Święto Szkoły
Dodany przez admin dnia 22.11.2016
Tradycyjnie w listopadzie obchodzimy święto naszej szkoły. W tym roku jest ono wyjątkowe, gdyż szkoła obchodzi swoje 50–te urodziny. Radosne świętowanie rozpoczęło się od uroczystego apelu. Cała społeczność szkolna oddała cześć sztandarowi i odśpiewała hymn szkoły. Z ust pani dyrektor płynęły życzenia wspaniałej i radosnej zabawy. Dużą niespodzianką dla wszystkich okazał się prezent (czek na kwotę 5000 zł) od Rady Rodziców. Szkoła to uczniowie, więc oni zadecydują o tym, co chcieliby dostać z okazji jubileuszu.
Pełna Treść
Tradycyjnie w listopadzie obchodzimy święto naszej szkoły. W tym roku jest ono wyjątkowe, gdyż szkoła obchodzi swoje 50–te urodziny. Radosne świętowanie rozpoczęło się od uroczystego apelu. Cała społeczność szkolna oddała cześć sztandarowi i odśpiewała hymn szkoły. Z ust pani dyrektor płynęły życzenia wspaniałej i radosnej zabawy. Dużą niespodzianką dla wszystkich okazał się prezent (czek na kwotę 5000 zł) od Rady Rodziców. Szkoła to uczniowie, więc oni zadecydują o tym, co chcieliby dostać z okazji jubileuszu. Z zainteresowaniem wszyscy obejrzeli film o historii "JEDYNKI", a potem dobrze bawili się oglądając program artystyczny. Główną postacią programu był Kajtuś Czarodziej, który szuka sensu życia, przyjaciół, miłości i zabawy. Jest smutny, gdyż nie znalazł dotąd miejsca, w którym byłby szczęśliwy, ale Zosia pokazuje mu, że nasza szkoła jest takim miejscem. Spotyka tu tańczące dzieci z klas młodszych, żeglarzy, którzy rozwijając swoją pasję, przeżywają wspaniałą przygodę na wodzie oraz harcerzy, których śpiew przy ognisku porywa do wspólnej zabawy. Jest jeszcze teatr, a w nim żywe baśniowe postacie.
Po apelu uczniowie uczestniczyli w wielu interesujących zajęciach: bawili się przy muzyce, rywalizowali w konkurencjach sportowych, oglądali film pt,, Atramentowe serce”, który zachęca do czytelnictwa oraz zgłębiali wiedzę poprzez udział w pokazach i doświadczeniach przygotowanych przez Centrum Edukacji Interaktywnej EDU FUN.
Janusz Korczak, patron naszej szkoły, powiedział: "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat". Serdeczne podziękowania dla wszystkich nauczycieli, którzy przyczynili się do uświetnienia tego dnia, zapewnili bezpieczeństwo i radość naszym uczniom. To dzięki Wam dziecko się śmieje, a świat razem z nim.

Zjęcia: Kazimierz Kosecki
Lidia Pozorska