Wycieczka do Malborka klasy IIIc i IIIh
Dodany przez admin dnia 26.05.2017
W środę 24.05.2017r. uczniowie kl. IIIc i IIIh razem z wychowawczyniami oraz opiekunką p. Barbarą Lewandowską wybrali się na wycieczkę do Malborka. W wycieczce tej uczestniczyło również kilku uczniów z kl. IIIb oraz IVb. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy „śpiewająco”, ponieważ dziewczynka z kl. IIIh – Maja Smorczewska obchodziła tego dnia urodziny. Było więc tradycyjne „Sto lat” wykonane przez wszystkich pasażerów „wesołego autobusu” i słodki poczęstunek od jubilatki w podziękowaniu za życzenia. Mimo niesprzyjającej pogody nastroje szybko poprawiły się i na twarzach dzieci zagościł uśmiech. Pierwszym punktem programu był pobyt w parku linowym.
Pełna Treść

Wycieczka do Malborka klasy IIIc i IIIh

W środę 24.05.2017r. uczniowie kl. IIIc i IIIh razem z wychowawczyniami oraz opiekunką p. Barbarą Lewandowską wybrali się na wycieczkę do Malborka. W wycieczce tej uczestniczyło również kilku uczniów z kl. IIIb oraz IVb. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy „śpiewająco”, ponieważ dziewczynka z kl. IIIh – Maja Smorczewska obchodziła tego dnia urodziny. Było więc tradycyjne „Sto lat” wykonane przez wszystkich pasażerów „wesołego autobusu” i słodki poczęstunek od jubilatki w podziękowaniu za życzenia. Mimo niesprzyjającej pogody nastroje szybko poprawiły się i na twarzach dzieci zagościł uśmiech. Pierwszym punktem programu był pobyt w parku linowym. Uczniowie pod czujnym okiem instruktorów przechodzili kilka tras, na których musieli pokonywać różne przeszkody: mosty, kładki, siatki, zjazdy ukośną liną. Niektórzy bardzo sprawnie poruszali się na niższych i wyższych wysokościach. Inni nieco nieśmiało i z większym wysiłkiem korzystali z atrakcji parku. Jednak wszyscy byli zadowoleni, poczuli „zastrzyk adrenaliny” i świetnie bawili się. Po aktywnym wypoczynku udaliśmy się na posiłek do McDonalds. Cieszyliśmy się, że pogoda nam sprzyjała i Malbork nie szczędził nam promieni słonecznych. Następnie realizowaliśmy kolejny punkt programu wycieczki – zwiedzanie zamku wzniesionego przez zakon krzyżacki. Uczniów podzielono na dwie grupy, do których dołączyli przewodnicy w strojach historycznych. To oni pozwolili dzieciom przejść szlakiem „Tajemnic Zamku Malbork” i zachęcili do rozwiązywania zadań i zagadek oraz odkrywać sekrety krzyżackie. Wybrano skrybę, by dokładnie notował kolejne litery hasła na specjalnej tabliczce. W ten sposób grupa stała się drużyną rycerską, która poprzez poszukiwanie słów odkrywała malborskie tajemnice. Uczestnicząc w zamkowej przygodzie dzieci zdobyły wiele informacji o kulturze wieków średnich i samym zakonie krzyżackim. W rozszyfrowaniu hasła pomógł uczniom słownik. Udało się! Teraz wszyscy mogli przejść do obozu Wielkiego Mistrza, który każdego pasował na Odkrywcę Zamkowych Tajemnic. Następnie dzieci uczestniczyły w turnieju rycerskim. Podzielono je na cztery drużyny (Klucza, Wieży, Graala i Mieczy), które konkurowały ze sobą w kilku potyczkach, np. najazd na saracena, władanie mieczem, strzelanie z łuku. Tu dopiero była zabawa! Drużyny rywalizowały ze sobą, bo Wielki Mistrz przydzielał lub zabierał punkty. Nikt nie oszczędzał głosu, gdyż za przemyślany i głośny doping była punktowa nagroda. Ostatecznie zwyciężyła drużyna Wieży. Jednak nikt nie czuł się przegrany, ponieważ wszyscy doskonale bawili się.
Wycieczka zakończyła się ulubionym przez dzieci punktem programu – zakupem pamiątek. Bogatsi w nowe przedmioty oraz informacje, wrażenia i dobry nastrój wróciliśmy do domu.
Mirosława Knitter
Maria Łangowska