Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Niedziela, 12 lipca 2020 r. Koniec WAKACJI za 50 dni.    
Sukcesy
Klasy I-III
» Konkursy
  - szkolne
  - gminne
  - powiatowe
  - woj. i ogólnopolskie
» Apele okolicznościowe
» Uroczystości i imprezy
» Zawody sportowe
  - szkolne
  - gminne
  - powiatowe
  - woj. i ogólnopolskie
» Progr. i proj.
» Wolontariat
» Wszystkie I-III


Klasy IV-VIII
» Konkursy
  - szkolne
  - gminne
  - powiatowe
  - woj. i ogólnopolskie
» Apele okolicznościowe
» Uroczystości i imprezy
» Zawody sportowe
  - szkolne
  - gminne
  - powiatowe
  - woj. i ogólnopolskie
» Programy i projekty
» Wolontariat
» Wszystkie IV-VIII

Klasy I-VIII
» Wszystkie I-VIII


Archiwum
Rok szkolny:
» 2019/2020
» 2018/2019
» 2017/2018
» 2016/2017
» 2015/2016
» 2014/2015
» 2013/2014
» 2012/2013
» 2011/2012
» 2010/2011
» 2009/2010
» 2008/2009
» 2007/2008
 Sukcesy

Uroczystości i sukcesy w konkursach
Rok szkolny 2019/2020

Klasy: Wszystkie   Dział: Wszystkie
NazwaTerminOrganizatorOpiekunWynik, sukces, uczestnicyUwagiJak było?
Projekt międzyoddziałowy "Międzynarodowy Dzień Kropki" 13.09.2019 Mirosława Knitter, Maria Łangowska Nauczycielki klas trzecich  Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dzieci uczestniczyły w zadaniach i zabawach rozwijających twórcze myślenie i kreatywność; poszukiwały własnych talentów "Uwierz w siebie! Każdy ma talent!"    
Wojewódzki projekt wspierania uczniów uzdolnionych "Zdolni z Pomorza" -powiat chojnicki 21.09.2019 Urząd Marszałkowski Maria Gajewska
Ewelina Bąk 
projekty przygotowały:
Bogna Knuth, VII C, obszar: kompetencje społeczne, kwalifikacja do Zdolnych z Pomorza (op. M.Gajewska)
Inga Weltrowskia, VIII C, obszar: biologia, kwalifikacja do Zdolnych z Pomorza (op. E.Bąk)
bez projektu udział:
Mikołaj Sztormowski, VII C, matematyka, kwalifikacja do Zdolnych z Pomorza 
   
Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe  02.10.2019 SP1 oraz SZS Ewa Pruszak   I miejsce w kategorii chłopców klas VII- VIII

I miejsce w kategorii dziewcząt klas V- VI  
   
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe 08.10.2019 SP Konarzyny  Ewa Pruszak   Zajęcie I miejsca w kategorii dziewcząt klas VI

Zajecie III miejsca w kategorii chłopców klas VII-VIII







 
   
Zawody Latawcowe  12.10.2019 Ośrodek Kultury, Gmina Czersk Ewa Bonkowska   - I miejsce: Lena Orlikowska - kl. III d
kat. Latawce skrzynkowe - szkoła podstawowa 
   
Konkurs kuratoryjny z języka angielskiego - etap szkolny 15.10.2019 Kuratorium Oświaty w Gdańsku D. Oksentowicz, A. Leszczyńska, K. Zaranek, K. Miętka, B. Drewczynska  Brak kwalifikacji do etapu rejonowego.  Najlepsze wyniki w szkole:
I m. - Mikołaj Sztormowski - kl. VII c (op. D. Oksentowicz)
II m. - Hubert Giersz - kl. VII a (op. B. Drewczynska)
III m. - Jędrzej Zabrocki - kl. VIII c (op. A. Leszczyńska)
udział: Inga Weltrowska, Jakub Szynwelski, Maja Grubicka, Mikołaj Grabanski - VIII c, Oliwer Ferdynus, Artur Skwarek - VIII a, Liwia Kozłowska, Julia Kaszubowska - VII a, Julia Engelhart - V e.

