Nowa sala sportowa
Dodany przez admin dnia 01.09.2013

NOWA SALA SPORTOWA - ogromna radość "Jedynki"

Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku przeżywają ogromną radość w związku z oddaniem do użytku nowo wybudowanej sali gimnastycznej. Udało się! Mamy w końcu wymarzoną salę gimnastyczną z bogatym zapleczem. Z tego faktu na pewno najbardziej cieszą się uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego. Jednak poprawią się warunki pracy wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku. Dotychczas często w przypadku niesprzyjającej pogody zajęcia wychowania fizycznego odbywały się na holach, gdzie trudno było dać upust sportowym wyzwaniom i w znacznym stopniu przeszkadzając uczącym się w salach uczniom.
Pełna Treść

NOWA SALA SPORTOWA - ogromna radość "Jedynki"

Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku przeżywają ogromną radość w związku z oddaniem do użytku nowo wybudowanej sali gimnastycznej. Udało się! Mamy w końcu wymarzoną salę gimnastyczną z bogatym zapleczem. Z tego faktu na pewno najbardziej cieszą się uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego. Jednak poprawią się warunki pracy wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku. Dotychczas często w przypadku niesprzyjającej pogody zajęcia wychowania fizycznego odbywały się na holach, gdzie trudno było dać upust sportowym wyzwaniom i w znacznym stopniu przeszkadzając uczącym się w salach uczniom. Obecnie jednocześnie na dwóch salach gimnastycznych -nowej (dużej) i małej (starej) będą mogły mieć zajęcia trzy klasy. Przypomnę, że w roku szkolnym 2013/2014 w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku będzie się uczyło ponad 830 uczniów, skupionych w 34 oddziałach. Tygodniowa liczba godzin wychowania fizycznego wynosi 119.
Łączna powierzchnia użytkowa nowej sali gimnastycznej, wybudowanej w ramach gminnych inwestycji, wynosi 827,87 m2. Składa się na nią nie tylko sala, ale również bogate nowoczesne zaplecze: szatnie, natryski, pokój nauczycielski i pomieszczenia gospodarcze. Całościowa powierzchnia wybudowanych i przebudowanych pomieszczeń wynosi 922,51 m2. Częściowo zagospodarowano również teren wokół obiektu, w wyniku którego powstały m.in. 22 miejsca parkingowe, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych.
Składamy serdeczne podziękowania władzom lokalnym za sfinalizowanie tak długo oczekiwanego projektu. Bardzo dziękujemy również wykonawcy - firmie budowlanej MSP "SMOK" Keister, Ksepka Spółka Jawna ze Starogardu Gdańskiego .
Pragnę poinformować także, że został zakończony kapitalny remont Szkoły Filialnej w Łubnej- elewacja, malowanie wszystkich pomieszczeń, wymiana okien, drzwi, nowy piec. Również powstał nowy plac zabaw.
Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2013/2014 wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku wraz z filiami życzę wielu sukcesów i radości w pracy w nowym roku szkolnym.
Dyrektor szkoły
Bożena Spica