Piątek, 29 marca 2024 r. Brak aktualizacji strony od 571 dni.
Biegali

Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych to co rok pierwsza większa impreza plenerowa w naszym powiecie ciesząca się zawsze sporym zainteresowaniem i dużą frekwencją. W kategorii szkół podstawowych rozgrywane są dwa biegi: dziewcząt (800m) i chłopców (1000m).Stawką obydwu biegów jest tytuł Mistrzyni i Mistrza Powiatu, a ponadto pięć pierwszych osoby z każdego biegu uzyskują prawo reprezentowania powiatu chojnickiego w Finale Wojewódzkim. Zawody odbyły się 27 października w Swornychgaciach. Biegi odbywały się przy sprzyjającej pogodzie i dobrej organizacji. Bieg zaczął się ostrym startem, a dwie uczennice z "Jedynki" - Natalia Pstrong i Anna Kloska od razu wyszły na czołowe lokaty - Natalia na pierwszą, a Ania na trzecią. Natalia Pstrong nie oddała prowadzenia już do końca biegu w pełni go kontrolując i "wstawiając" na mecie następnej z rywalek kilkanaście metrów i pewnie zdobywając tytuł Najlepszej Biegaczki Przełajowej Powiatu Chojnickiego! Niewiele zabrakło, a na Finał Wojewódzki do Sztumu jechałyby dwie zawodniczki. Ania Kloska wbiegła na metę jako szósta tracąc do piątej około 5 metrów. Po minięciu linii mety dziewczęta padły na ziemię z wycieńczenia. Spośród pozostałych dziewcząt z SP1 warto odnotować bardzo dobre ( ale też bardzo nielubiane przez sportowców - bez medalu i awansu) dalsze miejsca: Statkiewicz Patrycja (9 m ) Szczepańska Paulina ( 11m) Lipska Patrycja ( 14 m )Woźniak Martyna (16m) Leszczyńska Karolina ( 19 m) Fierek Klaudia (18 m ) Wryłka Weronika ( 15 m)

Po emocjach i tytule Natalii przyszła kolej na bieg chłopców. Tu reprezentowali nas: Wrzesiński Damian, Piotr Szczukowski, Szymon Ginter, Kamil Megger oraz Kevin Wojciechowski. Chłopcy zaczęli nieźle. Damian Wrzesiński przez niemal 3/4 pierwszego okrążenia prowadził, a Piotr Szczukowski plasował się w czołowej ósemce. Jednak pod koniec biegu zawodnicy zwiększyli tempo, którego nasza dwójka nie wytrzymała już tak dobrze. Ostatecznie Damian Wrzesiński wbiegł na metę jako 5, co daje mu awans do Województwa, a Piotr Szczukowski jako 6 .

Według opinii nauczycieli przygotowujących uczniów pani Ewy Pruszak oraz pana Jacka Wycinki zawody należy uznać za udane. Nasza uczennica - Natalia Pstrong do sukcesu drużynowego z reprezentacją sztafety i III miejsca w powiecie dołożyła kolejny tytuł, tym razem Indywidualnej Mistrzyni Powiatu w Biegach Przełajowych, pokazując po raz kolejny swoją zawziętość, wolę walki i wojowniczy charakter oraz jak mocną psychicznie jest zawodniczką. Cieszy również piąta lokata Damiana Wrzesińskiego, który dobrze rokuje na kolejne Mistrzostwa w przyszłym roku.

Wszystkim, którzy stanęli na starcie tegorocznych Mistrzostw Powiatu gratulujemy ukończenia zawodów, a zwycięzcom życzymy, by godnie reprezentowali nasz powiat podczas sztumskiego finału 12 kwietnia!!!
Opracowanie i zdjęcia : Ewa Pruszak