 
 
Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe  16.10.2019 Gdynia oraz WSZS Ewa Pruszak   Zajecie XVI miejsca w kategorii dziewcząt klas V- VI     
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego 18.10.2019 Kuratorium Oświaty w Gdańsku
etap szkolny: przewodnicząca SKK-Maria Gajewska 
Katarzyna Porożynska, Hanna Kaszubowska, Barbara Ringwelska, Maria Gajewska  Najlepsi w szkole:
1.Aleksandra Kukowska, nominacja do regionu (opiekun: Hanna Kaszubowska)
Bogna Knuth, nominacja do regionu (opiekun: Maria Gajewska)
2. Mikołaj Sztormowski (opiekun: Maria Gajewska)
3. Julia Kaszubowska (opiekun: Maria Gajewska)
 
   
Projekt "Warzywko i Ty". 18.10.2019 Mirosława Knitter, Maria Łangowska Mirosława Knitter, Maria Łangowska  Projekt był realizowany w ramach innowacji pedagogicznej "Ja w świecie przyrody".    
Bieg Miejski  19.10.2019 Ośrodek Kultury w Czersku Ewa Bonkowska  - II miejsce: Aleksander Zielke - kl. III d
kategoria: klasy I-III chłopcy 
   
Bieg Miejski Czersk 2019  19.10.2019  Ośrodek Kultury Czersk  Ewa Pruszak   I miejsce Natalia Jażdżewska klasa VIA
II miejsce Agata Pestka klasa VIa
III miejsce Karina Czapiewska klasa VA  
   
Rejonowe Zawody Sportowe "Mały Olimpijczyk" 21.10.2019 Ewa Bonkowska, Monika Łobocka, Ewa Rutkowska Nauczycielki kl. I-III  KLASY I
- dziewczęta
II miejsce: Zofia Laskowska – kl. I d (op. G. Papierowska)
III miejsce: Natalia Kędzierska – kl. I a (op. J. Słomińska)
- chłopcy
II miejsce: Filip Pierowicz – kl. I b (op. E. Rutkowska)

KLASY II
- dziewczęta
I miejsce: Zuzanna Osowska – kl. II a (op. I. Rudnik)
II miejsce: Agata Pruska – kl. II c (op. L. Pozorska)
- chłopcy
I miejsce: Alan Krueger – kl. II a (op. I. Rudnik)
II miejsce: Maciej Rzepinski – kl. II d (op. W. Kamińska)
III miejsce: Jakub Gołębiowski – kl. II c (op. L. Pozorska)

KLASY III
– dziewczęta
I miejsce: Daria Cieślińska - kl. III d (op. E. Bonkowska)
II miejsce: Natalia Rostankowska - kl. III c (op. M. Łangowska)
III miejsce: Małgorzata Warsińska - kl. III b (op. M. Knitter)
- chłopcy
I miejsce: Patryk Łosinski - kl. III a (op. C. Kliczkowska)
II miejsce: Aleksander Zielke - kl. III d (op. E. Bonkowska)
III miejsce: Wiktor Gornowicz - kl. III b (op. M. Knitter)
 
  czytaj
Wojewódzki konkurs geograficzny-etap szkolny 21.10.2019 D. Szlachcikowska, K. Chmielewska D. Szlachcikowska  kwalifikacja do etapu rejonowego: Jędrzej Zabrocki, Mikołaj Sztormowski    
Konkurs czytelniczy dla klas II 21.10.2019 Lidia Pozorska, Monika Łobocka I. Rudnik, J. Kulesza, L. Pozorska, W.Kamińska;  uczniowie klasy 2a, 2b, 2c, 2d;    
Kuratoryjny Konkurs z Języka Niemieckiego etap szkolny 23.10.2019 Kuratorium Oświaty w Gdańsku Jolanta Miszke  Emili Mizyk - przeszła do etapu rejonowego
Maja Stadnicka -przeszła do etapu rejonowego
Amelia Niesiołowska - udział
Oliwia Tyda - udział 
   
Akcja "Pomagamy zwierzętom ze schroniska"  24.10.2019 Ewa Bonkowska, Izabela Rudnik Wychowawcy kl. 0-VIII  Udział uczniów kl. 0-VIII Zebranie i przekazanie darów dla schroniska "Przytulisko" w Chojnicach.   czytaj
Powiatowy Konkurs Recytatorski "Eko-art." 25.10.2019 Chojnickie Centrum Kultury Maria Gajewska, Martyna Kunda, Hanna Kaszubowska, Katarzyna Porożynska  kl. IV-VI
I miejsce-Alicja Kaszubowska, kl. Vb (opiekun: Maria Gajewska)
wyróżnienie-Dominik Stosik, kl.Vb (opiekun:Maria Gajewska)
Kl. VII-VIII
I miejsce-Inga Weltrowska, kl.VIIIc (opiekun: Hanna Kaszubowska)
II miejsce-Bogna Knuth, kl.VIIc (opiekun: Maria Gajewska)
III miejsce-Oliwia Tyda, kl. VIIb (opiekun: Katarzyna Porożynska)
wyróżnienia- Julia Kaszubowska, kl.VIIa (opiekun: Maria Gajewska)i Łucja Januszewska, kl.VIId (opiekun: Martyna Kunda) 
   
