Kubizm w klasie 3a
Dodany przez admin dnia 21.04.2020
Uczniowie klasy 3A to bardzo uzdolnione dzieci. Ich prace wykonane w domach, przedstawiające maski w stylu kubistycznym, są przepiękne.
Obecnie realizujemy podstawę programową zdalnie. Klasa 3A na lekcjach z edukacji plastycznej zapoznała się z nowym nurtem w sztuce, jakim jest kubizm. Ten styl w malarstwie polega na tworzeniu obrazów, rysunków złożonych z sześcianów, kul, walców, stożków i innych figur geometrycznych. Obrazy kubistyczne wyglądają tak, jakby ktoś pociął je na kawałki, a potem złożył na nowo. Czasem przypominają roztrzaskane na drobne kawałki lustro
Pełna Treść
Uczniowie klasy 3A to bardzo uzdolnione dzieci. Ich prace wykonane w domach, przedstawiające maski w stylu kubistycznym, są przepiękne.
Obecnie realizujemy podstawę programową zdalnie. Klasa 3A na lekcjach z edukacji plastycznej zapoznała się z nowym nurtem w sztuce, jakim jest kubizm. Ten styl w malarstwie polega na tworzeniu obrazów, rysunków złożonych z sześcianów, kul, walców, stożków i innych figur geometrycznych. Obrazy kubistyczne wyglądają tak, jakby ktoś pociął je na kawałki, a potem złożył na nowo. Czasem przypominają roztrzaskane na drobne kawałki lustro.
Na naszych zajęciach za pomocą figur geometrycznych stworzyliśmy piękne portrety i autoportrety, na końcu powstała „NOWA TWARZ”. Efekt naszych działań okazał się fenomenalny.
Zapraszamy do oglądania naszej galerii! Doceńmy wysiłki małych artystów!
Martyna Szmaglińska