Spis nauczycieli
Dodany przez dnia 11.09.2007
SPIS NAUCZYCIELI UCZ¡CYCH W NASZEJ KLASIE IVA

Pełna Treść
O TO ONI, KTÓRZY MAJ¡ Z NAMI DOCZYNIENIA W KLASIE VIA

Tu w skrócie chcielibyśmy przedstawić ludzi, którzy w pocie czoła próbuja wtłoczyć do naszych opornych rozumów choć trochę wiedzy ( czasami im sie to nawet udaje)

JĘZYK POLSKI - PANI HANNA FRYCA

Jest nauczycielką , która zawsze będzie zajmowała specjalne miejsce w naszych sercach i wspomnieniach. Jest ona przykładem prawdziwego powołania. Już na jednej z pierwszych lekcji zwróciła się do nas ze słowami: "jeśli nauczyciel nie lubi swojej pracy, powinien jak najszybciej opuścić szkołę i więcej do niej nie wracać". Ona nie tylko lubi uczyć, lubi też przebywać z nami, interesuje się naszym życiem i nami samymi. Bardzo szybko stała się naszą drugą wychowawczynią. Ma niezwykły dar obserwowania i błyskawicznie orientuje się, jeśli ktoś z jej uczniów ma jakiś problem. Jako polonistka, stanowi dla nas obraz prawdziwej miłośniczki literatury i kultury, nie tylko polskiej. Potrafi wzbudzić w nas entuzjazm dla niekoniecznie ciekawych lektur, zachęcić do samodzielnych poszukiwań. Jest przy tym niesamowicie liberalna, jeżeli chodzi o wyrażane przez nas sądy, dopuszcza wiele interpretacji i poglądów, nawet na tematy kontrowersyjne. Jedyne, czego nie toleruje, to lekceważącego stosunku do przedmiotu. Nieprzeczytanie lektury, nieprzygotowanie czy nieobecność na lekcji spotykają się z potępieniem. Ona sama traktuje swoją prace z największą powagą.

MATEMATYKA - PANI JUSTYNA NAMIROWSKA

Matematyki uczy nas pani Justyna. Jest ona żywym przykładem wielkiego zaangażowania w proces nauczania. Czasem zależy jej na naszych wynikach bardziej, niż nam samym. Chce nas nauczyć matematyki i wkłada w to dużo serca, nie tylko na lekcjach-poświęca uczniom nawet przerwy. Głupio nam czasem jest, że ona się stara a my nie za bardzo... Dała sie poznać jako wspaniała nauczycielka, ale i bardzo dobry człowiek jest-ciepłą, życzliwą kobietą.

JĘZYK ANGIELSKI - PANI AGNIESZKA WIENCELEWSKA

Pani Agnieszka ma bardzo dobry kontakt z naszą klasą i potrafi się z nami dogadać nawet po angielsku. Poprostu lajtowa babka.Zwraca sie do nas ze spokojem i opanowaniem. Nie ma chyba w klasie osoby, która by nie lubiła jej lekcji

PRZYRODA - PANI EWELINA B¡K

Przyrody od 4 klasy uczy nas pani Ewelina Bąk, czyniąc ten przedmiot jednym z naszych ulubionych. Sympatyczna, prawie zawsze uśmiechnięta i naprawdę życzliwie nastawiona do uczniów nauczycielka, potrafi nie tylko ciekawie opisać jak powstał Układ Słoneczny, wyjaśnić, dlaczego na Księżycu nie ma atmosfery, ale również zmusić nas, żebyśmy się go dokładnie nauczyli. Nie stresuje nas colekcyjnym odpytywaniem, za to sprawdziany są katastrofalne. Nie ma szans napisania ich za pomocą ściąg, gdyż wymagają dogłębnego zrozumienia tematu i umiejętności wyciągania wniosków z większej partii materiału. Chyba nauczyła nas trochę myśleć.

HISTORIA - PAN MIROSŁAW TALEWSKI

Historia nie jest nasza mocną stroną. I faktycznie, łatwo nie jest. Bezwzględna dyscyplina na lekcjach, wysokie wymagania, a przy tym wszelkie próby kombinowania czy nieuczciwości tępione z największą bezwzględnością. Cóż robić-uczymy się histori , której za bardzo nie lubimy , ale za to pana Mirka lubimy bo jest bardzo rozmowny i sympatyczny ,a każdą lekcję kończy śmiesznym kawałem. Mimo,że historii nie umiemy to myślimy, że tak naprawdę to pan nas lubi, ale nie uznaje za stosowne okazywanie nam tego, a szkoda.

TECHNIKA - PAN ANDRZEJ CZERWIONKA

W tym roku lekcje techniki mamy właśnie z panem Andrzejem. Człowiek małej postury lecz OLBRZYMI duchem. Z pasją i zacięciem stara się nauczyć nas budowy latawca. Miły, spokojny i cichy człowiek. Naprawdę miło go posłuchać i z nim podyskutować. Bardzo ciekawie tłumaczy oraz ma bardzo ciekawą opinię o wielu rzeczach.

