Szkolny Konkurs Ortograficzny „Zostań mistrzem ortografii”
Dodany przez admin dnia 20.05.2019
W dniach 13 maja (klasy IV i VIII) 14 maja(klasy VI) 15 maja (klasy V i VII) 2019r. laureaci klasowych konkursów ortograficznych przystąpili do rywalizacji o tytuł szkolnego Mistrza Ortografii.
Celem konkursu jest podnoszenie sprawności ortograficznej uczniów. Konkursy ortograficzne w naszej szkole to już tradycja. Uczniowie rywalizują ze sobą w szkole, aby potem najlepsi mogli wziąć udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii szkoły podstawowej w gminie Czersk. W bieżącym roku szkolnym odbędzie się już 19. edycja konkursu organizowana przez polonistki z SP 1 w Czersku, Hannę Mrozińską i Marię Gajewską.
Pełna Treść
W dniach 13 maja ( klasy IV i VIII) 14 maja(klasy VI) 15 maja (klasy V i VII) 2019r. laureaci klasowych konkursów ortograficznych przystąpili do rywalizacji o tytuł szkolnego Mistrza Ortografii.
Celem konkursu jest podnoszenie sprawności ortograficznej uczniów. Konkursy ortograficzne w naszej szkole to już tradycja. Uczniowie rywalizują ze sobą w szkole, aby potem najlepsi mogli wziąć udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii szkoły podstawowej w gminie Czersk. W bieżącym roku szkolnym odbędzie się już 19. edycja konkursu organizowana przez polonistki z SP 1 w Czersku, Hannę Mrozińską i Marię Gajewską. Zwycięzcy szkolnych konkursów ortograficznych w szkołach podstawowych naszej gminy przystąpią do rywalizacji o tytuł mistrza poprawnej pisowni 24 maja 2019 roku o godz.9.00 w sali konferencyjnej czerskiej Jedynki.
Podczas tegorocznego szkolnego konkursu, przygotowanego przez polonistki: Barbarę Ringwelską (klasy IV),Marię Gajewską (klasy V),Hannę Kaszubowską (klasy VI),Hannę Mrozińską (klasy VII),Katarzynę Porożyńską (klasy ósme) ,uczniowie napisali dyktanda sprawdzające ich umiejętności w zakresie poprawnej pisowni.

Szkolnymi Mistrzami Ortografii w r. szk. 2018/2019 zostali:
Klasy czwarte
I miejsce :Julia Engelhart – IV e
II miejsce :Bartosz Urbański – IV b
III miejsce :Przemysław Kędzierski – IV a i Nadia Chabowska – IV c

Klasy piąte
I miejsce: Kalina Andrearczyk –V a
II miejsce :Julia Gliniecka – V b
III miejsce :Wiktoria Odya – V c

Klasy szóste
I miejsce: Mikołaj Sztormowski – VI e
II miejsce: Wiktoria Morzuch – VI e
III miejsce :Wiktoria Krawczak- VI b

Klasy siódme
I miejsce : Hubert Szulc – VII b
II miejsce : Maria Kowalewska – VII
III miejsce : Paulina Karczmarczyk – VII a

Klasy ósme
I miejsce: Wiktoria Gornowicz – VIII b
II miejsce : Zuzanna Rafińska – VIII a
III miejsce : Amelia Jaremyn – VIII b

Zwycięzcy konkursu w kategorii klas V-VIII (I miejsce) będą reprezentować naszą szkołę w XIX Gminnym Konkursie Ortograficznym .
Wszystkim laureatom szkolnego konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynator konkursu: Hanna Mrozińska