Uroczystość w klasie IId
Dodany przez admin dnia 18.02.2019
Uroczystość z okazji minionego Dnia Babci i Dnia Dziadka odbyła się w klasie IId przed feriami. Wcześniej dzieci wykonały ozdobne zaproszenia i zaprosiły ukochane babcie oraz ukochanych dziadków do szkoły na wspólne świętowanie. Goście przybyli licznie na popołudniową uroczystość do sali konferencyjnej, gdzie czekały wnuczęta w odświętnych strojach. Elegancji dodały chłopcom muszki założone przy koszulach, a dziewczynkom kokardki na włosach, uszyte przez mamę ucznia. Babcie i dziadkowie zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez klasowe mamy. Na stołach znajdowały się różnorodne ciasta na tle dekoracji skomponowanych kolorystycznie wraz z kwiatkami. Można było oddać się uczcie dla oczu, jeszcze nie rozpocząwszy degustacji pysznych ciast.
Pełna Treść

Uroczystość w klasie IId

Uroczystość z okazji minionego Dnia Babci i Dnia Dziadka odbyła się w klasie IId przed feriami. Wcześniej dzieci wykonały ozdobne zaproszenia i zaprosiły ukochane babcie oraz ukochanych dziadków do szkoły na wspólne świętowanie. Goście przybyli licznie na popołudniową uroczystość do sali konferencyjnej, gdzie czekały wnuczęta w odświętnych strojach. Elegancji dodały chłopcom muszki założone przy koszulach, a dziewczynkom kokardki na włosach, uszyte przez mamę ucznia. Babcie i dziadkowie zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez klasowe mamy. Na stołach znajdowały się różnorodne ciasta na tle dekoracji skomponowanych kolorystycznie wraz z kwiatkami. Można było oddać się uczcie dla oczu, jeszcze nie rozpocząwszy degustacji pysznych ciast. Mamusie także tym razem wykazały się ogromnym zaangażowaniem w przygotowanie klasowej uroczystości. Po zajęciu miejsc przez gości, wychowawczyni powitała przybyłych i rozpoczęła uroczystość. Następnie mali artyści zaprezentowali przygotowany program. Dzieci z wielkim przejęciem wypowiadały słowa wyrażające miłość i serdeczność do babć i dziadków. Wypowiedzi chwilami miały charakter poważny, wywołując zadumę, natomiast chwilami żartobliwy, wyzwalając śmiech wśród słuchaczy. W dalszej części spotkania zebrani otrzymali „bukiet”, składający się z pięknego śpiewu i ślicznego tańca dzieci. Gościom zostały zaprezentowane występy całej klasy, duetów i solistów nagradzane gromkimi brawami. Następnie głos zabrał pan Adam Sawicki, dziadek Julki, który podziękował dzieciom i wychowawczyni za przygotowanie pięknej uroczystości. Podczas wspólnego świętowania, nie mogło zabraknąć odśpiewania „Sto lat”, po którym przybyli goście otrzymali upominki przygotowane przez dzieci i wychowawczynię.
Wspólne chwile z wnuczętami upłynęły w miłej atmosferze. Podczas pożegnania babcie i dziadkowie wyrazili swoją wdzięczność za udział w uroczystości, kierując do wychowawczyni wiele miłych i życzliwych słów.

Tekst: Ewa Bonkowska
Zdjęcia: Magdalena Zielke