Pasowanie na ucznia klasy I
Dodany przez admin dnia 15.11.2013
Dnia 15.11.2013 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klas I. W tak ważnej chwili dzieciom towarzyszyli: pani dyrektor Bożena Spica, pani wicedyrektor Ewa Polakiewicz, rodzice oraz wychowawczynie klas I. Na uroczystość przybyły także panie dyrektorki z przedszkoli – pani dyrektor Elżbieta Sokołowska i pani wicedyrektor Bożena Dąbkowska z Przedszkola Samorządowego nr 2 im. Jana Brzechwy oraz pani Barbara Brzezińska z Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Kubusia Puchatka
Pełna Treść

Pasowanie na uczniów klas I w "Jedynce"

Dnia 15.11.2013 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klas I. W tak ważnej chwili dzieciom towarzyszyli: pani dyrektor Bożena Spica, pani wicedyrektor Ewa Polakiewicz, rodzice oraz wychowawczynie klas I. Na uroczystość przybyły także panie dyrektorki z przedszkoli – pani dyrektor Elżbieta Sokołowska i pani wicedyrektor Bożena Dąbkowska z Przedszkola Samorządowego nr 2 im. Jana Brzechwy oraz pani Barbara Brzezińska z Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Kubusia Puchatka. Do dzieci skierowano wiele miłych słów, uświadamiano je jak ważnym wydarzeniem w życiu ucznia jest uroczystość, w której uczestniczą, zostały też przypomniane treści wychowawcze przekazywane przez patrona szkoły J. Korczaka. Podczas uroczystości do dzieci przemówiła pani dyrektor SP1 Bożena Spica, pani dyrektor PS2 Elżbieta Sokołowska oraz starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego – Pola Paurowska i Sylwia Grzywacz.
Część artystyczną z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali uczniowie klasy IIIb i IIId. Podczas przedstawienia po czarach Złej Wróżki wystąpiły obawy, czy dzieci będą mogły ślubować. Jednak dzięki Dobrej Wróżce okazało się, że wszystko jest możliwe. Czarnoksiężnik, jego żona i Krasnal bardzo się starali, aby złe czary straciły swoją moc. Dzieci z klas I wykonały określone zadania, dzięki czemu mogło odbyć się Ślubowanie i Pasowanie na ucznia.
W dalszej części uroczystości odbyło się Ślubowanie uczniów pod przewodnictwem pani wicedyrektor E. Polakiewicz. Rodzice także złożyli przyrzeczenie, które poprowadziła pani dyrektor B. Spica. Następnie panie dyrektorki dokonały aktu Pasowania na ucznia. Po Pasowaniu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców, które wręczyła p. Sylwia Dołęska z Prezydium Rady Rodziców. Następnie swoje pomysłowe prezenty przekazały panie dyrektorki z przedszkoli. Ponadto dla każdego ucznia klasy I został przekazany słodki upominek wykonany w cukierni "Landus" państwa Celiny i Krzysztofa Landowskich, którzy wykazali się ogromną hojnością i życzliwością. Prezent dla młodszych koleżanek i kolegów w imieniu swoich rodziców wręczył Wiktor. Uroczystość odbyła się w nietypowej scenerii z wykorzystaniem naturalnych roślin, dzięki życzliwości i zaangażowaniu państwa Agnieszki i Arkadiusza Gogolewskich. Słowa podziękowania zostały przekazane synowi Marcelowi. Pamiątkowe zdjęcia wykonywała p. Ewelina Wamka, natomiast p. Kazimierz Kosecki czuwał nad oprawą muzyczną.
Podczas uroczystości dzieci były ubrane odświętnie, miały założone wykonane specjalnie dla nich czapeczki i szarfy. Mamy nadzieję, iż dzień Pasowania na ucznia, który jest ważnym wydarzeniem w życiu szkolnym pozostawi miłe wspomnienia w pamięci dzieci.
Organizatorki:
Ewa Bonkowska, Renata Peplinska