Mikołajki
Dodany przez admin dnia 13.12.2013
10 grudnia 2013 roku zorganizowaliśmy szkolne Mikołajki. Zaprosiliśmy rodziców do wzięcia udziału w aukcji "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM."
Goście przywitani przez panią dyrektor Bożenę Spicę obejrzeli najpierw program artystyczny przygotowany przez klasę III d i III e. Uczniowie przedstawili muzyczną biografię świętego Mikołaja. Podkreślili, że na mężczyznę z siwą brodą, ubranego w czerwony strój, obdarowującego grzeczne dzieci prezentami, a niegrzeczne rózgami, czekają niecierpliwie.
Pełna Treść

MIKOŁAJKI

10 grudnia 2013 roku zorganizowaliśmy szkolne Mikołajki. Zaprosiliśmy rodziców do wzięcia udziału w aukcji "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM."

PROGRAM ARTYSTYCZNY

Goście przywitani przez panią dyrektor Bożenę Spicę obejrzeli najpierw program artystyczny przygotowany przez klasę III d i III e. Uczniowie przedstawili muzyczną biografię świętego Mikołaja. Podkreślili, że na mężczyznę z siwą brodą, ubranego w czerwony strój, obdarowującego grzeczne dzieci prezentami, a niegrzeczne rózgami, czekają niecierpliwie. Podopieczni pani Ewy Bonkowskiej i Sylwii Wiśniewskiej w pełni zasłużyli na aplauz. Z przyjemnością publiczność wysłuchała ich śpiewu.

KONKURS NA STROIK BOŻONARODZENIOWY

Ważnym punktem szkolnych Mikołajek było także podsumowanie siódmej edycji KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY. Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki. Na konkurs napłynęło 175 prac. Uczestnicy konkursu wykazali się imponującą pomysłowością. Do zrobienia dekoracji świątecznych wykorzystali bombki, koraliki, kulki filcowe, wstążeczki, szyszki czy orzechy. W ten sposób powstały stroiki stojące, na świeczkę czy na drzwi.
Komisja konkursowa nagrodziła następujących uczniów:

Kategoria I-III
1. Martyna Trzebiatowska kl. II d
2. Magdalena Pozorska kl. I e
3. Kornelia Narloch kl. III Malachin
Wyróżnienia:
Sylwester Pozorski kl. III b
Patryk Backe kl. II Malachin
Igor Drabiński kl. III d
Filip Mielke kl. III d
Agata Szlachcikowska kl. III b
Julia Szynwelska kl. II a
Natalia Grzegorek kl. II d

Kategoria IV-VI:
1. Martyna Sumionka kl. IV b
2. Weronika Pastwa kl. VI a
3. Jakub Ossowski kl. V e
Wyróżnienia:
Łukasz Zabrocki kl. VI b
Patrycja Gruźlińska kl. VI c
Małgorzata Linda kl. VI c
Michał Gełdon kl. IV b

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY I KAWIARENKA

W tym dniu nie mogło zabraknąć kiermaszu ozdób i kawiarenki przygotowanej przez Radę Rodziców. Można było nabyć, m.in. gliniane aniołki, szydełkowe dekoracje choinkowe czy ręcznie zrobione kartki bożonarodzeniowe, a w kawiarence skosztować pysznych ciast i łakoci. Były makowce, serniki, pierniki, ciastka czekoladowe, orzechowe - do wyboru, do koloru. Po prostu palce lizać! Fundusze pozyskane ze sprzedaży ozdób i ciast zostaną przeznaczone na organizację zimowiska.

PODZIĘKOWANIE

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania aukcji, składamy gorące podziękowania. To dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się nam poczuć świąteczny nastrój. Dziękujemy za atmosferę jedności i za wszelką życzliwość.
Maria Gajewska