Wojewódzki Konkurs Historyczny - etap szkolny 25.10.2019 Kuratorium Oświaty w Gdańsku Barbara Ringwelska  udział - Patryk Kiedrowski kl. 8a    
Międzynarodowy Konkurs na Napisanie Eseju w języku angielskim pt. "Creating a Society Full of Kindness"
(20 edycja) 
31.10.2019 The Goi Peace Foundation,
Tokio,
Japonia 
Beata Drewczynska  III miejsce - Ignacy Kulczyk - kl. VII a  udział: M. Skiba, M. Kryger, M. Sarwas, L. Drewczynska   
XIX Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej  06.11.2019 Ośrodek Kultury w Rytlu Ewa Bonkowska  kategoria: duety
- I miejsce: Nadia Jabłońska i Aleksandra Łabiszewska - kl. III d

kategoria: soliści
- II miejsce: Kornelia Rzechtalska - kl. III d 
   
XX Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej 06.11.2019 Ośrodek Kultury w Rytlu Ewa Bonkowska, Mirosława Knitter  kategoria: soliści:
- I miejsce: Michalina Muzioł - kl. III b
- II miejsce: Natalia Kuklińska - kl. III d
- III miejsce: Maja Moskal - kl. III b
- Wyróżnienie: Kornelia Rzechtalska - kl. III d
- Wyróżnienie: Julia Sawicka - kl. III d 
   
XX Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej 06.11.2019 Ośrodek Kultury w Rytlu Izabela Rudnik
Joanna Słomińska 
Wyróżnienie : Kinga Rzechtalska kl. II a i Natalia Rostankowska kl. IIa, Karolina Schmidt kl. Ia, Zofia Wons kl. I a    
XIX Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej  06.11.2019 Ośrodek Kultury w Rytlu Izabela Rudnik
Joanna Słomińska 
III miejsce - Kinga Rzechtalska kl. II a, wyróżnienie Karolina Schmidt kl. I a    
Program edukacyjny "Śniadanie Daje Moc" 08.11.2019 Koordynator: Ewa Bonkowska Realizacja:
J. Słomińska, E. Rutkowska, K. Chmielewska, G. Papierowska, I. Rudnik, J. Kulesza, L. Pozorska, S. Sikora, M. Knitter, M. Łangowska, E. Bonkowska 
Udział uczniów klas: Ia, Ib, Ic, Id, IIa, IIb, IIc, IIIa, IIIb, IIIc, IIId Przeprowadzono zajęcia z edukacji zdrowotnej (wrzesień - listopad)  czytaj
XX Spotkanie z Pieśnią i Piosenką Patriotyczną 08.11.2019 SP 1 w Chojnicach Ewa Bonkowska  kategoria: soliści
- Wyróżnienie: Natalia Kuklińska  
   
Dzień "Śniadanie Daje Moc" 08.11.2019 Koordynator: Ewa Bonkowska

Organizatorki: J. Słomińska, E. Rutkowska, K. Chmielewska, G. Papierowska, I. Rudnik, J. Kulesza, L. Pozorska, S. Sikora, M. Knitter, M. Łangowska, E. Bonkowska  
Nauczycielki klas I-III  Udział uczniów klas: Ia, Ib, Ic, Id, IIa, IIb, IIc, IIIa, IIIb, IIIc, IIId  W dniach 4-8.11.2019 r. zorganizowano w klasach wspólne, zdrowe śniadanie. Współpraca z rodzicami.  czytaj
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr" - Junior 13.11.2019 UMK Toruń i Learnetic z Gdańska P. Czarnowski, K. Kosecki  4 uczestników   czytaj
Szkolny Konkurs Plastyczny "Król Maciuś Pierwszy" 13.11.2019 Ewa Bonkowska Nauczycielki klas II-III  I miejsce - Kornelia Rzechtalska - kl. III d
II miejsce - Maja Talaśka - kl. II a
III miejsce - Wiktoria Grzella - kl. III c 
Komisja: Luiza Bieszke-Wolf, Ewelina Wamka  czytaj
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr" - Benjamin 14.11.2019 UMK Toruń i Learnetic z Gdańska  P. Czarnowski, K. Kosecki   6 uczestników   czytaj
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR "Skrzat"  15.11.2019 Organizatorzy w Polsce: UMK w Toruniu, firma Learnetic z Gdańska

