IVE PROMUJE E-CZYTELNICTWO
Dodany przez admin dnia 11.05.2017
8 maja br. obchodziliśmy w szkole Święto Bibliotekarzy i Bibliotek. W tym dniu na drzwiach do sal lekcyjnych pojawiły się magiczne kwadraciki. Aby dowiedzieć się ,co kryło się za tajemniczymi znaczkami, należało zeskanować kod przy pomocy telefonu z odpowiednia aplikacją np. QR Droid Private czy QR Barcode Scanner.
IVE stworzyła kody QR za pomocą generatora (polecamy qr-online.pl) promujące czytelnictwo. Chętni uczniowie z różnych klas chodzili po szkole z telefonem komórkowym (z aparatem i darmową aplikacją dekodującą) i odczytywali ukryte cytaty o książkach i czytaniu.
Pełna Treść

IVE PROMUJE E-CZYTELNICTWO

8 maja br. obchodziliśmy w szkole Święto Bibliotekarzy i Bibliotek. W tym dniu na drzwiach do sal lekcyjnych pojawiły się magiczne kwadraciki. Aby dowiedzieć się, co kryło się za tajemniczymi znaczkami, należało zeskanować kod przy pomocy telefonu z odpowiednia aplikacją np. QR Droid Private czy QR Barcode Scanner.
IVE stworzyła kody QR za pomocą generatora (polecamy qr-online.pl) promujące czytelnictwo. Chętni uczniowie z różnych klas chodzili po szkole z telefonem komórkowym (z aparatem i darmową aplikacją dekodującą) i odczytywali ukryte cytaty o książkach i czytaniu. Następnie przekazywali informacje, które zdobyli, pozostałym.
Co akcja uświadomiła uczniom? Co dała nauczycielom? Dowiecie się, jeśli zeskanujecie kody.
Maria Gajewska