Bal szóstoklasisty 2016
Dodany przez admin dnia 21.06.2016
Sensacja! Słynne szkoły samby z Brazylii wysyłają swoich przedstawicieli do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku , by uczyć się, jak bawić się wesoło i kulturalnie podczas balu pożegnalnego klas VI.
21 czerwca 2016 roku o godzinie 16:30 ponad 130 uczniów klas VI przybyło do szkoły nie po to, by z radością i zapałem zdobywać cenną wiedzę. Tym razem uczniowie zjawili się w "przybytku wiedzy i ogłady", by zrelaksować się, odprężyć i "wyszaleć" w rytm najnowszych przebojów oraz standardów muzyki rockowej i rozrywkowej. Dzień ten był długo oczekiwany przez naszych absolwentów, a fryzjerzy w okolicy mieli pełne ręce roboty ze ślicznymi główkami naszych absolwentek, a panowie absolwenci męczyli się od rana z krawatami i muszkami.
Pełna Treść

Bal szóstoklasisty 2016 przeszedł do historii...

Sensacja! Słynne szkoły samby z Brazylii wysyłają swoich przedstawicieli do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku , by uczyć się, jak bawić się wesoło i kulturalnie podczas balu pożegnalnego klas VI.
21 czerwca 2016 roku o godzinie 16:30 ponad 130 uczniów klas VI przybyło do szkoły nie po to, by z radością i zapałem zdobywać cenną wiedzę. Tym razem uczniowie zjawili się w "przybytku wiedzy i ogłady", by zrelaksować się, odprężyć i "wyszaleć" w rytm najnowszych przebojów oraz standardów muzyki rockowej i rozrywkowej. Dzień ten był długo oczekiwany przez naszych absolwentów, a fryzjerzy w okolicy mieli pełne ręce roboty ze ślicznymi główkami naszych absolwentek, a panowie absolwenci męczyli się od rana z krawatami i muszkami. Przed rozpoczęciem uroczystości dziewczęta w kreacjach, których nie powstydziłyby się modelki francuskich domów mody, oraz młodzieńcy w nienagannie skrojonych "garniturach", wykazywali podniecenie jak przed najtrudniejszym egzaminem. Ewelina Januszewska i Michał Gełdon z klasy VIB mieli zaszczyt powitać wszystkich zgromadzonych. Następnie pani Dyrektor wygłosiła swoje przemówienie i oficjalnie rozpoczęła zabawę. Zdenerwowanie i emocje zniknęły bezpowrotnie, gdy zabrzmiały dźwięki poloneza i uczniowie wraz z wychowawcami rozpoczęli chodzonego, podążając za pierwszą parą - panem Marianem Szmaglińskim co tak poloneza wodzi i panią Dyrektor Bożeną Spica. Lęk przed tańcem okazał się bezpodstawny bowiem na szczęście obyło się bez wpadek, połamanych nóg i obcasów. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli za stołami z pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Po posiłku poszliśmy w tany. Chłopacy na początku mieli jakieś opory, co do wyginania się na parkiecie. Jednak nie mieli wystarczająco silnej woli, aby oprzeć się wdziękom dziewcząt, które tego wieczoru wyglądały olśniewająco. Szóstoklasiści zrobili swoim nauczycielom wielką niespodziankę, przygotowując dla nich specjalną Galę Oskarową pod nazwą "Jedyneczki 2016" , podczas której odczytane zostały honorowe tytuły w różnych zabawnych kategoriach i wręczone dyplomy. Oto nominacje :
Oskara w kategorii: "ZŁOTA RÓŻDŻKA"- otrzymała pani Dyrektor Bożena Spica
Oskara w kategorii: "NAUCZYCIEL URODZONY POD SZCZĘŚLIWĄ GWIAZDĄ" - przypadł pani Ewelinie Bąk
Oskara w kategorii: "ZŁOTA KATARYNKA" odebrała pani Barbara Jażdżewska
Oskara w kategorii "SPOŁECZNIK ROKU" otrzymała pani Anna Leszczyńska
Oskar w kategorii "ZŁOTA WYCISKARKA" przypadł pani Katarzynie Ebertowskiej
Oskarem w kategorii "ZŁOTY WYKŁADOWCA" uhonorowana została pani Hanna Mrozińska
Oskarem "ZŁOTA ZAPALNICZKA" nagrodzona została pani Maria Gajewska

Poznaliśmy również zdobywców Uczniowskich Oskarów w kategoriach:
Oskarem "TĘCZOWA PALETA" nagrodzono - Marka Szulca z klasy VIB
Oskara w kategorii "SUPER KARABIN MASZYNOWY TA, TA, TA" otrzymał Maciej Bieliński uczeń klasy VID
Oskar w kategorii "UJADACZ" przypadł Igorowi Skolasińskiemu z klasy VIC
Oskarem w kategorii "ENERGOOSZCZĘDNY" uhonorowano Jakuba Hoppe z klasy VIE
Oskara w kategorii "DOKTOR OJ BOLI" otrzymał Krystian Wróblewski uczeń klasy VIF
Oskar w kategorii "IKONA" przypadł Laurze Czapiewskiej z klasy VIA
Znakomitym przerywnikiem był popis 12 chłopców z klas VI ,którzy wykonali taniec przy wtórze jednego z motywów "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego. Niesamowite show okazało się największą atrakcją wieczoru, nie obyło się bez bisów. Po młodzieżowemu mogę na koniec dodać ,że był to prawdziwie oryginalny "WYKON". Ku naszemu niezadowoleniu zabawa trwała nie dłużej niż bal przebierańców w przedszkolu. Mimo tego, że zabawa trwała krótko była super. Radość czerpaną z zabawy zakłócała nam świadomość, że to są nasze ostatnie chwile w takim gronie, na pewno każdy z nas czuje sentyment i żal wypływający z rozstania, które jest nieuchronne.
Tegoroczna dyskoteka pożegnalna przekonała wszystkich, że uczniowie potrafią bawić się nie tylko spontanicznie, ale także taktownie i kulturalnie. Wszyscy bez wyjątku wykazali się ogładą towarzysko-taneczną i tak jak nasza reprezentacja w dzisiejszym meczu z Ukrainą dobrą kondycją ogólną.
Pozostaje mi zatem powiedzieć:
Do widzenia przyjaciele
wspólnych spraw mieliśmy wiele.
Dziś ta nitka się urywa
coś się kończy, a coś zaczyna...

Opracowanie: Ewa Pruszak
Zdjęcia: Bernadeta Rostankowska i Barbara Jażdżewska


Dzięki uprzejmości Pani Joanny Kwasigroch prezentujemy 2 filmy