Organizator w SP 1: Ewa Bonkowska  
Opiekunowie podczas konkursu: Ewa Bonkowska, Anna Połom

Opiekunowie uczestników: J. Słomińska, E. Rutkowska, I. Rudnik, J. Kulesza, M. Knitter, M. Łangowska, E. Bonkowska 
Klasyfikacja szkolna:
I miejsce - Jan Wons - kl. III a
II miejsce - Sebastian Żychliński - kl. III c
III miejsce - Franciszek Łangowski - kl. III d

 
Udział uczniów klas: I a, I b, II a, II b, III a, III b, III c, III d  czytaj
III Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa " Zdolni z Pomorza" 17.11.2019 Urząd Marszałkowski Maria Gajewska  Julia Kaszubowska VIIa / udział w panelu dyskusyjnym    
Szkolny Konkurs Korczakowski dla klas V 20.11.2019 Barbara Ringwelska poloniści  I miejsce - kl. Ve
II miejsce - kl. Vb
III miejsce - kl. Va 
   
XVII Rejonowy Konkurs Plastyczny "Obrazy muzyką malowane" 25.11.2019 Mirosława Knitter, Maria Łangowska Nauczyciele kl. I-III oraz grup przedszkolnych  KLASY PIERWSZE
II miejsce Julia Rostankowska kl. I a (op. J. Słomińska)
Wyróżnienia: Karolina Schmidt kl. I a, Natalia Kędzierska kl. I a (op. J. Słomińska)
KLASY DRUGIE
I miejsce wiktoria Rostankowska kl. II a (op. I. Rudnik)
Wyróżnienia: Antonina Gwizdała kl. II b (op. J. Kulesza), Natasza Czapiewska kl. II a (op. I. Rudnik)
KLASY TRZECIE
III miejsce Aniela Czapiewska kl. III a (op. C. Kliczkowska)
Wyróżnienie: Wiktoria Grzella kl. III c (op. M. Łangowska) 
   
Warsztaty pisarskie z Małgorzatą Wardą 28.11.2019 PBW w Gdańsku
UM w Gdańsku 
Maria Gajewska  Uczestnictwo: Bogna Knuth (VIIC), Julia Kaszubowska (VIIA)    
Dzień Pluszowego Misia z książką 28.11.2019 Ewa Bonkowska, Maria Adamczyk, Bibliotekarze  Nauczycielki kl. I  Udział uczniów kl. I   czytaj
XXXIII edycja konkursu pod hasłem "Mój Las". 30.11.2019 Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Zarząd Główny
Liga Ochrony Przyrody Zarząd Główny 
Grażyna Papierowska  II miejsce w województwie oraz zakwalifikowanie do etapu centralnego: Kacper Czerwiński klasa I d Temat konkursu w XXXIII edycji 2019/2020

1. kategoria I – Leśne smakołyki 
czytaj
II Akcja Charytatywna "Podaruj radość" - pluszaki dla dzieci w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach  03.12.2019 Ewa Bonkowska, Beata Drewczynska  Wychowawcy kl. 0-VIII  Udział uczniów kl. 0-VIII  Zebranie i przekazanie 122 pluszaków na oddział dziecięcy  czytaj
Szkolny Konkurs Piosenki Regionalnej i Obcojęzycznej 05.12.2019 A. Dzięcielska-Jasnoch, K. Zaranek, B. Drewczynska  n-le języków obcych  Klasy IV - V:
1. Michał Gortatowski
2. Przemysław Kędzierski
3. Amelia Chmielewska
Klasy VI-VIII
1. Bogna Knuth
2. Julia Kaszubowska
3. Maria Milke
wyróżnienie: Kacper Piekarski 
17 uczestników  czytaj
Konkurs Kuratoryjny z Języka Niemieckiego - etap rejonowy 05.12.2019 Kuratorium Oświaty w Gdańsku Jolanta Miszke  Emili Mizyk - przeszła do etapu wojewódzkiego
Maja Stadnicka - udział 
   
Szkolny Etap XI Diecezjalnego Konkursu Biblijnego "Życie pierwotnego Kościoła w opisie Dziejów Apostolskich" 05.12.2019 Joanna Jażdżewska, Bernadeta Rostankowska, Sonia Babinska, Barbara Jażdżewska Joanna Jażdżewska, Bernadeta Rostankowska, Sonia Babinska, Barbara Jażdżewska  kl. V-VI
I - Laura Kuklinska - kl. VIb
II - Natalia Jażdżewska - kl. VIa
II - Maria Milke - kl. VIb
III - Julia Oksentowicz - kl. Vb
III - Krzysztof Kitowski - kl. VIc
kl. VII - VIII
I - Łucja Januszewska - kl. VIId
II - Wiktoria Krawczak - kl. VIIb 
   
