Wycieczka do Torunia - IIg i IIi
Dodany przez admin dnia 16.05.2017
W środę 10 maja 2017r. uczniowie klasy IIg i IIi razem z wychowawczyniami oraz opiekunkami panią Eweliną Bąk i Barbarą Lewandowską wybrali się na wycieczkę do Torunia.
Pierwszym punktem długo wyczekiwanej wycieczki była wizyta w Planetarium im. Władysława Dziewulskiego. Na początku obejrzeliśmy interaktywną wystawę w Orbitarium, gdzie mogliśmy stanąć za sterami okazałej sondy kosmicznej Cassini, zaobserwować jak powstają tornada, chmury, określić czas podróży na inne planety i wiele innych zjawisk. Następnie wzięliśmy udział w seansie „Astropies Łajka”, który przybliżył nam postać najodważniejszego psa w historii, który jako pierwszy zobaczył Ziemi z kosmosu.
Pełna Treść

Wycieczka do Torunia - IIg i IIi

W środę 10 maja 2017r. uczniowie klasy IIg i IIi razem z wychowawczyniami oraz opiekunkami panią Eweliną Bąk i Barbarą Lewandowską wybrali się na wycieczkę do Torunia.
Pierwszym punktem długo wyczekiwanej wycieczki była wizyta w Planetarium im. Władysława Dziewulskiego. Na początku obejrzeliśmy interaktywną wystawę w Orbitarium, gdzie mogliśmy stanąć za sterami okazałej sondy kosmicznej Cassini, zaobserwować jak powstają tornada, chmury, określić czas podróży na inne planety i wiele innych zjawisk. Następnie wzięliśmy udział w seansie „Astropies Łajka”, który przybliżył nam postać najodważniejszego psa w historii, który jako pierwszy zobaczył Ziemi z kosmosu. Jego oczyma poznaliśmy zjawisko dnia i nocy, zachwyciliśmy się tęczą i przeżyliśmy burzę. Razem z Łajką szukaliśmy wśród gwiazd psich konstelacji, by w końcu wziąć udział w próbach wytrzymałościowych, zdając test na kosmonautę. Po seansie pierwsze kroki skierowaliśmy na Starówkę. Zwiedziliśmy Rynek, obejrzeliśmy Krzywą Wieżę, pomnik Mikołaja Kopernika oraz Dom Mikołaja Kopernika, a następnie ruszyliśmy na spacer nad Wisłę. Nie zapomnieliśmy też o kupnie pamiątek i pierników dla naszych najbliższych. W międzyczasie udaliśmy się na posiłek do McDonalda. Z pełnymi brzuchami ruszyliśmy do Domu Legend Toruńskich, skąd Strażnicy przenieśli nas w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Manufakturze Cukierków, gdzie każdy miał okazję „ukręcić” swojego własnego lizaka.
Pomimo, że pogoda nas nie rozpieszczała, zmęczeni, ale w dobrych humorach i pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali już na nas rodzice.
K.Chmielewska
M. Pruska-Rekowska