DZIEŃ ZIEMI W KLASACH I-III

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi przez najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku rozpoczęto z początkiem kwietnia.
    3 kwietnia 2002 r. uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do "Ekolandii", czyli do udziału w zabawie-konkursie o tematyce przyrodniczej i zdrowotnej.
    Zaproszenie do udziału w zabawie łączyło się z wykonaniem czterech zadań, które należało zrealizować podczas zajęć edukacyjnych. Efekty tychże prac uczniowie prezentowali w "Ekolandii" - w dniu prezentacji wykonanych zadań.
     Finały obchodów Dnia Ziemi przebiegały według ustalonych terminów. Tak więc w "Ekolandii" przebywały i bawiły się dzieci:

1. z klas pierwszych - 22 kwietnia 2002 r.
  2. z klas drugich - 23 kwietnia 2002 r.
  3. z klas trzecich - 24 kwietnia 2002 r.
    Opracowaniem scenariusza, organizacją i przeprowadzeniem konkursu o charakterze zabawowym w oparciu o metodę projektów zajęły się:
  1. dla klas pierwszych - Lidia Pozorska i Monika Kulas;
  2. dla klas drugich - Ewa Rutkowska;
  3. dla klas trzecich - Ewa Keister.
    Zabawa w "Ekolandii" była dla dzieci miłym przeżyciem dzięki zaangażowaniu wielu osób. Szczególne podziękowania należą się: Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku, Nadleśnictwu Czersk, rodzicom dzieci uczestniczących w zabawie.