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego-etap rejonowy 06.12.2019 Kuratorium Oświaty w Gdańsku Hanna Kaszubowska
Maria Gajewska 
udział: Aleksandra Kukowska ( VIIIc) oraz Bogna Knuth ( VIIc)    
Mikołajkowa akcja niesienia pomocy zwierzętom ze Schroniska "Przytulisko" w Chojnicach. 06.12.2019 Mirosława Knitter, Maria Łangowska Nauczycielki kl. III b i III c  Zbiórka karmy, koców, itp. wyjazd do schroniska dla zwierząt i przekazanie darów.    
Konkurs Plastyczny na "Najładniejszą Kartkę Świąteczną" 06.12.2019 CIT w Czersku Ewa Bonkowska  - Wyróżnienie: Maksymilian Babiński - kl. III d
- Wyróżnienie: Aleksandra Łabiszewska - kl. III d
- Wyróżnienie: Aleksander Zielke - kl. III d  
   
Mikołajki z książką 09.12.2019 Ewa Bonkowska, Maria Adamczyk, Bibliotekarze Nauczycielki kl. II  Udział uczniów kl. II   czytaj
Olimpiada Języka Angielskiego  11.12.2019 II LO w Chojnicach A. Leszczyńska, D. Oksentowicz, B. Drewczynska   J. Zabrocki, J. Szynwelski, M. Sztormowski, H. Giersz - udział   
VII Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego "Jestem lingwistą" dla klas VII (etap szkolny) 12.12.2019 Szkoła Podstawowa Nr 89 im. Tadeusza Mazowieckiego w Gdańsku n-le j. obcych   udział 8 osób: H. Giersz, K. Lewandowski, B. Knuth, Ł. Januszewska, J. Kaszubowska, A. Walenczak,
L. Kozłowska, G. Górnowicz 
 
II Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w języku angielskim 18.12.2019 Szkoła Podstawowa w Silnie K. Miętka, D. Oksentowicz, K. Zaranek, B. Drewczynska  Aniela Czapiewska – I miejsce w kategorii klas I-III,
Michał Gortatowski – wyróżnienie w kategorii klas IV-VI,
Bogna Knuth – I miejsce w kategorii klas VII-VIII,
Julia Kaszubowska – wyróżnienie w kategorii klas VII –VIII. 
  czytaj
Wojewódzki konkurs geograficzny 19.12.2019 SP 7 Chojnice D. Szlachcikowska  udział: Jędrzej Zabrocki, Mikołaj Sztormowski    
Jasełka - "Z pamiętnika trzecioklasisty, nastolatka i rodzica" 20.12.2019 Sonia Babinska, Barbara Jażdżewska Sonia Babinska, Barbara Jażdżewska      
Gminne zawody w "Dwa ognie Usportowione " 08.01.2020  SP2 oraz SZS  Tomasz Kędzierski   Zajecie I miejsca w kategorii dziewcząt klas IV
Zajecie III miejsca w kategorii chłopców klas IV  
   
Ogólnopolska Olimpiada OLIMPUSEK 08.01.2020 Firma Olimpus w Warszawie

Organizator w SP 1: Ewa Bonkowska 
Opiekun laureata: Joanna Słomińska

Opiekunowie podczas olimpiady: Ewa Bonkowska, Ewa Rutkowska 
LAUREAT: Wiktor Wiencelewski - kl. I a

KLASYFIKACJA W SP 1:
Klasy I
I m. - Wiktor Wiecelewski - kl. I a
II m. - Jeremiasz Gajewski - kl. I b
III m. - Martyna Zdunek - kl. I b
Klasy II
I m. - Kornelia Wołoszyk - kl. II b
II m. - Antonina Gwizdała - kl. II b
III m. - Sambor Czapiewski - kl. II a
Klasy III
I m. - Franciszek Łangowski - kl. III d
II m. - Jan Wons - kl. III a
III m. - Patryk Łosinski - kl. III a 
   
