.11.2016 | Ślubowanie uczniów klas I - 19.11.2016 | Piknik edukacyjno-profilaktyczny z Centrum Interaktywnej Edukacji EduFun - 22.11.2016 | Światowy Dzień Pluszowego Misia - 25.11.2016 | Dyskoteka Andrzejkowa - 30.11.2016 | Szkolne Mikołajki - 06.12.2016 | Gminne Mikołajki - 06.12.2016 |
Święto latawca
W powietrzu latawce i modele samolotów, a na ziemi roześmiane dzieci i ich rodzice. W sobotę na stadionie miejskim odbyło się doroczne "Święto latawca".
W sobotni poranek, organizatorów i pierwszych uczestników przywitała nisko przesuwająca się nad płytą boiska mgła. Smutno , szaro i bezwietrznie . Pogoda jest nieprzewidywalna. Co jak co, ale latawcom najbardziej potrzebny jest właśnie wiatr. Ani organizatorzy ani uczestnicy nie zamierzali psuć sobie tym faktem zabawy. Na zawody przybyły całe rodziny.
Widać było spory wysiłek włożony w wykonanie latających konstrukcji, od najprostszych po najbardziej wymyślne w kształcie i barwach, a niektóre były naprawdę... zaskakujące!
Wyniki zbiórki makulatury
Jeden Polak zużywa rocznie ponad 60 kg papieru, do recyklingu przekazuje średnio ok. 22 kg makulatury. Reszta trafia na wysypisko. Ale czy tak musi być? Makulatura to bardzo cenny surowiec wtórny. Papier to włókna celulozowe, które są wyjątkowo mocne. Dzięki temu można je wykorzystywać, aż siedmiokrotnie jako nowy surowiec do produkcji papieru. Powtórne wykorzystanie makulatury to nie tylko ratunek dla drzew, ale i oszczędność energii oraz wody.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w zbiórkę makulatury, za co serdecznie dziękujemy. Łącznie zebraliśmy około 10901,97 kg makulatury.
Wizyta w wyłuszczarni
Uczniowie klasy IV c i V d uczestniczyli w zajęciach terenowych na ścieżce przyrodniczo - leśnej w Klosnowie. Młodzieżą opiekowały się p. W. Karczyńska, p. E. Keister i p. E. Bąk. Dzieci mogły obejrzeć wystawę fotograficzną w Galerii "Stara Remiza" . Jest to nowy obiekt, udostępniony w lipcu 2016 roku. Remiza znajduje się przy wyłuszczarni nasion w Klosnowie, a zdjęcia przedstawiają funkcjonowanie dawnej wyłuszczarni. Zwiedzanie tego zabytkowego z 1913 roku obiektu było największą atrakcją dla dzieci. Historię wyłuszczarni ciekawie przedstawił leśnik - p. Marek Pałaszyński.
Srebro dziewcząt w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Wrześniowe liczne zaliczenia biegowe i testy sprawności, przeprowadzone wśród uczniów naszej szkoły, pozwoliły osiągnąć dobry rezultat w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych w Konarzynach . Dzień 6. X. 2016 r. okazał się szczęśliwy dla naszej sztafety dziewcząt, które w składzie:
Sztafetowe biegi przełajowe - finały gminne
30 września 2016r. na terenie kompleksu Parku Borowiackiego odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe. To niezwykle widowiskowa konkurencja. Lokaty poszczególnych reprezentacji szkolnych zmieniają się nieustanie podczas biegu. Ważne tutaj jest przygotowanie wytrzymałościowe i wola zwycięstwa. Każdy z zawodników i zawodniczek prezentował te cechy. Zawodnicy walczyli o najlepsze rezultaty, ale też i o prawo startu na zawodach wyższego szczebla czyli na zawodach powiatowych. Nasza szkoła wystawiła w tym roku dwie drużyny chłopców jedną z nich reprezentowali uczniowie klas V i VI natomiast druga to uczniowie klas IV dla których były to pierwsze tak poważne zawody w tej dyscyplinie.
VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W dniu 30 września 2016r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji "VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia" organizowanej pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogą popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas... egzaminów!
Lektury dla Jaśka i Janka, czyli Dzień Chlopaka z książką
"Książka i możność czytania, to największy z cudów ludzkiej cywilizacji". Książka inspiruje człowieka, pokazuje świat, stawia pytania, umożliwia szukanie na nie odpowiedzi, rozbudza duszę.
Dziewczęta z IVe, pamiętając o walorach czytania, podarowały z okazji Dnia Chłopaka rówieśnikom z klasy powieści. Dla kolegów ze szkoły opracowały listę ciekawych lektur. Publikujemy ją jako prezent dla chłopczyków i chłopców.
Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych
