Hymn szkoły wybrany...
Dodany przez admin dnia 29.04.2008
W ostatnim czasie szkoła nasza ma szczęście do bardzo udanych zawodów, konkursów, w których osiągamy sukcesy, niezwykłych imprez szkolnych i nie tylko szkolnych. Nie inaczej było we wtorkowe popołudnie. Jak wiadomo, tego dnia odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu na ułożenie hymnu szkoły. Zgłosiło się do niego sześć klas: IVa, IVf, IVg, Vb, VId oraz VIe. Być może mogło wystartować więcej, ale cóż, niech żałują, gdyż festiwal okazał się być bardzo trafionym rozwiązaniem konkursu i dostarczył niezapomnianych wrażeń. W sumie wykonano 9 utworów, które oceniała komisja (...)
Pełna Treść
W ostatnim czasie szkoła nasza ma szczęście do bardzo udanych zawodów, konkursów, w których osiągamy sukcesy, niezwykłych imprez szkolnych i nie tylko szkolnych. Nie inaczej było we wtorkowe popołudnie. Jak wiadomo, tego dnia odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu na ułożenie hymnu szkoły. Zgłosiło się do niego sześć klas: IVa, IVf, IVg, Vb, VId oraz VIe. Być może mogło wystartować więcej, ale cóż, niech żałują, gdyż festiwal okazał się być bardzo trafionym rozwiązaniem konkursu i dostarczył niezapomnianych wrażeń. W sumie wykonano 9 utworów, które oceniała komisja w składzie: p. dyr. Bożena Spica jako przewodnicząca oraz członkowie: p. D. Oksentowicz, p. D. Szlachcikowska, p. S. Sikora, p. M. Korda, p. S. Babińska, p. A. Borysiuk, p. M. Szmagliński, M. Cisewski i R. Magdziarek. Repertuar był bardzo różnorodny, od utworów spokojnych, prawie usypiających, do piosenek w wersji hardrockowej. Gratulacje za odwagę i udane wystąpienia należą się wszystkim uczestnikom konkursu, ale jednak należało wybrać najlepszych, a przede wszystkim piosenkę, która zostanie hymnem naszej szkoły. Po trudnych obradach, które trwały dłużej, niż wszystkie wykonywane utwory, komisja postanowiła, co następuje :
- hymnem szkoły zostaje piosenka "Wiwat wiwat nasza szkoło" wykonywana przez klasę IVa. Słowa ułożyła p. Ewa Pruszak, autorem muzyki jest p. Robert Szydełko. Nagrodą dla klasy jest 100 zł.
-klasa VId, wykonująca piosenkę "Może nie mamy jeszcze tylu lat" otrzymuje wyróżnienie oraz nagrodę w wysokości 70 zł.
-pozostali wykonawcy, którzy także bardzo się podobali, otrzymują słodkie upominki.
A potem było już tylko wzruszenie dzieci, łzy dorosłych ...
Zdjęcia: Ewa Pruszak
Opracował: Marian Szmagliński