Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaKontaktE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Poniedziałek, 29 listopada 2021 r. Do WAKACJI jeszcze 207 dni.    
SU
Samorząd Uczniowski
Opiekun
Anna Leszczyńska

» Władze SU
» Plan pracy SU
» Działalność SU

Wyszukiwarka działu:

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka
Szczegóły
Dzień Edukacji Narodowej
Szczegóły
Najpiękniejsze bukiety z darów natury
Szczegóły
Dyskoteka
Szczegóły
Wybory miss
28.04. odbyła się upragniona dyskoteka, na którą najbardziej czekały dziewczyny... Na tej dyskotece wybieraliśmy Miss Szkoły. W świetlicy szkolnej, przez cały tydzień przed wyborami można było wrzucać do skrzynki kandydatury dziewczyn, które miałyby wziąć udział w wyborach. Po zliczeniu kart, wyłoniliśmy 20 dziewczyn z różnych klas, które dostały największą liczbę głosów. Niestety, nie wszystkie dziewczyny były obecne na dyskotece, więc nasze jury "dobrało" jeszcze kilka. Wielkim powodzeniem cieszyły się wszystkie konkurencje, które przygotował Samorząd Uczniowski. Dziewczyny świetnie poradziły sobie z fantazyjnym wiązaniem krawata, wybiegiem dla modelek i pytaniami, które przygotowała panująca (do dziś) Miss Szkoły 2008 - Wiktoria Pyżewicz oraz Mister Szkoły - Mateusz Cisewski i "pomocna dłoń" - Olek .
Święto Szkoły
Święto Szkoły – dyskoteka6 listopada Nasza Szkoła miała swoje święto!!!!! Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę, na której bawiliśmy się od 10:30 do 12:40. Dzięki ciemnym roletom, które zostały zamontowane w oknach na II piętrze, czuliśmy się, jakby był wieczór i od samego początku „daliśmy czadu”! Po raz pierwszy na dyskotece bawili się uczniowie z klas trzecich, którzy z dziecięcą, nieskrywaną radością pokazali nam, jak tańczą rewelacyjnie „maluchy” i wcale nie czuli się skrępowani. Ogromną frajdę sprawili nam też nauczyciele, którzy tańczyli razem z nami. Na parkiecie „wywijali” Panie: Hanna Fryca, Ewelina Bąk, Ewa Keister, Barbara Jażdżewska, Grażyna Papierowska oraz ulubieniec harcerek Pan Marian Szmagliński.
W trakcie trwania dyskoteki SU przeprowadził konkurs pod hasłem: BALONOWE PYTANIA, który dotyczył życia i twórczości Janusza Korczaka. Weronika Jakubowska i Wiktoria Światczyńska przygotowały 20. pytań, na które odpowiadali chętni uczniowie, po przekłuciu balonu, w którym był ukryty numer pytania. Uczniowie nie mieli problemu z odpowiedziami na pytania. Możemy stwierdzić, że dobrze znają życie i twórczość swojego patrona, co może nas, nauczycieli bardzo cieszyć. Za poprawną odpowiedź uczeń dostawał słodki upominek, ufundowany przez SU.
Święto Szkoły jest dniem, w którym nie ma lekcji, za to jest wspaniała zabawa, radość, możliwość sprawdzenia się w biegu patrolowym, który zorganizował Pan M. Szmagliński, jest to dzień pełen atrakcji, śmiechu, beztroskiej zabawy, do której każdy uczeń ma prawo. Jak mówił J. Korczak: „Dzieci nie będą dopiero, ale już są ludźmi, tak, ludźmi są a nie lalkami, można przemówić do ich rozumu, odpowiedzą nam, przemówmy do serca, odczują nas. Dzieci są ludźmi w duszy ich są zadatki tych wszystkich myśli i uczuć, które my posiadamy”.
Przez cały dzień wszyscy nauczyciele podkreślali, że dziecko ma swoje prawa. Prawo do niewiedzy, niepowodzeń, łez, prawo do prywatności, zabawy, własnego zdania. Myślę, że nasi uczniowie TO poczuli. Był to ważny i bardzo uroczysty dzień w naszej szkole. Po dyskotece nasi uczniowie głośno skandowali: „Niech żyje J. Korczak!”, „Niech żyje Święto Szkoły”, „Niech żyje nasza szkoła”!! To miłe, prawda?
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji NarodowejDnia 13.10.2008 roku, SU wraz z klasą V a przedstawił program artystyczny, przygotowany specjalnie dla naszych wspaniałych nauczycieli. W próbach i występach brali udział uczniowie klasy V a (16 osób) i członkowie SU (10 osób).
Wszyscy bardzo się starali, aby oczarować zgromadzonych na apelu nauczycieli i uczniów. Program został wykonany trzykrotnie: dwa razy dla uczniów oraz występ główny dla naszych obecnych i emerytowanych nauczycieli i pracowników oświaty. Nasi mali artyści byli bardzo zaangażowani. Pokazali się z jak najlepszej strony, rozbawiając i chwilami wzruszając zgromadzonych gości. Nasz apel był podzielony na dwie części.
W pierwszej, zatytułowanej : „Za trud, za serce, za uśmiech – nauczycielom dziękujemy” – uczniowie recytowali wiersze, śpiewali, mówili o swojej przyszłości, zapewniając o wielkiej pomocy ze strony nauczycieli i o ich bezinteresownym zaangażowaniu. Był również specjalnie zorganizowany pokaz mody dla nauczycieli. Tutaj rewelacyjna i bezapelacyjnie najlepsza okazała się Michalina Szydełko, która oczarowała wszystkich zebranych swoją spontanicznością, naturalnością i talentem scenicznym. „Urodzona aktorka” – jak o niej mówiono z nieukrywanym podziwem.
Druga część – to koncert życzeń dla nauczycieli. Agnieszka Peplinska – przewodnicząca SU czytała życzenia, a po nich nasi artyści śpiewali ulubione utwory swoich nauczycieli. Tutaj kunsztem artystycznym popisał się Patryk Szynwelski, który zaśpiewał piosenkę zespołu Pectus, pt.: „To, co chciałby Ci dać”, dla naszej Pani dyrektor. Rewelacyjnie zaśpiewały również Michalina i Emilia. Po skończonym koncercie życzeń, uczniowie zebrali gromkie brawa, moim zdaniem – bardzo zasłużone. Podziękowania należą się: paniom- Beacie Karczyńskiej i Barbarze Jażdżewskiej, które przepięknie udekorowały salę, w której odbył się apel, panu Andrzejowi Borysiukowi, który zajął się profesjonalną oprawą muzyczną, panu Marianowi Szmaglińskiemu, który jak nikt inny zna się na podłączeniu sprzętu muzycznego, kabli, kabelków i innych „rzeczy”, o których ja nie mam pojęcia.
Po apelu zebraliśmy mnóstwo ciepłych słów, które są dla uczniów najlepszym prezentem od nauczycieli. Dzię-ku-je-my!!!
Sprzątanie Swiata.
Drodzy uczniowie!

Sprzątanie świata trwa tylko parę dni, ale przecież to nie wystarczy! Szkoła jest NASZYM ŚWIATEM i wspólnie powinniśmy o nią zadbać. Dlatego postanowiliśmy, że będziemy sprzątać przez wszystkie miesiące, aby w naszej szkole i na boisku było czysto. Przecież MY mamy duuuuuuuży wpływ na to, jak u nas w szkole wygląda!
„Pokaż, na co Cię stać, ale nie jeden raz…”
Samorząd Uczniowski ustalił, że każda klasa będzie miała swój udział w sprzątaniu NASZEGO ŚWIATA. Każdej klasie przydzieliliśmy miesiąc i rejon sprzątania.
I tak: zaczynają uczniowie z klas IV-tych.


Klasa IV a i b wrzesień/ październik:

IV a od 29.09. do 15.10. sprząta szkolne korytarze
od 16.10. do 31.10. sprząta boisko szkolne

IV b od 29.09. do 15.10. sprząta boisko szkolne
od 16.10. do 31.10. sprząta szkolne korytarze


Klasa IV c i d listopad:

IV c od 3.11. do 16.11. sprząta szkolne korytarze
od 17.11. do 30.11. sprząta boisko szkolne

IV d od 3.11. do 16.11. sprząta boisko szkolne
od 17.11. do 30.11. sprząta szkolne korytarze

Klasa IV e i f grudzień:

IV e od 1.12. do 10.12. sprząta szkolne korytarze
od 11.12. do 19.12. sprząta boisko szkolne

IV f od 1.12. do 10.12. sprząta boisko szkolne
od 11.12. do 19.12. sprząta szkolne korytarze

Klasa V a i b styczeń:

V a od 5.01.2009 do 18.01. sprząta szkolne korytarze
od 19.01. do 31. 01. sprząta boisko szkolne

V b od 5.01. do 18.01. sprząta boisko szkolne
od 19.01. do 31.01. sprząta szkolne korytarze


Klasa V c luty:

od 16.02. do 28.02. sprząta boisko + korytarze


Klasa V d i e marzec:

Klasa V d od 2.03. do 15.03. sprząta szkolne korytarze
od 16.03. do 31.03. sprząta boisko szkolne

Klasa V e od 2.03. do 15.03. sprząta boisko szkolne
od 16.03. do 31.03. sprząta szkolne korytarze

Klasa V f i g kwiecień:

Klasa V f od 1.04. do 16.04. sprząta szkolne korytarze
od 17.04. do 30.04. sprząta boisko szkolne

Klasa V g od 1.04. do 16.04. sprząta boisko szkolne
od 17.04 do 30.04. sprząta szkolne korytarze

Klasy VI-te będą sprzątały w „sezonie śmieciowym”, gdzie „fruwa” ich najwięcej.

Klasy VI a, b, c maj:

Klasa VI a od 4.05. do 10.05. sprząta boisko + korytarze
Klasa VI b od 11.05. do 17.05. sprząta boisko + korytarze
Klasa VI c od 18.05. do 24.05. sprząta boisko + korytarze

Ostatni tydzień od 25.05 do 31.05. sprzątacie RAZEM


Klasy d, e, f czerwiec:

Klasa VI d od 1.06. do 7.06. sprząta boisko + korytarze
Klasa VI e od 8.06. do 14.06. sprząta boisko + korytarze
Klasa VI f od 15.06. do 18.06. sprząta boisko + korytarze


Osoby sprzątające korytarz powinny zwrócić uwagę na to, czy światła w toaletach i na korytarzach po przerwie są zgaszone i czy krany w toaletach nie ciekną. Oczywiście na boisku zbieramy śmieci i wrzucamy do jednego worka. Pełny i zawiązany worek zanosimy do kontenerów, które znajdują się za salą gimnastyczną.
Z sekretariatu odbieracie jeden worek i rękawiczki. Czy będziecie sprzątać całą klasą, czy też wychowawca wyznaczy do tego kilka osób – zależy od WAS. Najważniejszy jest cel, a więc: SPRZ¡TNIĘCIE NASZEGO ŚWIATA, abyśmy czuli się u siebie komfortowo.
Samorząd Uczniowski nie wyznacza też godzin, w których macie sprzątać. Może to być duża przerwa bądź, któraś z późniejszych. My efekty WASZEJ pracy będziemy sprawdzać codziennie po 15 –tej. Dla najlepszych „czyściochów” przygotujemy słodkie upominki.

Sprzątanie Swiata.
Nowy Rok Szkolny

Zaczynamy działalność w nowym roku szkonym 2008/2009

Pożegnanie uczniów klas VI
Członkowie SU z klas IV i V przygotowali część programu artystycznego na akademię z okazji pożegnania uczniów klas VI. Część ta została przygotowana na wzór gali wręczania Oskarów. Uczestniczyli w niej członkowie SU z klas IVa, IVf oraz Va.
Strona internetowa SU
Samorząd Uczniowski posiada stronę internetową, na której zamieszcza wszelkie informacje związane z działalnością na terenie szkoły. Można na niej znaleźć skład Rady SU, plan pracy oraz sprawozdania z działalności. Stroną opiekuje się przewodniczący SU Mateusz Lemańczyk z klasy VIe.
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2021/2022, które należy zakupić we własnym zakresie
Klasy 1-8
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
73767046 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2021
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone