Julia Leszczyńska finalistką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
Dodany przez admin dnia 10.03.2014
Miło nam poinformować, iż Julia Leszczyńska z klasy VIa została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego w Gdańsku. Jest to wieloetapowy konkurs kuratoryjny. Pierwszy etap - szkolny, odbył się w naszej szkole jesienią. Drugi - rejonowy, w styczniu, w Chojnicach. Trzeci natomiast, wojewódzki, 27 lutego w Gdańsku.
Pełna Treść

Julia Leszczyńska finalistką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego


Miło nam poinformować, iż Julia Leszczyńska z klasy VIa została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego w Gdańsku. Jest to wieloetapowy konkurs kuratoryjny. Pierwszy etap - szkolny, odbył się w naszej szkole jesienią. Drugi - rejonowy, w styczniu, w Chojnicach. Trzeci natomiast, wojewódzki, 27 lutego w Gdańsku. Uczestnicy tego konkursu oprócz zdolności polonistycznych takich jak: pisanie, czytanie ze zrozumieniem, analiza tekstu, wiedza gramatyczna oraz ortograficzna, musieli przeczytać dodatkowo podane książki i obejrzeć dwa filmy. Na każdym z etapów pisali test.
Dodajmy, iż aby otrzymać tytuł finalisty, trzeba wykazać się naprawdę dużymi umiejętnościami i wiedzą z języka polskiego.
Uczennicy gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych!
Hanna Fryca