Klasa I A w Operze Nova
Dodany przez admin dnia 05.06.2014
Głównym celem wycieczki do Bydgoszczy był spektakl baletowy „Kot w butach” w bydgoskiej operze. Punktualnie o godzinie 17.00 dzieci z klasy I A przeniosły się w świat muzyki Bogdana Pawłowskiego, a dzięki choreografii Zofii Rudnickiej przeżywały przygody bohaterów baśni prezentowane na scenie przez artystów z Baletu oraz dzieci ze Studia Baletowego Opery Nova w Bydgoszczy. Wszyscy widzowie byli zachwyceni postaciami, które pojawiały się na scenie
Pełna Treść

Klasa I A w Operze Nova

Głównym celem wycieczki do Bydgoszczy był spektakl baletowy „Kot w butach” w bydgoskiej operze. Punktualnie o godzinie 17.00 dzieci z klasy I A przeniosły się w świat muzyki Bogdana Pawłowskiego, a dzięki choreografii Zofii Rudnickiej przeżywały przygody bohaterów baśni prezentowane na scenie przez artystów z Baletu oraz dzieci ze Studia Baletowego Opery Nova w Bydgoszczy. Wszyscy widzowie byli zachwyceni postaciami, które pojawiały się na scenie. Gromkimi brawami nagradzano solowy taniec tytułowego Kota, Szewczyka oraz Królewny. Na owację widzów zgromadzonych w operze zasłużyły sceny zbiorowe przedstawiające sztorm na statku piratów, przygody na egzotycznej wyspie oraz scena finałowa w pałacu Króla.
Niedzielna wycieczka do Bydgoszczy była przyjemną formą wypoczynku dla uczniów z klasy I A. Pobyt w Bydgoszczy okazał się ciekawym sposobem nauki poprzez zabawę i bezpośredni kontakt ze sztuką.
Poniższe fotografie autorstwa Andrzeja Makowskiego znakomicie oddają urodę scenografii i piękno sztuki tańca baletowego.

Opracowanie: Lidia Pozorska