Konkurs Informatyczny Bóbr
Dodany przez admin dnia 17.11.2018
Podobnie jak w poprzednich latach tak i w tym roku nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim konkursie informatycznym "Bóbr". Konkurs odbył się w dwóch kategoriach. Junior dla uczniów klas VII i VIII, do której zgłosiło się 21 uczniów i odbył się 14 listopada, a Beniamin dla klas IV, V i VI do którego zgłosiło sie 24 uczniów odbył się 15 listopada 2018r. Konkursy wystartowały dokładnie o godzinie 12.00 i trwał 60 minut. Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka.
Pełna Treść
Podobnie jak w poprzednich latach tak i w tym roku nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim konkursie informatycznym "Bóbr". Konkurs odbył się w dwóch kategoriach. Junior dla uczniów klas VII i VIII, do której zgłosiło się 21 uczniów i odbył się 14 listopada, a Beniamin dla klas IV, V i VI do którego zgłosiło sie 24 uczniów odbył się 15 listopada 2018r. Konkursy wystartowały dokładnie o godzinie 12.00 i trwał 60 minut. Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.
Zadania są testowe. Aby rozwiązać zadanie należy: wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, lub wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności prowadzące do rozwiązania, o których jest mowa w zadaniu. Rozwiązania można poprawiać.
K.Kosecki
P. Czarnowski