Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe
Dodany przez admin dnia 28.03.2007
Dnia 28 marca 2007 roku (środa) odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Tradycyjnie odbyły się one w Swornychgaciach. Przy pięknej słonecznej pogodzie w malowniczej miejscowości Swornegacie ścigały się dzieci i młodzież w 4 biegach. Jako pierwsze starowały dziewczęta ze szkół podstawowych. W biegu tym uczestniczyło 30 zawodniczek z całego powiatu. Dziewczęta miały do pokonania dystans ok. 1000m. Biegło sie ciężko lecz dziewczętom nic nie przeszkadzało. Walczyły zawzięcie o każdą pozycję Przez cały czas na prowdzeniu była nasza zawodniczka Maja Uszkiewcz jednak na ostatnich 100metrach wyprzedziła ją zawodniczka z Chojnic. Maja ukończyła bieg na pozycji II. Zaraz za nią wbiegły: Kasandra Kołatka, Anna Miętka i te zawodniczki uzyskały awans do Finałów Wojewódzkich.
Pełna Treść

Dziewczęta w czołówce w Swornychgaciach!!

Dnia 28 marca 2007 roku (środa) odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Tradycyjnie odbyły się one w Swornychgaciach. Przy pięknej słonecznej pogodzie w malowniczej miejscowości Swornegacie ścigały się dzieci i młodzież w 4 biegach. Jako pierwsze starowały dziewczęta ze szkół podstawowych. W biegu tym uczestniczyło 30 zawodniczek z całego powiatu. Dziewczęta miały do pokonania dystans ok. 1000m. Biegło sie ciężko lecz dziewczętom nic nie przeszkadzało. Walczyły zawzięcie o każdą pozycję Przez cały czas na prowdzeniu była nasza zawodniczka Maja Uszkiewcz jednak na ostatnich 100metrach wyprzedziła ją zawodniczka z Chojnic. Maja ukończyła bieg na pozycji II. Zaraz za nią wbiegły: Kasandra Kołatka, Anna Miętka i te zawodniczki uzyskały awans do Finałów Wojewódzkich. Zaznaczyć należy, iż tylko 6 pierwszych zawodniczek będzie w startowało w finale z czego 3 z naszej szkoły. Kiedy nadszedł czas podsumowań miło było stanąć na podium i otrzymać dyplom z awansem do województwa, lecz mogło się to tylko stać dzięki żmudnej i ciężkiej pracy czyli treningom, na które zwykle uczniowie narzekają. Pozostałe dziewczęta z naszej szkoły również pobiegły bardzo dobrze. Należą się im gratulacje .
A tak wbiegały na metę:
Maja Uszkiewicz - II m kl. VIe
Kasandra Kołatka - VI m kl. VIc
Anna Miętka - VIIm kl. VIb
Natalia Bruska - XV m - kl VIa
Kamila Krenska XVI m - kl. VIb
Gabriela Prabucka -XXI m kl. VIb
Chłopcy mieli do pokonania dystans 1500m. Najlepiej pobiegł z naszej szkoły Arkadiusz Ossowski z klasy VIA był XI w dalszej kolejności był Adrian Pruszak zajął XX miejsce, a XXI był Narloch Damian. W biegu tym startowało 37 zawodników.
Do domu wróciliśmy z przkonaniem, że nasza szkoła kryje sporo sportowych talentów. A sportowcy z naszej szkoły pod czujnym okiem i opieką nauczycieli wf jak zwykle nas nie zawodzą i plasują się w czołówce każdych zawodów, w których startują . Zawody Wojewódzkie odbęda się w Garczynie 14 kwietnia 2007 roku. Oto kilka ujęć z zawodów
Zdjęcia i opracowanie Ewa Pruszak
A oto kilka ujęć:
(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)