"Gimnastyka na wesoło"- gry i zabawy sportowo - ruchowe przy muzyce. 09.01.2020 E.Rutkowska, J. Kulesza wychowawcy klas 1  Zabawy ruchowo - animacyjne z chustami Klanzy, integracja zespołów klas pierwszych, rozwijanie sprawności ruchowych.    
Pomorska Liga Zadaniowa 30.01.2020 Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku Anna Połom  Laureat ( 2 miejsce) etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej    
Gminne Igrzyska Dzieci w mini piłce koszykowej  04.02.2020 Szkolny Związek Sportowy oraz SP2 Filip Pruszak   Zajęcie I miejsca w gminie w kategorii dziewcząt
Jażdżewska Natalia 6a, Konefka Nadia 6a, Pestka Agata 6a, Warsińska Zuzanna 6a, Baszanowska Paulina 6b, Drożyńska Marta 6b, Kitowska Julia 6b, Sabiniarz Anna 6b, Masiak Nadia 6c  
   
Zimowe spotkanie czytelnicze  04.02.2020 Ewa Bonkowska, Maria Adamczyk, Bibliotekarze Nauczycielki kl. III  Udział uczniów kl. III   czytaj
Gminny konkurs pt. "100.rocznica powrotu Czerska do Macierzy" 05.02.2020 Gmina Czersk i Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie w Czersku Barbara Ringwelska  wyróżnienie - Patryk Gryga kl. VIa
udział - Agata Pestka kl. VIa 
   
Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini-Piłce Siatkowej 10.02.2020 SZS oraz Szkoła Podstawowa w Brusach  Filip Pruszak   zajęcie III miejsca w powiecie
Jażdżewska Natalia 6a, Konefka Nadia 6a, Pestka Agata 6a, Warsińska Zuzanna 6a, Baszanowska Paulina 6b, Kitowska Julia 6b, Sabiniarz Anna 6b, Masiak Nadia 6c

 
   
Etap Rejonowy XI Konkursu Biblijnego "Życie pierwotnego Kościoła w opisie Dziejów Apostolskich" 13.02.2020 Parafia Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Chojnicach Joanna Jażdżewska, Bernadeta Rostankowska, Sonia Babinska, Barbara Jażdżewska  Wszyscy uczestnicy zakwalifikowali się do Etapu Finałowego Konkursu:
Laura Kuklinska - VIb, Natalia Jażdżewska - VIa, Maria Milke - VIb, Julia Oksentowicz - Vb, Krzysztof Kitowski - VIc, Łucja Januszewska - VIId, Wiktoria Krawczak - VIIb 
   
Bal karnawałowy klas 1 -3. 13.02.2020 E.Rutkowska, J. Kulesza, wychowawcy klas   Udział w konkursach, nauka tańców i zabawa przy muzyce.    
Apel z okazji 100.rocznicy powrotu Czerska do Macierzy 17.02.2020 SP1 Czersk Barbara Ringwelska  Uczestnicy: kl. 8a oraz dwie osoby z kl. 8b i 5b Apel dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zaproszonych gości z gminy Czersk   
Gminne zawody w piłce koszykowej dla klas VII - VIII chłopców  19.02.2020 Szkoła Podstawowa w Rytlu oraz SZS  Ewa Pruszak   zajecie II miejsca     
Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej 27.02.2020 Katarzyna Porożynska Hanna Kaszubowska, Martyna Kunda, Maria Gajewska, Hanna Mrozińska  KATEGORIA IV-VI
I miejsce: Lena Gogolewska (op.H. Kaszubowska)i
II miejsce: Amelia Chmielewska (op. H. Mrozińska)
III miejsce: Maria Milke (op. Hanna Mrozińska)
wyróżnienie:Natalia Jażdżewska (op. H. Kaszubowska)
KATEGORIA VII-VIII
I miejsce: Bogna Knuth (op. M. Gajewska)
II miejsce: Inga Weltrowska (op. H. Kaszubowska)
III miejsce: Oliwia Niesiołowska (op. M. Gajewska)




 
   
Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej 04.03.2020 Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku Hanna Kaszubowska, Hanna Mrozińska, Maria Gajewska  KATEGORIA IV-VI
II miejsce-Lena Gogolewska i Natalia Jażdżewska (op.Hanna Kaszubowska)
KATEGORIA VII-VIII
II miejsce- Bogna Knuth (op. Maria Gajewska)
III miejsce-Inga Weltrowska (op. Hanna Kaszubowska) 
Laureatki II miejsc otrzymały kwalifikację do etapu okręgowego w Starogardzie Gdańskim   
Ogólnopolski program edukacyjny "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA" 15.03.2020 KOORDYNATOR- Grażyna Papierowska

