Zimowisko w SP1

"Największą radością jest uśmiech dziecka".

Ferie zimowe w województwie pomorskim w tym roku rozpoczynają sezon zimowych wakacji. W całym kraju ferie zimowe potrwają aż do 2 marca br. My odpoczywamy jako pierwsi. Dla nas spadł śnieg, chwycił mróz, mamy więc prawdziwą zimę!
Jak co roku, Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki" i Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Korczaka, zorganizowały zimowisko. Uczestniczyło w nim 35 uczniów, dla których nauczyciele przygotowali wiele atrakcji. Ogromną popularnością cieszyły się zajęcia na nowej sali sportowej, gdzie pod czujnym okiem nauczycieli uczniowie ćwiczyli i brali udział w zawodach sportowych. Chętnie uczestniczyli też w zajęciach plastycznych. Rywalizowali w teleturnieju wiedzy o patronie naszej placówki, Januszu Korczaku: "Kocham Cię, szkoło!" i konkursach o zimie. W ramach łączenia przyjemnych rzeczy z pożytecznymi, nie zabrakło również zajęć profilaktycznych o szkodliwości palenia oraz gier i zabaw doskonalących język angielski. Niesłabnącą atrakcją był wyjazd na basen do Człuchowa, gdzie dzieci pływały, relaksowały się w jacuzzi, bawiły się na zjeżdżalni. Pod czujnym okiem p. Emilii Rekowskiej kierownika Ośrodka Kultury w Łęgu mogliśmy ozdobić techniką decoupage przepiękne drewniane serduszka, którymi obdarujemy naszych najbliższych. Dzięki uprzejmości p. Renaty Breszki , kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej dzieci brały udział w zajęciach integracyjnych. Ale to nie wszystko. Codziennie na uczestników półkolonii czekały smaczne śniadania, orzeźwiające desery, przepyszne obiady, słodkie niespodzianki, które przygotowywały dla nas panie kucharki, pracujące w SP 1. Dwa tygodnie minęły bardzo szybko. Obfitowały w fantastyczną zabawę, mnóstwo atrakcji, niezapomniane przygody. Nikogo nie odstraszył mróz, a wręcz przeciwnie! W końcu mogliśmy poszaleć na sankach, skorzystać ze ślizgawki, porzucać się śnieżkami.
Oczywiście, nie było by tak rewelacyjne bez sponsorów, darczyńców, a przede wszystkim bez dofinansowania UMiG Czersk, która zawsze wykłada pieniądze na nasze działania. Serdeczne podziękowania składamy panu Grzegorzowi Klauzie - prezesowi Stowarzyszenia Przyjaciół "Jedynki" za organizację zimowiska. Słowa podziękowania należą się również nauczycielom, którzy w ramach wolontariatu opiekowali się uczniami.
Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Bardzo dziękujemy hojnym sponsorom:
Grupa Omega s. p. z o. o. Nowe
PPHU Partner, Klaman, Lemańczyk