Zawody latawcowe
Dodany przez admin dnia 04.10.2006
Wzorem ubiegłych lat, uczniowie naszej szkoły w tym roku również, bardzo licznie stawili się w sobotę przed naszą szkołą, by pójść z latawcami na zawody organizowane przez Ośrodek Kultury w Czersku. Przemarsz przez miasto na stadion z latawcami był iście wspaniałą prezentacją ich prac. W zawodach z SP1 Czersk startowało 85 latawców płaskich wykonanych przez uczniów kl. V i 9 latawców skrzynkowych wykonanych przez uczniów kl. VI. (...)
Pełna Treść

Zawody latawcowe - 30.09.2006r.


Wzorem ubiegłych lat, uczniowie naszej szkoły w tym roku również, bardzo licznie stawili się w sobotę przed naszą szkołą, by pójść z latawcami na zawody organizowane przez Ośrodek Kultury w Czersku. Przemarsz przez miasto na stadion z latawcami był iście wspaniałą prezentacją ich prac. W zawodach z SP1 Czersk startowało 85 latawców płaskich wykonanych przez uczniów kl. V i 9 latawców skrzynkowych wykonanych przez uczniów kl. VI.
Przy ocenianiu szczególną uwagę zwrócono na pomysłowość i estetykę wykonania oraz na ich loty. Najlepsi otrzymali nagrody, ale najwiekszą radością dla uczestnika było to, kiedy trzymając linkę, na której drugim końcu, wysoko nad głowami unosił się jego latający obiekt.

W kategorii latawców skrzynkowych:
I m. zdobyli uczniowie kl. VIa - Maciej Jażdżewski,Maksymilian Landowski
II m. zdobyli uczniowie kl. VIf - Łukasz Wawrzyniak,Dawid Beling, Kamil Andrzejewski

W kategorii latawców płaskich:
I m. zdobyli uczniowie kl. VIa - Sara Mauzof,Agata Babińska,Paulina Smyk
II m. zdobyła uczennica kl. Ve - Katarzyna Gornowicz
III m. zdobyła uczennica kl. Vc - Paulina Gwizdała
opiekun: Andrzej Czerwionka
A oto kilka ujęć:
(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)