Czwórbój lekkoatletyczny - zawody gminne
Dodany przez admin dnia 13.05.2017
Do czwórbojowej rywalizacji o randze Mistrzostw Gminny przystąpiły 3 drużyny dziewcząt( SP2 Czersk , SP Gotelp, SP1 Czersk) i 4 drużyny chłopców( SP2 Czersk , SP Rytel, SP Gotelp, SP1 Czersk) . Zawody odbyły się na czerskim stadionie w piątek 12 maja 2007r. Czwórbój lekkoatletyczny jest dyscypliną trudną, podczas startu zawodnicy muszą się wykazać dużymi umiejętnościami i lekkoatletyczną wszechstronnością. Każdy musi wystartować w biegu sprinterskim, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu średnim. Wyniki przeliczane są na punkty zespołu. Dziewczęta z naszej szkoły wywalczyły drugie miejsce zdobywając 1109 pkt.
Pełna Treść

Do czwórbojowej rywalizacji o randze Mistrzostw Gminny przystąpiły 3 drużyny dziewcząt( SP2 Czersk , SP Gotelp, SP1 Czersk) i 4 drużyny chłopców( SP2 Czersk , SP Rytel, SP Gotelp, SP1 Czersk) . Zawody odbyły się na czerskim stadionie w piątek 12 maja 2007r. Czwórbój lekkoatletyczny jest dyscypliną trudną, podczas startu zawodnicy muszą się wykazać dużymi umiejętnościami i lekkoatletyczną wszechstronnością. Każdy musi wystartować w biegu sprinterskim, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu średnim. Wyniki przeliczane są na punkty zespołu. Dziewczęta z naszej szkoły wywalczyły drugie miejsce zdobywając 1109 pkt. Ustępując tylko trzynastoma punktami reprezentacji SP2 Czersk . Drugie miejsce indywidualnie zajęła Agata Szlachcikowska klasa 6a uzyskując - 278 pkt. Równie dobrze spisały się pozostałe dziewczęta: Nikola Gołuńska 6a - 232pkt, Agata Brzezińska 6a- 215pkt. Zuzanna Rafińska 6a -196 pkt, Jagoda Gromowska 6b- 188pkt. Laura Drewczyńska 6a- 167pkt .
Drużyna chłopców również wywalczyła drugie miejsce, zdobywając 792 pkt. Do pierwszego miejsca zabrakło aż 330 pkt to bardzo dużo. Wśród chłopców indywidualnie drugi był Maciej Berg 6a - 244 pkt. Naszą szkołę reprezentowali jeszcze: Nikodem Stadnicki 6a – 194pkt, Kamil Gliniecki 6b, - 123pkt , Arkadiusz Lorek 6d- 123pkt, Antoni Pruszkowski 6a – 108pkt