Pożegnanie absolwentów
Dodany przez admin dnia 27.06.2020
Nadszedł dzień 26.06.2020r., kiedy przyszło pożegnać się klasom ósmym. Nikt nie spodziewał się, że stanie się to w innych okolicznościach niż zawsze. Nikt nie przypuszczał, że tegoroczne klasy ósme będą pierwszym rocznikiem w historii szkoły, który nie będzie mógł zakończyć lekcji balem i serdecznymi uściskami. Pandemia związana z koronawirusem wymuszając dwumetrowe odległości i zasłonięte twarze, przeniosła nas do innej rzeczywistości. I to właśnie w tej nowej rzeczywistości, która w dużej mierze stała się wirtualną, uczniowie pragnęli się pożegnać.
Pełna Treść

„Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali” – pożegnanie klas ósmych.

Nadszedł dzień 26.06.2020r., kiedy przyszło pożegnać się klasom ósmym. Nikt nie spodziewał się, że stanie się to w innych okolicznościach niż zawsze. Nikt nie przypuszczał, że tegoroczne klasy ósme będą pierwszym rocznikiem w historii szkoły, który nie będzie mógł zakończyć lekcji balem i serdecznymi uściskami. Pandemia związana z koronawirusem wymuszając dwumetrowe odległości i zasłonięte twarze, przeniosła nas do innej rzeczywistości. I to właśnie w tej nowej rzeczywistości, która w dużej mierze stała się wirtualną, uczniowie pragnęli się pożegnać. W tym roku nie mogli wszyscy razem się spotkać, dlatego klasa 8b miała rozdanie świadectw o godz. 8.30, klasa 8c o godz. 10.00, a 8a o godz. 11.30.
Część oficjalną otworzyła pani wicedyrektor Dominika Oksentowicz, która powitała dyrektora szkoły p. Bożenę Spicę, wicedyrektorów, wychowawcę, przewodniczącą Rady Rodziców p. Małgorzatę Skwarek, zaproszonych rodziców, a przede wszystkim absolwentów. Następnie poprosiła o zabranie głosu panią dyrektor Bożenę Spicę, która dokonała krótkiego podsumowania wyników i osiągnięć. W dalszej części odbyło się przyrzeczenie absolwentów. Niezwykłym momentem było rozdanie świadectw przez wychowawców: p. J. Polakiewicza, p. K. Mróz i p. B. Ringwelską oraz nagród za osiągnięcia naukowe, sportowe i działalność w organizacjach. Uczniowie klas ósmych dowiedzieli się, że w tym roku Najlepszym Absolwentem Szkoły został Jakub Szynwelski z klasy 8c. Pamiątkową statuetkę wręczyła pani dyrektor, a nagrodę pieniężną przedstawicielka Rady Rodziców pani Małgorzata Skwarek. Niesamowicie wzruszającym momentem okazał się pokaz filmu, na którym uczniowie pożegnali nie tylko siebie, ale i nauczycieli, rodziców a przede wszystkim wychowawców. Ciężko było się nie wzruszyć i nie uronić łezki. W tym roku odbyło się także pożegnanie przez klasy siódme, które przygotowały dla swoich starszych koleżanek i kolegów życzenia i upominki.Niespodzianką była bajka J. M. Spychały pt. „Miasto za murami”, którą absolwenci mogli zobaczyć. Pani dyrektor Bożena Spica podziękowała również przewodniczącej Rady Rodziców pani Małgorzacie Skwarek, która w tym roku szkolnym kończy swoją kadencję.
Na zakończenie pani wicedyrektor Dominika Oksentowicz jeszcze raz wszystkim podziękowała za przybycie. Życzyła ciepłych, oraz udanych wakacji obfitujących w ciekawe wydarzenia i wspaniałe przygody.
Zdjęcia: Bernadeta Rostankowska