kl. Ih z wizytą w Bibliotece Miejskiej
Dodany przez admin dnia 16.12.2014
Uczniowie kl. Ih założyli niedawno Klub Czytelniczy "Zostań książkowym odkrywcą". W związku z tym w poniedziałek 15 XII 2014r. postanowili "odkrywać" księgozbiór Biblioteki Miejskiej w Czersku. Dzieci przywitała pani Jadwiga Izdebska, która omówiła znajdujące się w placówce działy tematyczne i wiekowe oraz zasady korzystania z biblioteki. Aby zachęcić "małych odkrywców" do częstego czytania, przygotowała książki z działu dziecięcego.
Pełna Treść

kl. Ih z wizytą w Bibliotece Miejskiej

Uczniowie kl. Ih założyli niedawno Klub Czytelniczy "Zostań książkowym odkrywcą". W związku z tym w poniedziałek 15 XII 2014r. postanowili "odkrywać" księgozbiór Biblioteki Miejskiej w Czersku. Dzieci przywitała pani Jadwiga Izdebska, która omówiła znajdujące się w placówce działy tematyczne i wiekowe oraz zasady korzystania z biblioteki. Aby zachęcić "małych odkrywców" do częstego czytania, przygotowała książki z działu dziecięcego. Zaproponowała wysłuchanie fragmentów dotyczących świąt Bożego Narodzenia z "Kubusia Puchatka". Przeczytała także opowiadanie pt. "W noc wigilijną" i wiersz o tematyce świątecznej. Dzieciom bardzo podobała się modulacja głosu i interpretacja tekstów w wykonaniu pani Jadzi. Za piękne, ekspresyjne czytanie otrzymała gromkie brawa.
Należy mieć nadzieję, że wizyta w bibliotece zachęci uczniów do codziennego, samodzielnego czytania w domu, "odkrywania" literatury i częstego wypożyczania książek z biblioteki.
Opracowanie: wych. kl. Ih M. Knitter