Spotkanie czytelnicze w kl. III h
Dodany przez admin dnia 13.05.2017
W czwartkowe popołudnie 11 maja 2017r. w kl. III h odbyło się kolejne spotkanie Klasowego Klubu Czytelniczego, w którym uczestniczyli uczniowie tej klasy wraz z rodzicami. Tym razem czytane teksty, związane były z tematyką sportową. Większość uczniów kl. III h stanowią chłopcy, którzy lubią sport, a kilku trenuje piłkę nożną w Borowiaku, więc temat spotkania wydał się bliski dzieciom. Pierwszy z dwóch przygotowanych tekstów literackich pochodził z książki Sempe Goscinnego pt. „Mikołajek i inne chłopaki” – rozdział „Lekkoatletyka” przeczytała mama Błażeja p. Małgorzata Linda. W celu sprawdzenia zrozumienia treści odbyła się zabawa ruchowa – prawda (pajacyki)/fałsz (siad płaski).
Pełna Treść

Spotkanie czytelnicze w kl. III h

W czwartkowe popołudnie 11 maja 2017r. w kl. III h odbyło się kolejne spotkanie Klasowego Klubu Czytelniczego, w którym uczestniczyli uczniowie tej klasy wraz z rodzicami. Tym razem czytane teksty, związane były z tematyką sportową. Większość uczniów kl. III h stanowią chłopcy, którzy lubią sport, a kilku trenuje piłkę nożną w Borowiaku, więc temat spotkania wydał się bliski dzieciom. Pierwszy z dwóch przygotowanych tekstów literackich pochodził z książki Sempe Goscinnego pt. „Mikołajek i inne chłopaki” – rozdział „Lekkoatletyka” przeczytała mama Błażeja p. Małgorzata Linda. W celu sprawdzenia zrozumienia treści odbyła się zabawa ruchowa – prawda (pajacyki)/fałsz (siad płaski). Wyniki testujące uważne słuchanie były doskonałe. Wszyscy prawidłowo reagowali na zadawane pytania. Drugi tekst przygotował dla swojej mamy Szymon – pasjonat piłki nożnej oraz piłkarz, którego idolem jest Ronaldo. Jego mama p. Elwira Śpica przeczytała fragment książki pt. „Ronaldo, chłopiec, który wiedział, czego chce” autorstwa Yvette Żółkowskiej-Darskiej. Jest to opowieść o niezwykłym talencie Ronaldo i ciężkiej pracy w drodze na szczyt. Podczas czytania p. Elwira bardzo dbała o prawidłowe wymawianie nazwisk piłkarzy, a nie było to takie łatwe. Następnie Szymon zadawał koleżankom i kolegom przygotowane wcześniej pytania, które miały sprawdzić czy uważnie słuchali. Tym razem nie było tak rewelacyjnie, bo Szymon wypytywał się o szczegóły. Byli jednak tacy uczniowie, którzy znali odpowiedź na większość pytań. Po zajęciach czytelniczych dzieci i rodzice założyli odpowiednie obuwie i „w równym szyku” udali się do sali gimnastycznej, by aktywnie uczestniczyć w zabawach sportowych. O sporcie można dużo czytać, ale lepiej jest go uprawiać. Najpierw odbyła się rywalizacja drużynowa – wyścigi w rzędach – tu wszyscy wykazywali się szybkością i zwinnością. Potem rozegrano popularną grę w dwa ognie (rodzice : dzieci). Członkowie obu drużyn zbijali przeciwników bez skrupułów, nie było żadnej taryfy ulgowej. Piłka trafiała po kolei każdego, chociaż wielu próbowało ratować się unikami, podskokami lub ucieczką do linii końcowych wyznaczonego boiska. Po „wybiciu” wszystkich zawodników na polu zostały „matki”. Niestety Szymon mimo wysportowania był trzykrotnie zbity wcześniej, niż mama Zuzi – p. Monika Warsińska i ostatecznie „o włos” wygrali rodzice. Należy docenić wyrównaną grę obu drużyn, ogromne zaangażowanie, wolę walki i postawę fair play. Za udaną rywalizację sportową i udział w „zawodach na wesoło” każda rodzina otrzymała pamiątkowy medal. Lżejsi o kilka kalorii mali i duzi sportowcy wrócili do klasy na zdrową przekąskę składającą się z owoców oraz napojów – soczków i wody z cytryną. Mimo „zmęczenia” panowała miła, wesoła atmosfera.
Całe popołudniowe spotkanie upłynęło szybko i radośnie. Dzieciom bardzo podobały się ćwiczenia z rodzicami. Wspólne czytanie, sport i zabawa to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, to także możliwość na odreagowanie złych emocji i dbania o swoje zdrowie oraz kondycję fizyczną.
Chętnie i aktywnie włączyliśmy się w promocję zdrowego stylu życia, który od kilku lat jest jednym z priorytetów SP1. Od dawna wiadomo, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.
wych. kl. III h Mirosława Knitter