Ślubowanie klas I
Dodany przez admin dnia 20.11.2016
W życiu są uroczystości większe i mniejsze, ważniejsze i mniej ważne. Oczekujemy na nie zwykle w odświętnych, pięknych strojach, z uśmiechem na twarzy, radością w sercu. Towarzyszą im kwiaty, miłe słowa i obecność tych, którzy znaczą w naszym życiu tak wiele. 19 listopada 2016 r przeżywaliśmy jeszcze jedną odświętną chwilę – ślubowanie i pasowanie na ucznia. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i przywitaniem zgromadzonych gości oraz bohaterów spotkania. Powitaliśmy osoby, które swoją obecnością dodali blasku i powagi oraz uświetnili tę uroczystość.
Pełna Treść

Jak zawsze uroczyście, jak zawsze radośnie, twórczo i żywiołowo czyli Ślubowanie klas pierwszych.


W życiu są uroczystości większe i mniejsze, ważniejsze i mniej ważne. Oczekujemy na nie zwykle w odświętnych, pięknych strojach, z uśmiechem na twarzy, radością w sercu. Towarzyszą im kwiaty, miłe słowa i obecność tych, którzy znaczą w naszym życiu tak wiele. 19 listopada 2016 r przeżywaliśmy jeszcze jedną odświętną chwilę – ślubowanie i pasowanie na ucznia. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i przywitaniem zgromadzonych gości oraz bohaterów spotkania. Powitaliśmy osoby, które swoją obecnością dodali blasku i powagi oraz uświetnili tę uroczystość. Wśród nich była pani dyrektor Bożena Spica pani wicedyrektor Ewa Polakiewicz, wiceburmistrz Grzegorz Klauza, panie dyrektorki przedszkola: Elżbieta Sokołowska, Barbara Brzezińska i Lidia Peplinska, Rada Rodziców – Małgorzata Skwarek, ksiądz Damian Kajfasz, Rodzice oraz członkowie rodzin.
Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak zaprezentowano program artystyczny. No i zaczęły się uczniowskie egzaminy. Na wesoło oczywiście. To uczniowie klasy IIIG prowadzone przez panią Luizę Bieszke-Wolf pełną humoru inscenizacją powitali pierwszoklasistów w szkole, oraz hucznie przyjęli ich do braci uczniowskiej, udzielili im dobrych rad i nie zapomnieli "wlać" kilka kropel "oliwy" na światły umysł. Obecni na sali mogli zauważyć, że pierwszoklasiści znają również Hymn Szkoły Podstawowej nr 1. Śpiewali bardzo głośno i wyraźnie. Kiedy już "maluchy" przeszły pomyślnie wszystkie próby, nastąpił moment najważniejszy – ślubowanie i pasowanie na uczniów. Tekst ślubowania odczytała pani Ewa Polakiewicz uczniowie powtarzali słowa trzymając paluszki w górze, co wprawiło wszystkich w podniosły nastrój. Potem pani dyrektor pasowała wszystkich na uczniów, dotykając ramion wielkim ołówkiem. Ten uroczysty moment fotografowali chyba wszyscy, będzie to wspaniała pamiątka pierwszej i najważniejszej uroczystości w życiu ucznia. Wychowawczynie wręczyły nowo mianowanym "Medal pasowania na ucznia", a koledzy i koleżanki z klasy III obdarowali każdego z nich słodkim prezentem i własnoręcznie wykonaną zakładką do książki. Ten uroczysty dzień był powodem do dumy niejednego pierwszoklasisty, gdyż dzięki temu dziecko miało poczucie, że bycie uczniem jest czymś ważnym i cennym.
Kończąc przytoczę cytat z jednej z książek z serii "Świata Dysku", brytyjskiego pisarza, Sir Terry'ego Pratchetta: "Talent określa co człowiek robi, nie określa, kim człowiek jest. Kiedy wiesz, kim jesteś, możesz dokonać wszystkiego". I tego w imieniu wychowawczyń pani Ewy Rutkowskiej, pani Urszuli Sroka i pani Magdaleny Pruskiej życzymy.

Opracowanie Ewa Pruszak