Między nami kobietkami
Dodany przez admin dnia 31.01.2007
Dnia 26 stycznia 2007 roku w naszej szkole dla wszystkich dziewcząt klas VI odbyła się prelekcja na temat dojrzewania dziewcząt. Prelekcję przeprowadziła pani Katarzyna Kuźniacka, która omawiała przemiany i problemy wieku dojrzałego. Celem tego spotkania było przygotowanie dziewcząt do pierwszej miesiączki jak również uzupełnienie wiedzy w zakresie fizjologii i dojrzewania. W trakcie 45 minutowego spotkania pani prelegentka rzeczowo, interesująco, z dużą kulturą i taktem pomagała dziewczętom zrozumieć i pokonać trudności z pojawiającą się w tym wieku z pierwszą miesiączką oraz o przestrzeganiu higieny w tym okresie. Uczennice z dużym zaciekawieniem i zainteresowaniem uczestniczyły w pogadance.
Pełna Treść

Między nami kobietkami

Dnia 26 stycznia 2007 roku w naszej szkole dla wszystkich dziewcząt klas VI odbyła się prelekcja na temat dojrzewania dziewcząt. Prelekcję przeprowadziła pani Katarzyna Kuźniacka, która omawiała przemiany i problemy wieku dojrzałego. Celem tego spotkania było przygotowanie dziewcząt do pierwszej miesiączki jak również uzupełnienie wiedzy w zakresie fizjologii i dojrzewania. W trakcie 45 minutowego spotkania pani prelegentka rzeczowo, interesująco, z dużą kulturą i taktem pomagała dziewczętom zrozumieć i pokonać trudności z pojawiającą się w tym wieku z pierwszą miesiączką oraz o przestrzeganiu higieny w tym okresie. Uczennice z dużym zaciekawieniem i zainteresowaniem uczestniczyły w pogadance. Na koniec pani odpowiadała na pytania uczennic .Starała się jak najprzystępniej wyjaśnić istotę zjawiska jakim jest miesiączka i na pewno jej się to udało .A co najważniejsze dziewczęta już wiedzą, że miesiączkowanie jest zjawiskiem prawidłowym i nie jest to żadna choroba . Odwrotnie nawet - chora jest ta dziewczyna, czy kobieta, która nie miesiączkuje wtedy kiedy powinna.
Na koniec dziewczęta otrzymały drobne upominki. Spotkanie odbywało się dla dwóch grup dziewcząt. W pierwszym uczestniczyły dziewczęta z kl.VIa VIb,VIe. W drugim uczennice z klasy VIc, VIf,VId .
Opracowała: Ewa Pruszak
A oto kilka ujęć:
(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)