INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
Dodany przez admin dnia 02.09.2014
Skończyły się wakacje i znów zabrzmiał dzwonek zwiastujący rok szkolny. W ten sposób otworzył się przed uczniami, rodzicami, nauczycielami naszej szkoły nowy czas. Rok nie tylko zdobywania wiedzy o świecie, ale i kształtowania własnego charakteru. Do takiej edukacji, opartej o odpowiedzialności za naukę i wychowanie, zachęciła wszystkich dyrektor szkoły Bożena Spica w inauguracyjnym przemówieniu. Podkreśliła rolę ambicji jako niezbędnego warunku rozwoju człowieka, przywołując stanowcze słowa Janusza Korczaka: "Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało."
Pełna Treść

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Skończyły się wakacje i znów zabrzmiał dzwonek zwiastujący rok szkolny. W ten sposób otworzył się przed uczniami, rodzicami, nauczycielami naszej szkoły nowy czas. Rok nie tylko zdobywania wiedzy o świecie, ale i kształtowania własnego charakteru. Do takiej edukacji, opartej o odpowiedzialności za naukę i wychowanie, zachęciła wszystkich dyrektor szkoły Bożena Spica w inauguracyjnym przemówieniu. Podkreśliła rolę ambicji jako niezbędnego warunku rozwoju człowieka, przywołując stanowcze słowa Janusza Korczaka: "Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało." Życzyła zebranym, jak najlepszych efektów w realizacji idei patrona, samych sukcesów i dni pełnych radości.
Z pewnością znakomitą zachętą do podejmowania różnorodnych edukacyjnych inicjatyw są zmiany, jakie zaszły na zewnątrz i wewnątrz szkoły. Podczas wakacji wymieniono balustradę, zamontowano nowe schody, położono kostkę brukową, zasadzono zieleń, a także odnowiono hol na parterze. Zakupiono szafki dla klas I-III.
W ten sposób nasza szkoła została przygotowana na rok szkolny 2014/2015, a zwłaszcza przyjęcie sześciolatków rozpoczynających swą szkolną przygodę. Teraz czas na naukę, ciekawą, twórczą i bezpieczną!
Tekst: Maria Gajewska
Zdjęcia: Kazimierz Kosecki