Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Sobota, 24 lutego 2024 r. Brak aktualizacji strony od 537 dni.    
Newsy
Kategorie
» Konkursy
  - Matemat. i informat.
  - Przyrodnicze
  - Humanistyczne
  - Artystyczne
  - Inne
» Zawody sportowe
» Projekty
» Wycieczki
» Uroczystości i imprezy
» Profilaktyka
» Zajęcia otwarte
» Różne
SZKOŁA - WSPOMNIENIA - PRZYSZŁOŚĆ. POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW     

SZKOŁA - WSPOMNIENIA - PRZYSZŁOŚĆ. POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW

"Uroczyste zakończenie roku szkolnego jest zawsze dniem wyjątkowym. Pokazuje jak w szkole splata się tradycja ze współczesnością; celebrowane od lat zwyczaje:uczestnictwo we mszy świętej, rozbrzmiewający hymn państwowy i szkoły, przekazanie sztandaru klasom młodszym, przyrzeczenie absolwentów - towarzyszą podsumowaniu osiągnięć i sukcesów". - powiedziała wicedyrektor Dominika Oksentowicz. I taki przebieg miała część oficjalna pożegnania ósmoklasistów w naszej szkole w dniu 19 czerwca 2019 roku.
Najważniejszą częścią programu było przyrzeczenie absolwentów. Uczniowie ślubowali rzetelnie wykorzystywać zdobytą wiedzę, doskonalić umiejętności, pielęgnować wartości dla dobra ojczyzny.
W napięciu oczekiwali na rozdanie świadectw przez wychowawców oraz nagród za osiągnięcia naukowe, sportowe, działalność w organizacjach czy udział w projektach wojewódzkich i ogólnopolskich.
Wicedyrektor Dominika Oksentowicz w imieniu grona pedagogicznego wyraziła dumę i zadowolenie z uczniowskich postępów. „Dla wszystkich nauczycieli, było ogromną satysfakcją Was uczyć, obserwować Wasze postępy, dzielić radości i wspierać w trudnych momentach. Mam nadzieję, że „Jedynka” będzie w Waszej pamięci najpiękniejszym okresem w życiu, że tutaj właśnie wyrobiliście w sobie nawyk uczenia się i pracy zespołowej, co jest niezbędne w zawodach, które chcecie wykonywać w przyszłości.(...) Życzę Wam, by zawód czy szkoła, który wybraliście, okazał się trafnym wyborem, w Waszym powołaniu".
Słowa uznania skierowała także do rodziców, którzy szkole nieśli pomoc i darzyli życzliwością. Wraz z wicedyrektorem Kazimierzem Koseckim wręczyła najbardziej zasłużonym rodzicom listy gratulacyjne, podziękowania i kwiaty.
Punktem kulminacyjnym był wybór najlepszego absolwenta. Wybór tej wyjątkowej osoby jest przywilejem komisji i odbywa się na podstawie regulaminu. Tylko szczególnie wyróżniający się uczeń może go otrzymać.
W tym roku tytuł Najlepszego Absolwenta otrzymała Marta Kryger. Pamiątkową statuetkę wręczyła uczennicy wicedyrektor Danuta Szlachcikowska, a nagrodę pieniężną przedstawicielka rodziców pani Małgorzata Skwarek. Gratulacje złożył także przedstawiciel nadleśnictwa Leszek Pultyn. Niespodziankę dla Marty przygotował burmistrz Czerska Przemysław Biesek - Talewski, przekazując zaproszenie na gminną galę zakończenia roku szkolnego.
Przedstawicielka samorządu uczniowskiego Julia Kaszubowska w imieniu młodszych koleżanek i kolegów serdecznie pożegnała ósmoklasistów. Na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil przekazała przypinki z logo szkoły, długopisy, a dla uczniów dojeżdżających od pań ze świetlicy tabliczki z reprodukcjami dzieł sztuki. Muzyczną niespodziankę przygotowała czwartoklasistka Alicja Kaszubowska. Zagrała pięknie na skrzypcach melodię do piosenki „ Chodź, pomaluj mój świat".
Część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem polonistki Marii Gajewskiej i nauczyciela muzyki Piotra Gliszczyńskiego rozpoczęła ósmoklasistka Laura Drewczynska. Grą na pianinie zauroczyła widownię. Jej wykonanie muzyki Beethovena na długo pozostanie w pamięci słuchaczy. Konferansjerzy: Monika Janikowska i Kacper Narloch profesjonalnie poprowadzili program pt. „ Szkoła - wspomnienia - przyszłość ".Dedykowali go nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie kolejnego pokolenia uczniów. Kacper zwrócił się do nauczycieli: „Byliście ekspertami, doradcami, mentorami, trenerami, przyjaciółmi, czasem zastępczymi rodzicami. Zawsze mistrzami w przedmiocie, którego uczyliście. Niech ten program wywoła w błysk Waszych oczach, uśmiech na twarzy i łezkę wzruszenia”.
Widownia podziwiała zatem talent wokalny: Michaliny Muzioł, Bogny Knuth, Klaudii Kobusińskiej oraz akrobacje: Colin Wojciechowskiej, Karoliny Kitowskiej. Taniec z melonikami, który wykonali: Monika Janikowska, Zuzanna Rafińska, Maksymilian Sękowski, Kamil Górnowicz, Kacper Narloch rozbawił publiczność.
Niezwykle wzruszającym momentem okazał się pokaz filmu wspomnieniowego, który pięknie korespondował z dekoracją sali przygotowaną przez nauczycielki: Beatę Karczyńską, Wioletę Karczyńską i Barbarę Jażdżewską. Fotografie klasowe i rysunkowe ujęcia przełomowych momentów z życia ucznia sprawiły, że uczestnicy uroczystości uronili łzy.
Na koniec akademii konferansjerzy w imieniu wszystkich absolwentów zapewnili nauczycieli o swojej pamięci i obiecali, że wspomnienia z „Jedynki” będą dla nich darem na przyszłość.


Część I (oficjalna) uroczystości pożegnania ósmoklasistówCzęść II (artystyczna) uroczystości pożegnania ósmoklasistówFilm wspomnieniowy " Szkolne doświadczenia.Nasza tożsamość"


Kilka ujęć:
(kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Rodzice lub prawni opiekunowie wyrazili zgodę na wykorzystanie wizerunku dzieci
przez Szkołę Podstawową nr 1 w Czersku
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Skomentuj
Zaloguj się, by móc dodawać komentarze.
 Ocena
Tylko członkowie mogą oceniać wpisy.

By ocenić wpis, zaloguj się. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zarejestruj się.

Twoja ocena została opublikowana.
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
80141595 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2024
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone