Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennik
Sobota, 27 maja 2017 r. Do WAKACJI jeszcze 27 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

Użytkownicy
Dodaj News
Dodaj Link
Dodaj Artykuł

  Downloads
Pliki do Pobrania

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Nick

Hasło

Pamiętaj mnieZapomniane hasło?
Członków Online
Gości Online: 3
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 676
Najnowszy zarejestrowany: Monia

Twój IP: 54.162.44.105
Losowe Zdjęcie
2c
2c
Zdjęcia klasowe 2009/2010
Prace plastyczne
Najnowsze artykuły
Dla szóstoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Niepowodzenia szkoln...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [9]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 26906
Arkusz dostosowan... 24241
Testy kompetencji... 16534
Program naprawczy... 13896
Testy kompetencji... 12187
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 51720
Gimnazjum Czersk 48511
Epublikacje 38447
Gry po szkole 28760
 W najbliższym czasie ...
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej Bezpieczne wakacje" - 31.05.2017 | Szkolny Konkurs Piosenki Religijnej - 31.05.2017 | Gminny Konkurs Przyrodniczy dla klas IV - 31.05.2017 | Szkolny Konkurs matematyka z przyrodą dla klas V - 31.05.2017 | Konkurs na najlepszego zbieracza nakrętek - 31.05.2017 | Wielki Maraton Czytelniczy - 31.05.2017 | Szkolny Matematyk Roku 2016/2017 - 31.05.2017 | Regaty otwarcia sezonu żeglarskiego 2017 - 31.05.2017 | XVI Gminny Konkurs Ortograficzny "Zostań mistrzem ortografii" - 31.05.2017 | Szkolny Konkurs na Najlepszego Historyka Szkoły - 31.05.2017 |
Szkolna telewizja