MGD MWS Sp Wadowice
Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji. 
nauczycielki klas pierwszych  Udział klas pierwszych, wszystkie dzieci wypełniły testy podsumowujące wiedzę, otrzymały dyplomy oraz szkoła Certyfikat potwierdzający zaszczytny tytuł przynależności do „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.    
Internetowy Konkurs Plastyczny "Bohater"  18.03.2020 GCK w Czersku Ewa Bonkowska  Zwycięstwo: Aleksander Zielke - kl. III d    
Internetowy Konkurs Plastyczny "Klucz" 05.04.2020 GCK w Czersku Ewa Bonkowska  Zwycięstwo: Aleksander Zielke - kl. III d     
Internetowa Wielkanocna "Wystawa pisanek i ozdób świątecznych" 15.04.2020 Ewa Bonkowska, Grażyna Papierowska, Joanna Słomińska Nauczycielki kl. I-III  Udział uczniów kl. I-III   czytaj
Szkolny Konkurs "Projekt kartki wielkanocnej" - technika komputerowa  17.04.2020 Ewa Bonkowska J. Słomińska, E. Rutkowska, M. Adamczyk, G. Papierowska, I. Rudnik, J. Kulesza, W. Kamińska, M. Szmaglińska, M. Knitter, E. Bonkowska   Udział uczniów klas: Ia, Ib, Ic, Id, IIa, IIb, IId, IIIa, IIIb, IIId

KLASY I
- I miejsce: Wiktor Wiencelewski - kl. Ia (op. J. Słomińska)
- II miejsce: Lena Kośmider - kl. Ia (op. J. Słomińska)
- III miejsce: Jeremiasz Gajewski - kl. Ib (op. E. Rutkowska)
KLASY II
- I miejsce: Wiktoria Rostankowska - kl. IIa (op. I. Rudnik)
- II miejsce: Blanka Andrearczyk - kl. IIb (op. J. Kulesza)
- III miejsce: Zuzanna Osowska - kl. IIa (op. I. Rudnik)
KLASY III
- I miejsce: Norbert Gwizdała - kl. IIIb (op. M. Knitter)
- II miejsce: Klaudia Szynwelska - kl. IIIb (op. M. Knitter)
- III miejsce: Aleksander Zielke - kl. IIId (op. E. Bonkowska) 
Komisja:
- B. Jażdżewska - plastyk
- P. Czarnowski - informatyk 
czytaj
Dzień Ziemi - szkolny konkurs ekologiczny 22.04.2020 Lidia Pozorska, Monika Łobocka I. Rudnik, J. Kulesza, L. Pozorska, W. Kamińska;  uczniowie klasy 2a, 2b, 2c, 2d;    
Projekt międzyoddziałowy "Czerskim strażakom - uczniowie klas I-III" 04.05.2020 Ewa Bonkowska, Lidia Pozorska, Grażyna Papierowska Nauczycielki kl. I-III  Udział uczniów kl. I-III Życzenia i podziękowania dla strażaków - filmik, prace plastyczno-techniczne, śpiew i gra oraz prezentacja wiersza.  czytaj
Nauka zdalna.Projekt wychowawczy. 07.05.2020 Maria Gajewska   VIIc Prezentacja pocztówek "Jak się uczyć"   
Szkolny konkurs literacki dla klas VII 11.05.2020 Martyna Kunda, Maria Gajewska Martyna Kunda
Maria Gajewska 
I miejsce-Julia Kaszubowska, kl.VIIa (op:M.Gajewska)
II miejsce-Bogna Knuth, Weronika Kłodzińska i Bogna Knuth, kl. VIIc (op: M.Gajewska)
III miejsce-Bartłomiej Włoch, kl.VIIa ( op.M.Gajewska)
wyróżnienie: Wiktoria Morzuch, kl. VIIc (op. M.Gajewska) i Maja Ossowska, kl.VIId (op.M.Kunda) 
   
"Zasmakuj w bibliotece"- projekt międzyklasowy w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 13.05.2020 Maria Gajewska   Klasa Vb, Vb Organizacja 3 forum ( Nasze ulubione książki, Co daje nam czytanie, Moja domowa biblioteczka)i 2 prezentacje multimedialne.   
Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej online 14.05.2020 Gminne Centrum Kultury w Czersku Izabela Rudnik  I miejsce, Natalia Rostankowska kl. II a    
Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II 18.05.2020 Sonia Babinska, Barbara Jażdżewska, Joanna Jażdżewska, Bernadeta Rostankowska Sonia Babinska, Barbara Jażdżewska, Joanna Jażdżewska, Bernadeta Rostankowska  klasy I - IV
I - Wiktor Wiencelewski - Ia
II - Klaudia Szynwelska - IIIb
II - Pola Czapiewska - Ic
II - Blanka Andrearczyk - IIb
II - Amadeusz Kobryń - IVa
II - Tymoteusz Stawiński - Ia
klasy V - VIII
I - Bogna Knuth - VIIc
II - Łucja Januszewska - VIId
III - Wiktoria Morzuch - VIIc
III - Nadia Konefka - VIa 
   