MUZYKA - PAN ANDRZEJ BORYSIUK

Bardzo miły nauczyciel jako jedyny uczący w naszej szkole muzyki. Wielki fan starego Rocka. Naprawdę dobrze potrafi utrzymać klasę w "ryzach". Bardzo lubi gdy wszystko jest dokładnie wyjaśnione, opisane i oczywiście zaśpiewane i zagrane. Niestety nie wszystkich na to stać. Pan twierdzi, że jest to nasza wina bo nie uważamy, ale my jak zwykle mamy nieco odmienne zdanie. Jednak gdybyśmy brali udział w konkursie na najbardziej rozśpiewaną klasę to I miejsce murowane.

PLASTYKA - PANI BARBARA JAŻDŻEWSKA

Pani Basia to osoba, która z wielkim zapałem poszerza nasze horyzonty nie tylko na lekcjach, ale i na zajęciach z koła plastycznego. Jest miłą i troskliwą nauczycielką
największą uwagę przywiązuję do bardzo dobrej atmosfery w klasie, pełnej ciepła i życzliwości, bezpieczeństwa. Chce by każdy czuł się dobrze. Ceni sobie humor (uwielbia dowcipy), zabawę, twórczą ekspresję, miliard pomysłów realizowanych z pasją. Podstawą jej lekcji jest wyrozumiałość, spontaniczność, dużo ciepła wysyłanego w stronę każdego ucznia.

INFORMATYKA - PANI IWONA FIEREK

Pani Fierek lubi jasno precyzować, o co chodzi na lekcji, jest nauczycielem przyjacielskim i uśmiechniętym, choć czasem bywa „groźna", ale jest szybka jak komputer . Szkoda ,że mamy tylko jedną godzinę informatyki bo to jest super przedmiot i do tego ekstra nauczycielka. Przedmiot ten nie sprawia nam żadnych kłopotów i nauczyciel też.

RELIGIA - PANI JOANNA JAŻDŻEWSKA

Pani Asia kształci nasze umysły oraz duszę. Wlewa w nasze serca wiarę w Pana Boga. Stara się, aby lekcje "nie wiały nudą" i aby treści, których naucza przydały się nam uczniom w życiu codziennym." Jeste nauczycielem - takim samym jak i człowiekiem, radosnym aczkolwiek wymagającym.

WYCHOWANIE FIZYCZNE - PANI EWA PRUSZAK

O pani Ewie można by pisać i pisać... jest poprostu niesamowita, genialna, świetna, wspaniała, nieprawdopodobnie sympatyczna; tak w kilku słowach można określić naszą wychowawczynię, która wbrew pozorom jest nauczycielką (takie cechy u nauczycieli zdarzają się niezwykle rzadko i wg. nas natychmiast powinni się tym zająć naukowcy). Wśród klasy ma chyba 200% sympatii. Potrafi wszystko zorganizować. Jest doskonałym pedagogiem... no i oczywiście nauczycielem wychowania fizycznego (co prawda potrafi zmusić do nauki i ćwiczeń, ale nikt nie ma jej tego za złe) Zwraca uwagę na aktywność i zaangażowanie.

ŻEGLARSTWO - PAN TOMASZ KĘDZIERSKI ORAZ PAN WALDEMAR PESTKA

Pan Tomek jest nauczycielem spokojnym,sympatycznym, stonowanym. Z poczuciem humoru, ale do pewnych granic. Wysoki, młody i przystojny. Mógłby chadzać po wybiegu w garniturze od Armaniego. Nie trzeba wymieniać na tej stronie wszystkich jego zalet , gdyż mogłoby to podejść pod wazeliniarstwo. Pan Tomek jest de best! i Z takim nauczycielem chciało by się żeglować po morzach i oceanach.

Pan Waldek rownież uczy nas żeglować ,ale też uczy nas teorii żeglarstwa i sumiennie nas z tego odpytuje i jedynkami w dzienniku jak ktoś czegoś nie umie częstuje. Pan Waldek jest bardzo stanowczy i pewny siebie. Uczy również nas pływać na basenie wszystkimi stylami, a przede wszystkim nie upiera się, że pływanie i żeglowanie jest fajne i każdy powinien to lubić, ale stara się, żeby tych nielubiących było jak najmniej..."

A OTO NASI NAUCZYCIELE KTÓRZY MAJ¡ SZCZĘŚCIE UCZYĆ NASZ¡ KLASĘ VA I CO O NAS MÓWI¡


JĘZYK POLSKI - PANI HANNA FRYCA
-"Klasa 5A to młodość i uroda, niespożyta energia i radość życia, dowcip w zanadrzu zawsze i wszędzie, zaradność, dzięki której przetrwają, takt i niewątpliwie dobre wychowanie, a do tego odrobinka silnej woli i szczypta pracowitości".


MATEMATYKA - PANI JUSTYNA NAMIROWSKA
-"VA to zjawiskowa klasa sympatycznych rozgadanych urwisów , którzy zawsze wiedzą czego chcą i jak do tego dojść. Nie znający kompromisów, grający własnymi kartami, ale zawsze zaskakująco uroczy ludzie. Przyjemnie się z nimi pracuje.