SZKOLNA TELEWIZJA INTERNETOWA
TV SP1

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego wydania szkolnej telewizji internetowej TV SP1. Zachęcamy do jej współtworzenia. Liczymy na ciekawe pomysły i propozycje.
Wkrótce zostanie powołana uczniowska ekipa telewizyjna, zajmująca się nagrywaniem wiadomości, reportaży, przeprowadzaniem wywiadów czy sondaży, nie tylko z życia szkoły, ale i miasta.
Rozwój uczniów, upowszechnianie informacji i propagowanie wartości – oto nasza dewiza.
Ufamy, iż TV SP1 umożliwi wszystkim uczestnictwo w różnych zdarzeniach z Jedynki i okolicy. Dostarczy informacji o szkole, a przede wszystkim sprawi, że uczniowie staną się świadomymi odbiorcami i współtwórcami mediów.
Animatorzy edukacji filmowej: Maria Gajewska, Barbara Jażdżewska, Ewa Pruszak i Kazimierz Kosecki
XVII Gminny Konkurs Ortograficzny
Dziś, 23 maja br. odbył się XVII Gminny Konkurs Ortograficzny "Zostań mistrzem ortografii" dla klas IV-VI organizowany przez naszą szkołę (Maria Gajewska, Katarzyna Porozynska). Do 17. edycji gminnych zmagań z ortografią zgłosiło się dwadzieścia jeden osób. Byli to przedstawiciele wszystkich gminnych szkół podstawowych.
Tekst dyktanda był niezwykle trudny. Zawierał mnóstwo podchwytliwych ortograficznych szczegółów: np. czyhać i czmychnąć, zheblować i sczochrać, pożądać porządku, hołubić arcymistrza, jasnozielono-żółta filiżanka, trzydziestodwuipółletni mężczyzna, zdejmowanie skuwek i chrzęst stalówek, mamrotane półgłosem abrakadabry.
Konkurs profilaktyczny
22.05.2017 roku odbyło się podsumowanie konkursu profilaktycznego „Powiedz NIE uzależnieniom - wartości w życiu człowieka”. Konkurs adresowany był do uczniów kl. IV– VI SP 1, wzięło w nim udział 30 uczniów. Komisja konkursowa oceniła prace pod względem profilaktycznego przekazu treści, kreatywności, oryginalności, pomysłowości oraz formy estetycznej i wyłoniła zwycięzców:
I miejsce: Laura Drewczynska 6a
II miejsce: Ignacy Kulczyk 4a
III miejsce: Nikodem Gradowski 4a
5a na obozie żeglarskim
W maju klasa 5a uczestniczyła w obozie żeglarskim. W poniedziałek 8 maja o godz. 9.00 wyruszyliśmy autokarem do Lipy. Mimo, iż pogoda nie dopisywała, to jednak byliśmy w świetnych humorach. Po zakwaterowaniu przyszedł czas na realizację zadań zaplanowanych w naszym programie. Razem z p. T. Kędzierskim i p. Cz. Sikorą nazwaliśmy nasz obóz „Cztery pory roku”. Dlaczego? Wystarczy popatrzeć na nasze zdjęcia!!! Przez 5 dni pobytu mieliśmy wiosnę – lato – jesień – zimę! Nie każdy może mieć takie dodatkowe atrakcje, jakie my mieliśmy. Czas spędzony na obozie okazał się bardzo interesujący.
Urodziny księdza Ariela
20 maja na spotkaniu Rycerstwa świętowaliśmy urodziny księdza Ariela! :)
W związku z tym przygotowaliśmy dla księdza wyjątkowe niespodzianki. Kiedy ksiądz Ariel zjawił się u nas w salce, powitaliśmy go głośnym „ Sto lat“ i „Życzymy, życzymy“. Obsypaliśmy naszego opiekuna mnóstwem życzeń. Modlitwa jest zawsze najlepszym prezentem - nie zapomnieliśmy o tym i zorganizowaliśmy „RYCERSKĄ MARGARETKĘ ZA KSIĘDZA ARIELA". Od poniedziałku 22 maja do 18 czerwca ksiądz Ariel będzie otaczany modlitwą specjalną.
VI f i VI b na wycieczce w Warszawie.
Stolica przywitała nas w ubiegłym tygodniu soczystą zielenią, pięknymi kwiatami w parkach oraz słońcem i tłumem turystów, do którego i my dołączyliśmy. Pod opieką pań: Justyny Namirowskiej, Hanny Frycy, Joanny Jażdżewskiej i Soni Babinskiej spędziliśmy we Warszawie trzy intensywne dni. Zwiedziliśmy mnóstwo miejsc, m. in. Stare Miasto, Zamek Królewski, Muzeum Chopina, Łazienki, ogrody królewskie w Wilanowie. Ogromne wrażenie swą wielkością zrobił na nas Stadion Narodowy. W Centrum Nauki "Kopernik” natomiast spędziliśmy aż trzy godziny, w czasie których robiliśmy różne doświadczenia i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy z różnych dziedzin nauki.
Zasady właściwej segregacji odpadów
19 maja 2017 roku uczniowie klas II d uczestniczyli w prelekcji na temat "Co wiemy o odpadach?", "Zasady segregowania śmieci". Spotkanie zostało zorganizowane przez Urzędu Miasta w Czersku. Celem prelekcji przeprowadzonej przez panią Izabelę Rędzińską, pracującą w Wydziale Rolnictwa i Środowiska było przybliżenie uczniom sposobów właściwego gospodarowania odpadami, selektywnej zbiórki i segregacji surowców wtórnych. Prowadząca prelekcję w ciekawy i obrazowy sposób zapoznała dzieci z zasadami recyklingu zgodnie z założeniami edukacji proekologicznej, aktywnie zachęcając wszystkich do sortowania i właściwego przeznaczenia zużytych dóbr, szczególnie tych szkodliwych dla środowiska naturalnego.
Kaszubski w „Jedynce” opisany w miesięczniku regionalnym
Język kaszubski jest obecny w naszej szkole od 1 września 2013 r. Okres czterech lat to dobry czas na podsumowanie działań regionalnych. Z tej okazji w majowym numerze miesięcznika „Pomerania” ukazał się artykuł Aleksandry Dzięcielskiej-Jasnoch o nauce kaszubskiego w „Jedynce”. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

POBIERZ PLIK
Mistrzowie ortografii klas III
26 kwietnia 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności w zakresie poprawnego pisania oraz wyłonienie zwycięzców do gminnego konkursu.
Oto szkolni mistrzowie :
I miejsce:
Pola Światowa – kl. III a
II miejsce:
Jakub Kiedrowski – kl. III f
III miejsce:
Kalina Andrearczyk – kl. III c
Wiktoria Odya – kl. III g
„Master of English” w Gotelpiu
Każdy moment naszego życia połączony jest z nauką o świecie, o ludziach, o tych dobrych chwilach i tych złych. Do tych rewelacyjnych możemy zaliczyć dzisiejszy dzień (16.05.2017 r.), w którym trójka przedstawicieli z klas VI-tych wzięła udział w gminnym konkursie języka angielskiego.
Test, jak zwykle, sprawdzał ogólną znajomość języka angielskiego: dotyczył zarówno słownictwa, słuchania, jak i gramatyki. Po teście pisemnym, odbył się etap ustny. Przeznaczony on był tylko dla pięciorga najlepszych uczniów. Nasz cała trójka „małych anglistów” - Wiktoria Gornowicz, Laura Drewczynska, Szymon Krenski - uplasowała się w czołówce.
Wycieczka do Torunia - IIg i IIi
W środę 10 maja 2017r. uczniowie klasy IIg i IIi razem z wychowawczyniami oraz opiekunkami panią Eweliną Bąk i Barbarą Lewandowską wybrali się na wycieczkę do Torunia.
Pierwszym punktem długo wyczekiwanej wycieczki była wizyta w Planetarium im. Władysława Dziewulskiego. Na początku obejrzeliśmy interaktywną wystawę w Orbitarium, gdzie mogliśmy stanąć za sterami okazałej sondy kosmicznej Cassini, zaobserwować jak powstają tornada, chmury, określić czas podróży na inne planety i wiele innych zjawisk. Następnie wzięliśmy udział w seansie „Astropies Łajka”, który przybliżył nam postać najodważniejszego psa w historii, który jako pierwszy zobaczył Ziemi z kosmosu.
Konkurs profilaktyczny
10.05.2016 roku odbyło się podsumowanie konkursu profilaktycznego „Miłość. Rodzina, Tolerancja – to mój świat”. Konkurs adresowany był do uczniów kl. I – III SP 1, wzięło w nim udział 95 uczniów. Komisja konkursowa oceniła prace pod względem profilaktycznego przekazu treści, kreatywności, oryginalności, pomysłowości oraz formy estetycznej i wyłoniła zwycięzców.
Strona 1 z 157 1 2 3 4 > >>
Menu
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA SZÓSTOKLASISTY

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2016/17
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Turnieje AGAR.IO
AGARIO-2016
AGARIO-2017

E-Matematyk Roku
Wszystko o konkursie
Logowanie

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)

Informatyka:
Informatyka (K.Kosecki)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
Księga gości
KSIĘGA GOŚCI

STARA KSIĘGA GOŚCI
Shoutbox
Zaloguj się, by móc pisać w shoutbox.

szynka23
23.02.17 20:08
5c w agar.io wygra je! je!

Marycha
27.04.16 15:37
4c najlepsza jest! Pozdro!

szynka23
18.04.16 06:28
Pozdro 4c

Irena0511
07.03.16 20:11
Pozdro dla 6a Xd

tymbarklat80
03.03.16 06:58
pozdro dla 5a

toorie
13.01.16 14:22
Pozdrówka dla 5a 2015/2016 :3

kryha24
27.06.15 15:13
Ode mnie dla wszystkich klas szustych 2015r. https://www.youtube.com/w
atch?t=27&v=hzT3NVPL_kc


Kubus1908
04.06.15 22:13
Pozdro dla 6F

kryha24
19.05.15 15:53
Wyrazy współczucia dla pani Joli Kowalewskiej i jej rodziny

Kawowy678
20.03.15 15:32
lol

Archwium
24412970 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2017
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone