Biegi uliczne
Dodany przez admin dnia 28.05.2006
Biegi uliczne - to biegi rozgrywane na ulicach miast, w których udział może wziąć każdy. Rozgrywane są na dystansie od kilkuset metrów do 100 kilometrów. Największą liczbę uczestników przyciągają maratony. Biegi uliczne to najprostsza i najtańsza forma masowego uprawiania sportu. Rozgrywane są biegi przedszkolne, szkolne i weteranów. Biegi uliczne od wielu lat cieszą się wielką popularnością na całym świecie. W naszym mieście sa one również organizowane. W tym roku odbyły się one 27 maja 2006 w sobotę. O miano najszybszego biegacz rywalizowali dorośli i dzieci. (...)
Pełna Treść

BIEGI ULICZNE

Biegi uliczne - to biegi rozgrywane na ulicach miast, w których udział może wziąć każdy. Rozgrywane są na dystansie od kilkuset metrów do 100 kilometrów. Największą liczbę uczestników przyciągają maratony. Biegi uliczne to najprostrza i najtańsza forma masowego uprawiania sportu. Rozgrywane są biegi przedszkolne, szkolne i weteranów. Biegi uliczne od wielu lat cieszą się wielką popularnością na całym świecie. W naszym mieście sa one również organizowane. W tym roku odbyły się one 27 maja 2006 w sobotę. O miano najszybszego biegacz rywalizowali dorośli i dzieci. Oprócz biegu głównego na 5 km. odbyły się biegi szkolne na dystansie 1500m dla klas IV - VI i 700m dla klas I-III. Jak zwykle nasza szkoła uczestniczyła bardzo licznie. Startowało nas aż 47. Uczniowie nasi zajęli miejsca na podium. Medale i dyplomy wręczał Burmistrz Czerska pan Jan Gliszczyński, który był również uczestnikiem biegu.
W kategorii dziewcząt medal zdobyły:
I m. złoty medal - Paulina Sturmowska kl. IIIb
II m. srebrny medal - Iwona Fojut kl. VId
III m. brązowy medal - Kaja Repińska kl. VIc

W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zdobyła I miejsce.
Z-ca Burmistrza pogratulował szkole dobrych wyników w biegu i podziękował za tak liczne uczestnictwo w dzisiejszej imprezie z okazji 80 lat Czerska i chętnie pozował do zdjęć z naszymi uczniami.
opracowała: Ewa Pruszak