HISTORIA - PAN MIROSŁAW TALEWSKI
-"Va to klasa bardzo miła, sympatyczna i wygląda na zgrany zespół. Jeśli chodzi o frekwencje to pewnie będzie to najlepsza w całej szkole, chciałabym, mieć kiedyś taka klasę. Jest to zespół osób bardzo chętnie uczestniczących w dyskusjach na lekcji, reagujących na to co się na nich dzieje. Myślę, że długo w pamięci mojej i większości nauczycieli zostaną


PRZYRODA- PANI EWELINA B¡K
-" Szczęśliwi ci, którzy zachowują autentyzm... A jeśli przy tym są sympatyczni i potrafią myśleć - to już jest O.K. Chcą i potrafią rozmawiać. Umieją też słuchać. A to ważne, by umieć właśnie rozmawiać i słuchać. Zwłaszcza, gdy ma się lat JEDENAŚCIE... I taka właśnie jest ta klasa - myśląca, nie pozbawiona poczucia humoru i stawiająca pytania - niekoniecznie związane z PRZYROD¡


JĘZYK ANGIELSKI- PANI AGNIESZKA WIENCELEWSKA
-" W moich oczach Va to klasa zdyscyplinowana. Przed moimi zajeciami stoja przed salą w parach. A podczas lekcji panuje cisza i koncentracja uwagi. Bardzo przyjemnie prowadzi mi sie tam lekcję i z wielką ochotą i radością spieszę do nich na zajęcia


PLASTYKA - PANI BARBARA JAŻDŻEWSKA
-Każda klasa posiada swój wyjątkowy charakter. Na niepowtarzalność V a wpływa fakt, iż niemal każdy uczeń jest w czymś naprawdę dobry: od zdolności intelektualnych począwszy, poprzez muzyczne, plastyczne, recytatorskie, sprawnościowe, aż na "czarowaniu" skończywszy. W tej ostatniej dyscyplinie najlepsi są chłopcy;). Jeśli to prawda, że los nie jest nigdy po stronie ludzi o omdlałym sercu, uczniowie Va mają duże szanse na osiągnięcie życiowych sukcesów, czego im z całego serca życzę.


MUZYKA - PAN ANDRZEJ BORYSIUK
-Są to fajni ludzie, mimo że wywołuja różne emocje zdarza się też, że negatywne. To myślę, że w przyszłości zajmą się w życiu czymś sensownym.

TECHNIKA
- PANI KAMILA MRÓZ
-Va to klasa jedyna w swoim rodzaju niepowtarzalna taka " do tańca i do różańca"


INFORMATYKA- PANI IWONA FIEREK
- Hmmmm... jakby ją tu opisać . Napewno wesoła, dowcipna, zadająca wiele pytań, a "kto pyta ten nie błądzi". Na lekcji jest wiele śmiechu i zabawy. Czasem nie umieją się dobrze skupić, wiecznie mają coś do powiedzenia, ale pracują nad tym, żeby każdy każdego szanował i doceniał.


RELIGIA - PANI JOANNA JAŻDŻEWSKA
- Najlepsza, najfajniejsza, najzabawniejsz, najinteligentniejsza, najmądrzejsza, w ogółe CAŁA NAJ...


WYCHOWANIE FIZYCZNIE - PANI EWA PRUSZAK
- Jest to klasa bardzo twórcza i pełna indywidualności, ale przede wszystkim dobrych i życzliwych osób. Na lekcji są zdyscyplinowani( nie mają innego wyjścia), zdecydowana większość chętnie i aktywnie bierze udział w lekcji i w pełni rozumieją sens ćwiczeń ruchowych i są przekonani o potrzebie i konieczności ich stosowania w ciągu całego życia ( i tu oczywiście z małymi wyjątkami) Mimo wszystko jestem przekonana, że znakomicie czują się ze sobą.


ŻEGLARSTWO- PAN TOMASZ KĘDZIERSKI, PAN WALDEMAR PESTKA
Va - to klasa szczera czasem aż do bólu. Mówią to co myślą . I dobrze. Są pozytywnie zakreceni. Z roku na rok coraz bardziej samodzielni i odważni. Radzą sobie ze swoimi "Optymistami" zarówno na lądzie jak i na wodzie , nawet przy silnych wiatrach , a czasem i w deszczu.
SPIS NAUCZYCIELI UCZ¡CYCH W KLASIE IVA

Język polski- pani Hanna Fryca
Historia - pan Mirosław Talewski
Język angielski - pani Maria Glaza
Matematyka - pani Justyna Namirowska
Przyroda - pani Ewelina Bąk
Muzyka - pan Andrzej Borysiuk
Plastyka- pani Barbara Jazdżewska
Informatyka - pani Iwona Fierek
Wychowanie fizyczne - pani Ewa Pruszak
Żeglarstwo- pan Waldemar Pestka
i pan Tomasz Kędzierski
Religia - pani Joanna Jażdżewska