Dnia 27 września 2015 (wtorek) w godzinach popołudniowych w Parku Borowiackim odbyły się Mistrzostwa Szkoły w biegach przełajowych. Na start przybyło blisko 40 uczennic i uczniów naszej szkoły - najlepszych biegaczek i biegaczy w swoich klasach. Bieg dziewcząt rozgrywany był na dystansie 600 m, a długość trasy chłopców liczyła 1000 m. Najlepszą zawodniczką w biegu dziewcząt okazała się AGATA BRZEZIŃSKA z klasy VI a. Drugie miejsce zajęła NIKOLA GOŁUŃSKA z klasy VIa , a trzecie miejsce AGATA SZLACHCIKOWSKA również z klasy VIa.
I po lesie chodzi jesień
Przedszkolaki z Łubnej podczas realizacji bloku tematycznego "Jesień w lesie", wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Las rozpościera się niedaleko szkoły. Dzieci często chodzą tam na piesze wędrówki w celach obserwacyjnych i rekreacyjnych. Teraz nadszedł czas na spotkanie z "człowiekiem lasu". Zaprosiły do siebie pana leśniczego Romana Szarafina. Leśniczy opowiadał zaciekawionym dzieciom o swojej pracy. O bogactwie świata roślin i zwierząt.O jesiennych przygotowaniach zwierząt do zimy. Ze smutkiem stwierdził, że lasy coraz częściej są zaśmiecane przez ludzi. Prosił dzieci, żeby pamiętały o tym, że lasy są naszym wspólnym dobrem.
Rajd Korczakowski
W dniach 23 – 24 września odbył się IV Rajd Korczakowski, tym razem związany z obchodami 50 – lecia naszej szkoły. Pod względem liczby uczestników rekordowy, ponieważ w sumie uczestniczyło w nim około 250 osób : dzieci klas III – VI wraz z opiekunami oraz harcerzy. Po zakwaterowaniu w klasach, rajd rozpoczął apel inauguracyjny, podczas którego uczniowie bardzo sprawnie zameldowali poszczególne patrole. Po kolacji świeczkowisko, które wspaniale zintegrowało wszystkich uczestników rajdu. Wspólne śpiewy, pląsy i zabawy rozgrzały dzieci, opiekunów i harcerzy. Potem niespodzianka : taniec wstążek i ogni w wykonaniu członków teatru "Cztery Żywioły" z Chojnic.
Spotkanie z policjantem w Łubnej
22 września, przedszkolaki z Łubnej i dojeżdżające z Czerska, gościły u siebie pana policjanta Marka Jasnocha. Gość przekazał dzieciom wiele ciekawostek dotyczących trudnej i odpowiedzialnej pracy policjanta. Rozmawiał z nimi o bezpiecznej drodze do szkoły. O tym, jak należy zachować się podczas jazdy autobusem, rowerem, samochodem lub pieszej wędrówki. Opowiadał o innych zagrożeniach czyhających na dzieci. Przedszkolaki, wspólnie z policjantem demonstrowały prawidłowe przejście przez ulicę oraz jak należy reagować podczas spotkania z nieznanym psem. Otrzymały zadanie domowe.
Otwarcie boiska
21 września 2016 rok. Środa. Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku. Na boisku gromadzą się pod opieką nauczycieli uczniowie w koszulkach z logo placówki oraz w różnobarwnych chustach.
Powód? Oczekują gości. Po chwili nadchodzą z kwiatami i upominkami: burmistrz Czerska Jolanta Fierek, wiceburmistrz Grzegorz Klauza, przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Kobierowski oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli.
Z jakiej okazji? Uroczystość otwarcia części boiska utwardzonej kostką brukową. (Przypomnijmy: Wymianę nawierzchni wykonano w ramach Czerskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2016. Na projekt oddano 711 głosów.)
Strona 1 z 144 1 2 3 4 > >>
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2016/2017
Klasy 0
Klasy I-III
Klasy IV-VI
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2016/17
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
AGAR.IO
Wszystko o turnieju

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

Marycha
27.04.16 15:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 06:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 20:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 06:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 14:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 15:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 22:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 15:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 15:32
lol

Kawowy678
20.03.15 15:32
Pozdrowienia dla 6F :3

Archwium
21163659 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2016
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone