Spotkanie z Prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim
Dodany przez admin dnia 25.06.2018
Na początku czerwca uczestniczyłem z koleżankami i kolegami w wycieczce do Warszawy. Z niecierpliwością czekałam na zwiedzanie Sejmu. Niestety, z powodu strajku rodziców dzieci niepełnosprawnych nie mogliśmy zrealizować tego punktu wyjazdu.
Interesuję się polityką oraz prawem, dlatego bardzo żałowałem, że nie zobaczę wewnątrz budynku Sejmu ani nie spotkam znanego parlamentarzysty. W pewnym momencie wpadłem na pomysł zorganizowania spotkania z jakimś politykiem. Mój wybór padł na Pana Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Po uzyskaniu zgody od kierowniczki wycieczki zadzwoniłem do biura Prezydenta i poprosiłem o spotkanie. Niektórzy moi koledzy powątpiewali w realizację tego zamiaru.
Pełna Treść

SPOTKANIE Z PREZYDENTEM ALEKSANDREM KWAŚNIEWSKIM

Na początku czerwca uczestniczyłem z koleżankami i kolegami w wycieczce do Warszawy. Z niecierpliwością czekałam na zwiedzanie Sejmu. Niestety, z powodu strajku rodziców dzieci niepełnosprawnych nie mogliśmy zrealizować tego punktu wyjazdu.
Interesuję się polityką oraz prawem, dlatego bardzo żałowałem, że nie zobaczę wewnątrz budynku Sejmu ani nie spotkam znanego parlamentarzysty. W pewnym momencie wpadłem na pomysł zorganizowania spotkania z jakimś politykiem. Mój wybór padł na Pana Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Po uzyskaniu zgody od kierowniczki wycieczki zadzwoniłem do biura Prezydenta i poprosiłem o spotkanie. Niektórzy moi koledzy powątpiewali w realizację tego zamiaru. Okazało się jednak, że Pan Prezydent spotka się z nami. Ucieszyłem się bardzo. Na miejsce spotkania Pan Prezydent wybrał siedzibę swojej fundacji przy Alei Przyjaciół. O wyznaczonej godzinie stawiliśmy się w fundacji. Najpierw przywitali nas pracownicy biura. Po chwili wyszedł do nas Pan Prezydent. Moja radość była nie do opanowania. Kiedy okiełznałem entuzjazm, rozpocząłem rozmowę. Opowiedziałem o sobie, o swoim sukcesie w konkursie prawniczym i planach na przyszłość. Przedstawiłem także uczestników wycieczki. Pan Prezydent z uwagą mnie słuchał i chętnie odpowiadał na pytania, które mnie nurtowały. Na pamiątkę spotkania Pan Prezydent wpisał mi specjalną dedykację do książki, którą dzień wcześniej kupiłem w księgarni prawniczej. Dla szkoły przekazał egzemplarz swojej biografii oraz kilka egzemplarzy konstytucji. Po rozdaniu upominków zrobiliśmy sobie pamiątkowe fotografie.
Po spotkaniu z Panem Prezydentem kontynuowaliśmy zwiedzanie stolicy. Byłem bardzo usatysfakcjonowany faktem, że Pan Prezydent znalazł dla nas czas i że odpowiedział na wszystkie moje pytania. To doświadczenie utwierdziło mnie w przekonaniu, że w życiu trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Sylwester Pozorski