Akademia czystych rąk
Dodany przez admin dnia 18.12.2014
W ubiegłym tygodniu opiekun SU pani Anna Leszczyńska przeprowadzała w klasie VI a szkolenie pt. "H -JAK HIGIENA, B - JAK BAKTERIA, W - JAK WIRUS" w ramach AKADEMII CZYSTYCH RĄK CAREX. Tematem przewodnim spotkania było poznanie zagrożeń wynikających z braku higieny rąk oraz nauka ich mycia. Uczniowie wspaniale tłumaczyli konieczność przestrzegania higieny, podawali przykłady chorób spowodowanych jej brakiem oraz wyjaśniali znaczenie takich pojęć jak: mikroby, drobnoustroje, wirusy, bakterie i grzyby.
Pełna Treść

Akademia czystych rąk - cykl godzin wychowawczych z edukacji prozdrowotnej

W ubiegłym tygodniu opiekun SU pani Anna Leszczyńska przeprowadzała w klasie VI a szkolenie pt. "H -JAK HIGIENA, B - JAK BAKTERIA, W - JAK WIRUS" w ramach AKADEMII CZYSTYCH RĄK CAREX. Tematem przewodnim spotkania było poznanie zagrożeń wynikających z braku higieny rąk oraz nauka ich mycia. Uczniowie wspaniale tłumaczyli konieczność przestrzegania higieny, podawali przykłady chorób spowodowanych jej brakiem oraz wyjaśniali znaczenie takich pojęć jak: mikroby, drobnoustroje, wirusy, bakterie i grzyby. W dalszej części spotkania pani Ania przeprowadziła pogadankę na temat: "Czym są i co powodują bakterie, wirusy i grzyby?". Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy, których zadaniem będzie wykonanie plakatów ilustrujących zagadnienie: "Gdzie czyhają szkodliwe mikroby?". Prace te zostaną pokazane na wystawie w późniejszym czasie. Na zakończenie uczniowie przystąpili do szkolenia z zakresu prawidłowego mycia rąk. W tym celu użyto pachnących mydełek antybakteryjnych. Na zajęciach zostały wykorzystane materiały edukacyjne oraz mydełka antybakteryjne, które przekazała firma Carex. Po szkoleniu członkowie SU zawiesili instrukcje mycia rąk we wszystkich toaletach na terenie szkoły.
Rodzice klasy I h otrzymali poradniki (zawierające ważne informacje dotyczące higieny rąk), które w ramach akcji przygotował dr Paweł Grzesiowski (znany pediatra, wykładowca akademicki oraz ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń, który został zaproszony do programu).
Opiekun SU
Anna Leszczyńska