Konkurs plastyczny o Janie Pawle II 18.05.2020 Joanna Jażdżewska, Bernadeta Rostankowska, Sonia Babinska, Barbara Jażdżewska Joanna Jażdżewska, Bernadeta Rostankowska, Sonia Babinska, Barbara Jażdżewska  klasy I-III
I - Lena Kośmider - Ia
II - Pola Czapiewska - Ic
III - Igor Spica - IIc
klasy IV-VI
I - Aleksander Balcer - Vb
II - Jakub Smagliński - Vc
III - Ewa Chuda - Vd
klasy VII-VII
I - Marta Cicharska - VIIIb
II - Nikodem Gradowski - VIIa
III - Marcelina Brzezińska - VIIc 
   
Zdalny Dzień Języków Obcych z okazji 100-nej rocznicy urodzin Jana Pawła II 18.05.2020 Nauczyciele języków obcych       
"Gramy dla Mamy" - projekt teatralny klasy 1b 21.05.2020 Ewa Rutkowska wraz z Klasową Radą Rodziców   Realizacja: uczniowie 1b wraz z rodzicami, montaż J. M. M. Gajewscy    
"Mleczna Kraina" - projekt realizowany w klasach I-III z okazji Światowego Dnia Mleka i (jako podsumowanie szkolnego programu "Szklanka mleka") 25.05.2020 SP1 w Czersku Lidia Pozorska i Monika Łobocka  Uczniowie z klas I-III Współpraca: wychowawczynie klas I-III oraz rodzice uczniów z klas I-III;   
Karuzela z lekturami obowiązkowymi 29.05.2020 Maria Gajewska
Kazimierz Kosecki 
  kl. VII c i VIId    
XV Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne wakacje"  31.05.2020 Ewa Bonkowska, Kazimierz Kosecki Nauczyciele klas I-VIII  Udział uczniów kl. I-VIII

Wyróżnienie: Nikodem Gradowski - kl. VII a - op. K. Kosecki 
   
"Szkoła z witaminą" - Witaminki. 04.06.2020 E.Rutkowska, J Kulesza wychowawcy klas 1 -3  Realizacja treści promujących zdrowe odżywianie, działania praktyczne.    
I WOJEWÓDZKI KONKURS CZYTELNICZY W JĘZYKU ANGIELSKIM "READING IGNITES THE IMAGINATION” DLA KLAS 2-8 SZKOŁY PODSTAWOWEJ objęty patronatem Uniwersytetu Gdańskiego 15.06.2020 Szkoła Podstawowa CET w Kowalach Beata Drewczynska  Udział: Nadia Jabłońska, Aleksandra Łabiszewska, Franciszek Łangowski, Aleksander Zielke - III d , Amadeusz Kobryń, Juliusz Zaranek - IV a,
Julia Klaman, Laura Kuklinska - VI b
Liwia Kozłowska, Julia Kaszubowska, Anna Walenczak, Hubert Giersz - VII a
Szymon Rudnik - VIII a 
  czytaj
Projekt edukacyjno-wychowawczy "Spotkania ze sztuką"  15.06.2020 Ewa Bonkowska, Ewa Rutkowska Wychowawczynie  Udział uczniów kl. Ib, IIId  Realizacja - cały rok szkolny   
Projekt edukacyjny "Mali detektywi" 22.06.2020 Ewa Bonkowska, Ewa Rutkowska Wychowawczynie  Udział klas: Ib, IIId Realizacja - cały rok szkolny
Patronat honorowy - Minister Edukacji Narodowej 
 
"Czytamy dla Taty"projekt czytelniczy 1b 23.06.2020 Ewa Rutkowska wraz z Klasową Radą Rodziców   Realizacja: uczniowie kl. 1 b, montaż: J.M. M. Gajewscy    
Bajka J.M.Spychały na pożegnanie klas VIII oraz Recital Bogny Knuth 26.06.2020 Maria Gajewska   Realizacja:Jeremiasz Gajewski 1b, Bogna Knuth 7c    


Aktualizacja: Nauczyciele SP1 Czersk
54451548 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2020
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone