Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Niedziela, 02 października 2022 r. Do końca WAKACJI tylko -31 dni.    
Nawigacja
  Strona główna
Start
Szukaj
Księga Gości
Archiwum Newsów

  Komunikacja
Kontakt
Forum Dyskusyjne
Foto Galeria
Galeria plastyczna
Ciekawe Linki

  Pobieralnia
Pliki do Pobrania
Archiwalna

  Dokumentacja
F.A.Q
Autor
Polityka prywatności
» Dokumenty
Projekt

Insta.Ling
skuteczna nauka słówek
Gość
Zaloguj się
Członków Online
Gości Online: 1
Brak członków online

Zarejestrowani użytkownicy: 29
Najnowszy zarejestrowany: sp1historia

Twój IP: 18.208.187.128
Prace plastyczne
Losowe Zdjęcie
2b
2b
Zdjęcia klasowe 2007/2008
Najnowsze artykuły
Dzień patrioty.
Dla ósmoklasisty
"Kim jest uczeń zdo...
Rola zajęć pozalek...
Hospitacja na wychow...
Wątków na forum
Najnowsze tematy
Edytowanie strony
To o czym gadamy?
Sklepik
Konkurs-zbieranie na...
Korepetycje.
Najciekawsze tematy
........Dyskoteki... [19]
Panie kaziku!!! [8]
Sklepik [7]
Mundurki - co o t... [6]
Konkurs-zbieranie... [3]
Top 5 Downloads
Arkusz dostosowan... 33334
Arkusz dostosowan... 29923
Testy kompetencji... 17084
Program naprawczy... 16634
Program naprawczy... 14887
Top 5 Links
Wirtualna Polska 65535
FreeFoto 65535
Epublikacje 65535
Gry po szkole 65535
Gangam style po p... 49143
Ostrowite ponownie ugościło młodych żeglarzy z północnej Polski na XIV Regatach o Puchar Burmistrza
Tradycyjnie powitał ich zaprzyjaźniony z czerskimi klubami Czesław Gierszewski - nestor żeglarstwa nie tylko w powiecie chojnickim, ale w całej Polsce. Dla zawodników każde rady i podpowiedzi, a szczególnie padające z ust tak doświadczonego żeglarza, są na wagę złota. Również sporym doświadczeniem żeglarskim może pochwalić się też Jan Gliszczyński, który oficjalnie otworzył XIV Integracyjne Regaty o Puchar Burmistrza Czerska. Zastępca burmistrza w krótkim przemówieniu przywitał gości w "Sercu Borów" i życzył tradycyjnie stopy wody pod kilem i pomyślnych wiatrów.

Po Ceremonii Otwarcia i inspekcji technicznej, dokonanej przez mierniczego regat Tomasza Kędzierskiego, tafla Jeziora Ostrowite zaroiła się od żagli. Na niewielkim akwenie musiało się pomieścić aż 49 jednostek. Od sędziego głównego Tomasza Emmerlinga i asystentek prowadzących listę mety wymagało to nie lada sprawności. Jednak stanęli na wysokości zadania i przewodniczący komisji protestowej,
Waldemar Pestka, nie musiał rozstrzygać żadnych sporów.

Jak zwykle nie mogło się też obyć bez wyścigu trenerów i VIP-ów. To ta jedyna podczas regat okazja, by mogli oni pokazać, że wiedza przekazywana podopiecznym rzeczywiście ma przełożenie na wyniki. Niestety w tym roku niewielu trenerów odważyło się zweryfikować swoje umiejętności. Jednak ci, którzy się na to zdecydowali, walczyli zacięcie. Pokonać musieli nie tylko przeciwników, ale też problemy techniczne (Optymisty są projektowane dla młodzieży, jest w nich mało miejsca) i słabnący wiatr. Najlepiej udało się to Pawłowi Macugowskiemu z Człuchowa. Zaraz za nim zameldowali się na mecie Tomasz Kędzierski z czerskiej "Jedynki" i Dariusz Kosecki, trener MLKS "Krajna" Sępólno Krajeńskie.

O ile trenerzy musieli pokonać trasę w kształcie trójkąta zaledwie raz, ich podopieczni rozegrali aż siedem wyścigów. Dobre warunki pozwoliły na pięć biegów w sobotę i dwa w niedzielne przedpołudnie. Przez cały czas nad Jeziorem Ostrowite świeciło słońce, a delikatny wiatr tylko czasami przyganiał chmurki. Zapewne to sprawiło, że na teren Centrum Rekreacji przyjechało sporo kibiców. W pięknej pogodzie mogli oni podziwiać 52 zawodników, którzy rywalizowali w dwóch klasach łodzi - Optymist i Vaurien.

Najmłodszy z nich miał 8 lat. Sebastian Stankowski, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego "Wiking" z Kamienicy Królewskiej, konkurował z zawodnikami w klasie Artom i zajął w niej trzecie miejsce. Przed nim w klasyfikacji generalnej uplasowali się Zuzanna Czapiewska z Sierakowic (2. miejsce) i Grzegorz Kotlęga z Czerska (1. miejsce). Jednak najbardziej zacięta rywalizacja miała miejsce w klasie Optymist Regatowy, gdzie o zwycięstwie musiał rozstrzygnąć bilans zwycięstw, bo obaj pretendenci mieli na swoim koncie taką samą liczbę punktów. Ostatecznie z Pucharem Burmistrza wrócił do Człuchowa zawodnik Yacht Klubu Szymon Gostomczyk. Na drugim stopniu podium stanął Krzysztof Gurdak z tamtejszego "Vi-Kinga". Trzecia była Patrycja Stankowska z Kamienicy Królewskiej.

O ile wśród tych najnowszych łódek rywalizacja była najbardziej wyrównana, o tyle najtrudniejsza była w klasie Optymist UKS. A to z powodu niezwykłej popularności tej grupy - w klasyfikacji figuruje aż 27 zawodników. Na jej szczycie znalazł się Hubert Chylewski z MLKS "Krajna", który wygrał pięć z siedmiu wyścigów. Podium uzupełnili dwaj zawodnicy UKS "Jedynka" Czersk: Igor Skwarek (2. miejsce) i Damian Kąkolewski (3. miejsce). Z kolei w klasie Vaurien bezkonkurencyjna okazała się załoga w składzie: Martyna Tarasiuk i Julita Lewna z UKS "Florek" Sierakowice. Zawodniczki wyprzedziły Klaudię Lejk i Macieja Gosza z Kamienicy Królewskiej (2. miejsce) oraz Macieja i Szymona Szarafin z Czerska.

Jednak regaty to nie tylko impreza dla żeglarzy. Po zakończeniu pierwszego dnia zawodów żeglarze i goście usiedli wokół ogniska. Do wspólnego śpiewania zachęcali Czesław Gierszewski i druh Marian Szmagliński wraz z harcerkami ze swojej drużyny. Gdy na ogniu dopiekały się kiełbaski a harcerze intonowali kolejną szantę, z oddali zaczęły dobiegać dźwięki keyboardu, gitary akustycznej i harmonijki ustnej. To na scenie przygotowywali się z Rafał Żywicki i Andrzej Borysik, którzy zagrali wiele znanych przebojów rockowych i jazzowych w bardzo ciekawych aranżacjach.

I można tylko żałować, że muzycy nie pojawili się na Ceremonii Zamknięcia, bo słuchanie ich było prawdziwą przyjemnością. Choć tutaj emocji nie brakowało - zawodnicy w napięciu czekali na ogłoszenie wyników. Patrząc na uśmiech na ich twarzach gdy podchodzili odebrać gratulacje i nagrody upewnia wszystkich organizatorów, że warto poświęcić swój wolny czas i energię na przygotowanie takiej imprezy. Nie można jednak zapomnieć o tych, dzięki którym się ona odbywa. Przez cały weekend na wodzie młodymi żeglarzami opiekowali się Tomasz Kędzierski i Waldemar Pestka, którzy byli głównymi organizatorami regat. Z kolei na lądzie pomagały im nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku z dyrektor Bożeną Spicą na czele.

Można więc być pewnym, że z tak dużym zaangażowaniem pewne są nie tylko kolejne, piętnaste już regaty, ale także wiele kolejnych edycji.

Kamil Sikora, Sekretarz Regat

A jako, że obraz mówi więcej niż tysiąc słów poniżej obszerna fotorelacja autorstwa Ewy Pruszak. Zapraszamy też na stronę internetową regat pod adresem facebook.com/regaty, gdzie można znaleźć zdjęcia, filmy, relacje, wyniki i informacje o kolejnych regatach. Zachęcamy do przesyłania swoich zdjęć z Ostrowitego.
Kilka ujęć:
(kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Rodzice lub prawni opiekunowie wyrazili zgodę na wykorzystanie wizerunku dzieci
przez Szkołę Podstawową nr 1 w Czersku
 Komentarze
538 dn. 04.06.2012
Fajnie było...;P
 Skomentuj
Zaloguj się, by móc dodawać komentarze.
 Ocena
Tylko członkowie mogą oceniać wpisy.

By ocenić wpis, zaloguj się. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zarejestruj się.

Twoja ocena została opublikowana.
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
76579494 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2022
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone