Biuletyn Informacji publicznej  Stowarzyszenie Przyjaciół "Jedynki"Szkoła Promująca Zdrowie
   GłównaPocztaE–podręcznikiGoogle AppsOffice 365E-dziennikPlan lekcjiFilm o szkole
Sobota, 23 września 2023 r. Brak aktualizacji strony od 383 dni.    
Newsy
Kategorie
» Konkursy
  - Matemat. i informat.
  - Przyrodnicze
  - Humanistyczne
  - Artystyczne
  - Inne
» Zawody sportowe
» Projekty
» Wycieczki
» Uroczystości i imprezy
» Profilaktyka
» Zajęcia otwarte
» Różne
Regaty o Puchar Burmistrza

"Szczęśliwa trzynastka"

"13 nie okazała się pechowa." - powiedział na Ceremonii Zamknięcia XIII Integracyjnych Regat Żeglarskich o Puchar Burmistrza Czerska Marek Jankowski. I rzeczywiście opierając się na opiniach zawodników i trenerów można uznać kolejne zawody rozegrane na Jeziorze Ostrowite za sukces, zarówno w wymiarze sportowym jak i organizacyjnym.
W sobotę (28.05), jeszcze przed pierwszymi startami wszyscy z zaniepokojeniem spoglądali w niebo. Całe szczęście ciemne cumulusy przyniosły ze sobą tylko zimne powietrze, ale żeglarze byli doskonale przygotowani na każde warunki atmosferyczne. Wczesno-wiosenna aura nie wystraszyła też naszych gości, którzy niemal w komplecie zjawili się na Ceremonii Otwarcia.
Po krótkiej uroczystości Sędzia Główny Tomasz Emmerling dał sygnał do wodowania łodzi. Zmagania 45 zawodników na Optymistach podzielono na trzy grupy. W mało popularnej w Polsce klasie Vaurien zgłosiły się trzy załogi. Niestety, tuż przed startem załogę z Czerska wyeliminowała usterka jachtu, a rywalizacja toczyła się między dwójkami z UKS "Florek" Sierakowice.
Po rozegraniu trzech wyścigów zarządzono przerwę a zawodnicy mogli zregenerować siły dzięki wypiekom zasponsorowanym przez Piekarnię "Magdalenka" z Czerska.
Korzystając z dobrego, stabilnego wiatru przeprowadzono jeszcze dwa biegi. A właściwie trzy, bo po młodych żeglarzach za stery chwycili ci nieco starsi. Do tzw. wyścigu VIPów zgłosiło się dziewięciu zawodników. Po raz kolejny rywalizację wygrał Tomasz Kędzierski. Za nim do mety dopłynęli Katarzyna Emmerling (na 2. miejscu) oraz Paweł Gwizdała (miejsce 3.).
Później uwagę przybyłych gości przykuwały już tylko zmagania na lądzie a to za sprawą III Przeglądu Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej. Na scenie (udostępnionej nieodpłatnie przez Bogdana Sękowskiego) zaprezentowała się ponad 20 solistów oraz trzy zespoły. Profesjonalne jury w składzie: Katarzyna Thiede, Edyta Wąchała, Andrzej Borysiuk i Tomasz Klaman miało ciężkie zadanie. Doceniając wysoki poziom i wkład pracy komisja postanowiła nagrodzić wszystkich wykonawców za poszczególne walory muzyczne ich występów.
Jeszcze w ramach Przeglądu, ale już poza konkursem sceną zawładnęli nieco starsi muzycy. Zespół A'test dał niesamowity pokaz klasycznych pieśni żeglarskich. Kilka z nich zaśpiewano a capella - tak jak na starych, drewnianych okrętach. Po blisko godzinnym koncercie i dwóch bisach nastąpiła zmiana dekoracji.
Kolejną dawkę, tym razem nieco spokojniejszej muzyki zapewnił zespół Ciągle na Fali, grający swoje własne kompozycje. Po wielkich oklaskach przyszedł i czas na bis. Oba zespoły wyraziły nadzieję, że jeszcze kiedyś przyjdzie im zagrać nad pięknym Jeziorem Ostrowite. Wieczór skończył się przy ognisku, ale wkrótce wszyscy udali się na nocleg by wypocząć przed drugim dniem zmagań.
A ten rozpoczął się mszą św. polową, w której poza zawodnikami i trenerami uczestniczyli także mieszkańcy Ostrowitego i turyści.
Po przygotowanym przez wolontariuszki śniadaniu żeglarze ruszyli na wodę, by ostatecznie rozstrzygnąć o miejscach w klasyfikacji generalnej. Po rozegraniu trzech wyścigów organizatorzy przystąpili do podliczania wyników a zawodnicy do przygotowań do wyjazdu.
Ponownie pod masztem flagowym zebrali się żeglarze, trenerzy, wolontariusze i oczywiście zaproszeni goście. "Cieszę się, że nie złożono żadnych protestów na piśmie. To pokazuje, że rywalizacja przebiegała fair." - podsumował Sędzia Główny Tomasz Emmerling. Podawanie wyników zaczęto od ogłoszenia klasyfikacji kubów. Tu bezkonkurencyjny był UKS "Jedynka" Czersk. Niewiele straciły Yacht Klub Człuchów (miejsce 2.) i UKS "Dwójka" Rogoźno (miejsce 3.).
Jak już wspomniano w klasie Vaurien obserwowaliśmy rywalizację dwóch łodzi. Była ona jednak równie zacięta jak w klasie Optymist. Górą okazałą się załoga w składzie: Martyna Tarasiuk i Julita Lewna przed ekipą Igor Tarasiuk i Artur Pestka.
W podzielonej na trzy grupy klasie Optymist na podium stanęli:
- Grupa A (Regatowa):
1. Patryk Kanjerski (YK Człuchów), 2. Kacper Łukszewicz (MLKS "Krajna" Sępólno Krajeńskie), 3. Michał Szostek (UKS "Florek" Sierakowice)
- Grupa B (UKS Artom)
1. Grzegorz Kotlęga (UKS "Jedynka" Czersk), 2. Kamil Lochyński (UKS "Dwójka" Rogoźno), 3. Arkadia Gis (UKŻ "Wodniak" Piła).
- Grupa C (UKS)
1. Amadeusz Drewczyński (UKS "Jedynka" Czersk), 2. Dawid Szczepanowski (MLKS "Krajna" Sępólno Krajeńskie), 3. Damian Pestka (UKS "Wiking" Kamienica Królewska).
Poza dyplomami i i szklanymi pucharami zawodnicy otrzymali również nagrody rzeczowe, które na pewno przydadzą się podczas wyjazdów na kolejne akweny. Z kolei goście zawodów otrzymali od Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Sławomira Sikory koszulki Regat i gadżety promocyjne Gminy Czersk.
"XIII Integracyjne Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Czerska uważam za zamknięte" - tą sakramentalną regułą połączoną z zaproszeniem na kolejny rok pożegnał wszystkich włodarz Gminy Marek Jankowski. A więc do zobaczenia w ostatni weekend maja 2012 roku na XIV Regatach w Ostrowitem!
Więcej zdjęć i informacji na naszej stronie www.facebook.com/regaty. Zapraszamy!
Kamil Sikora
Sekretarz Regat
Kilka ujęć:
(kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Rodzice lub prawni opiekunowie wyrazili zgodę na wykorzystanie wizerunku dzieci
przez Szkołę Podstawową nr 1 w Czersku
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Skomentuj
Zaloguj się, by móc dodawać komentarze.
 Ocena
Tylko członkowie mogą oceniać wpisy.

By ocenić wpis, zaloguj się. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zarejestruj się.

Twoja ocena została opublikowana.
Podręczniki
Wykaz podręczników na nowy rok szkolny 2022/2023.
Oddziały zerowe
Klasy 1-8 (do kupienia)
Dla rodzica
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW na rok szkolny 2021/2022
W D Ż
Menu
Komunikaty dyrektora
NAUKA w SP1
DLA RODZICÓW
DLA NAUCZYCIELI
PANEL INFORMACYJNY
DLA ÓSMOKLASISTY

Deklaracja dostępności

Menu obiadowe

Prawo szkolne
O szkole
Czersk i okolice
Stowarzyszenie

SU
ZHP
Pedagog i psycholog
Logopeda
Rzecznik Praw Ucznia
Rycerstwo

Zajęcia pozalekcyjne
Kategorie newsów
Terminarz 2021/2022
Sukcesy i uroczystości

Promocja Zdrowia
Ekologia
Sport
Żeglarstwo
Języki obce i regionalne
Biblioteka
Świetlica

Opracowania n-li
Plan lekcji

Najlepsi uczniowie
Gazetka szkolna
Rozrywka
Różne
Dla ucznia
Regulaminy
Konkursy 2020/2021

Zadania i ćwiczenia:
Zadania interaktywne

Przedmioty
Technika:
Technika (K.Mróz)

Historia:
Historia (M.Talewski)
Nasze Konkursy
Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczne Wakacje"

REGULAMIN
Wyniki poprzednich edycji konkursu:
rok 2022
rok 2021
rok 2020
rok 2019
rok 2018
rok 2017
rok 2016
rok 2015
rok 2014
rok 2013
rok 2012
rok 2011
rok 2010
rok 2009
rok 2008
rok 2007
rok 2006
79014269 Unikalnych Wizyt
Powered by PHP-Fusion © 2003-2023
Kazimierz Kosecki SP1 Czersk
Theme Designed by: Brimstone