Ślubowanie klas I
Dodany przez admin dnia 08.11.2014
8 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku miała miejsce uroczystość pod hasłem "Wczoraj przedszkolaki, dzisiaj pierwszaki". Jest to bardzo ważny moment w życiu najmłodszych dzieci i ich rodziców. Dwustu uczniów klas pierwszych zostało przyjętych w poczet pełnoprawnych członków braci uczniowskiej. Na wstępie dyrektor szkoły p. Bożena Spica ciepło i serdecznie powitała pierwszoklasistów ich rodziców oraz przybyłych gości. Wśród nich nie zabrakło, jak na tak ważną uroczystość przystało, burmistrza Czerska p. Marka Jankowskiego oraz przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły p. Edyty Kaszubowskiej.
Pełna Treść
8 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Czersku miała miejsce uroczystość pod hasłem "Wczoraj przedszkolaki, dzisiaj pierwszaki". Jest to bardzo ważny moment w życiu najmłodszych dzieci i ich rodziców. Dwustu uczniów klas pierwszych zostało przyjętych w poczet pełnoprawnych członków braci uczniowskiej. Na wstępie dyrektor szkoły p. Bożena Spica ciepło i serdecznie powitała pierwszoklasistów ich rodziców oraz przybyłych gości. Wśród nich nie zabrakło, jak na tak ważną uroczystość przystało, burmistrza Czerska p. Marka Jankowskiego oraz przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły p. Edyty Kaszubowskiej. To ważne wydarzenie zaszczyciły również swą obecnością poprzednie opiekunki maluchów: nauczycielki z Przedszkola Samorządowego nr 2 im. J. Brzechwy p. Irena Kaszubowska, p. Marta Kwiatkowska oraz dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Kubusia Puchatka p. Barbara Brzezińska. W tym dniu oprócz zaproszonych gości kilka miłych słów do najmłodszych skierowali również uczniowie Samorządu Uczniowskiego z klas VI. W trakcie uroczystości z dużym zaangażowaniem wystąpili uczniowie z klasy III b i III e, których wspólnie przygotowywały p. Janina Kulesza i p. Izabela Rudnik. Na uroczystość przybyła także dobra wróżka, która za pomocą czarodziejskiej różdżki pomagała najmłodszym uczniom w wykonywaniu zadań. Z pomocą przybyli także harcerze. Niestety zjawiła się również zła wróżka z zamiarem przeszkodzenia w Ślubowaniu, ale na szczęście nie udały się jej zamiary. Odważnie recytowane wiersze, śpiewane piosenki oraz rozwiązane przez najmłodszych uczniów zagadki doprowadziły do najważniejszego wydarzenia tego dnia - aktu Ślubowania, którego dokonała wicedyrektor szkoły p. Ewa Polakiewicz. Po tym uroczystym momencie za pomocą czarodziejskiego ołówka przekazanego przez wróżkę dokonano pasowania wszystkich uczniów klas pierwszych. Następnie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i witaminowe upominki. Niespodzianką dla wszystkich był występ amatorskiej grupy tanecznej w rytmie zumby przygotowany przez uczniów klas starszych, pod czujnym okiem i z udziałem p. Anny Leszczyńskiej. Na zakończenie uroczystości wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia.
Przygotowaniem i przeprowadzeniem całej uroczystości zajęły się pani Janina Kulesza i pani Izabela Rudnik. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniach.
I. Rudnik
J. Kulesza
Zdjęcia: J. Polakiewicz