SIÓDMOKLASISTKI NA KONFERENCJI NAUKOWEJ
Dodany przez admin dnia 27.11.2017
18 listopada br.(sobota) wczesnym rankiem udałyśmy się na Politechnikę Gdańską na I Uczniowską Pomorską Konferencję Naukową „Zdolni z Pomorza”. Około 300 uczniów z województwa pomorskiego przybyło do Gdańska, aby dyskutować na temat sztucznej inteligencji w pięciu panelach: fizyka, chemia, biologia, informatyka i kompetencje społeczne. Zanim rozpoczęły się dyskusje, uroczystego otwarcia konferencji w Audytorium Novum dokonał rektor PG. Następnie wysłuchałyśmy wykładu inauguracyjnego prof. Krzysztofa Goczyły.
Pełna Treść

SIÓDMOKLASISTKI NA KONFERENCJI NAUKOWEJ

18 listopada br.(sobota) wczesnym rankiem udałyśmy się na Politechnikę Gdańską na I Uczniowską Pomorską Konferencję Naukową „Zdolni z Pomorza”. Około 300 uczniów z województwa pomorskiego przybyło do Gdańska, aby dyskutować na temat sztucznej inteligencji w pięciu panelach: fizyka, chemia, biologia, informatyka i kompetencje społeczne. Zanim rozpoczęły się dyskusje, uroczystego otwarcia konferencji w Audytorium Novum dokonał rektor PG. Następnie wysłuchałyśmy wykładu inauguracyjnego prof. Krzysztofa Goczyły. Po wstępnym referacie uczestniczyłyśmy w panelu przedmiotowym.
Nasze uznanie zyskał panel kompetencje społeczne. Pod opieką dra Grzegorza Stunży uczniowie klas VII, gimnazjum i liceum zastanawiali się nad tym, czy robot może stać się człowiekiem, czy maszyna może być samoświadoma, jak nauczyć sztuczną inteligencję zrozumieć człowieka, jak do sztucznej inteligencji odnoszą się najważniejsze religie świata. Wystąpienia zachęcały nas do refleksji na temat przyszłości własnej i świata.
Na PG miałyśmy także okazję zobaczyć pokazy robotów skonstruowanych przez studentów grupy EduFun. Niektóre z nas z entuzjazmem wykonywały polecenia wydane przez maszynę, inne z ochotą podjęły wyzwanie, aby sterować nią podczas meczu.
Po nauce przyszedł czas na rozrywkę. Wybrałyśmy się do kina. Tu czekała na nas niespodzianka. Urodzinowy tort kina Helios i bilety na komedię. Podczas filmu śmiałyśmy się do rozpuku, a czasem uroniłyśmy łezkę ze wzruszenia.
Po projekcji poszłyśmy na dworzec PKP, aby wrócić do Czerska. W tym czasie spotkałyśmy znane osoby: piosenkarkę Monikę Lewczuk oraz bloggera Adriana Salomona (pseud. Medusa).
Za tę wyjątkową sobotę chcemy bardzo podziękować Pani Marii Gajewskiej, Pani Barbarze Jażdżewskiej oraz Pani Ewelinie Bąk. Dzięki Paniom poczułyśmy się częścią wspólnoty naukowej „Zdolni z Pomorza” oraz przeżyłyśmy radośnie czas.

Tekst: Zuzanna Łazowska, kl. VII a
Zdjęcia: Uczestniczki