Konkurs Piosenki Regionalnej i Obcojęzycznej
Dodany przez admin dnia 27.05.2018
W środę 23 maja odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Regionalnej i Obcojęzycznej. Tegoroczna edycja skierowana była do uczniów drugiego etapu edukacyjnego. Każdy z uczestników zaprezentował jeden wybrany przez siebie utwór wokalny. Regulamin konkursu pozostawiał solistom autonomię także w zakresie wyboru języka występu. Komisja oceniała: walory głosowe, muzykalność, a także dykcję śpiewających, jak również interpretację i opanowanie pamięciowe tekstu piosenki. W oparciu o powyższe kryteria udało się wyłonić następujących laureatów.
Pełna Treść
„Music is a world within itself, it is a language we all understand.” (Stevie Wonder)
W środę 23 maja odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Regionalnej i Obcojęzycznej. Tegoroczna edycja skierowana była do uczniów drugiego etapu edukacyjnego. Każdy z uczestników zaprezentował jeden wybrany przez siebie utwór wokalny. Regulamin konkursu pozostawiał solistom autonomię także w zakresie wyboru języka występu. Komisja oceniała: walory głosowe, muzykalność, a także dykcję śpiewających, jak również interpretację i opanowanie pamięciowe tekstu piosenki. W oparciu o powyższe kryteria udało się wyłonić następujących laureatów:
klasy IV-V:
I m. - Oliwia Tyda – kl. V b
II m. - Maria Milke – kl. IV b
III m. - Emili Mizyk – V b
Wyróżnienie: Martyna Kaszubowska – IV b
Klasy VI-VII:
I m. - Klaudia Kobusińska – VII c
II m. - Marta Kaminska – VI f
III m. - Laura Drewczynska, Monika Janikowska – VII a
Wyróżnienie: Magdalena Pruska – VII b
Spotkanie z całą pewnością można zaliczyć do udanych. Oprócz wymiernych korzyści w postaci nagród, jego uczestnicy zyskali coś jeszcze. Mieli oni okazję empirycznie przekonać się, iż muzyka to wartość ponadnarodowa, istniejąca poza podziałami. W końcu w ramach konkursu zaprezentowano piosenki z całego wachlarza gatunków (pop, soul, house) w trzech nauczanych w naszej szkole językach - angielskim, niemieckim oraz kaszubskim. Ideę tegoż konkursu wiernie oddają słowa amerykańskiego piosenkarza, bo „Muzyka to świat samowystarczalny, jest językiem, który wszyscy rozumiemy.”
Serdecznie gratulujemy.

Kamila Zaranek
Aleksandra Dzięcielska-Jasnoch
Beata Drewczynska