Ślubowanie klas I
Dodany przez admin dnia 18.11.2017
Dnia 15 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyło się telewizyjne pasowanie na ucznia klasy pierwszej.
Niecodzienna sytuacja miała miejsce dokładnie w 51 rocznicę powstania szkoły, ślubowanie na ucznia klasy pierwszej przyjęło 90 uczniów. Wszystkich obecnych przywitała uczennica klasy III, która wcieliła się w reporterkę TVS, czyli Szkolnej Lokalnej Telewizji. Poprowadziła ona program pod wiele mówiącym tytułem „Jak oni się tego nauczyli?”. W programie wzięli udział uczniowie klas I, ich rodzice, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy z klasy III h i III i, którzy przekazali pierwszakom dobre rady dotyczące szkolnego savoir-vivre.
Pełna Treść
Dnia 15 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyło się telewizyjne pasowanie na ucznia klasy pierwszej.
Niecodzienna sytuacja miała miejsce dokładnie w 51 rocznicę powstania szkoły, ślubowanie na ucznia klasy pierwszej przyjęło 90 uczniów. Wszystkich obecnych przywitała uczennica klasy III, która wcieliła się w reporterkę TVS, czyli Szkolnej Lokalnej Telewizji. Poprowadziła ona program pod wiele mówiącym tytułem „Jak oni się tego nauczyli?”. W programie wzięli udział uczniowie klas I, ich rodzice, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy z klasy III h i III i, którzy przekazali pierwszakom dobre rady dotyczące szkolnego savoir-vivre. Pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą o ojczyźnie, mieście i szkole. Ponadto zaśpiewali kilka piosenek i przyrzekli uroczyście:
„że bez przerwy będą dbać o pani nerwy,
będą uczyć się starannie, zachowywać nienagannie”.
Następnie zgodnie z tradycją pani dyrektor dokonała aktu pasowania przez symboliczne dotknięcie każdego dziecka ,,dużym ołówkiem”. Po części oficjalnej pierwszoklasiści stanęli do wspólnego zdjęcia. Dopełnieniem uroczystości było wręczenie pierwszakom upominków oraz dyplomów. Ten dzień był bardzo miły i pełen niezapomnianych wrażeń.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

Organizatorki:
Katarzyna Miętka i Katarzyna Chmielewska
Zdjęcia: Bernadeta Rostankowska