VII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
Dodany przez admin dnia 27.04.2008
25 kwietnia 2008r. zakończył się VII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewaj razem z nami" Czersk 2008'. W imprezie wzięła udział rekordowa ilość uczestników: 47 solistów oraz 18 zespołów. W sumie wystąpiło 65 podmiotów wykonawczych reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja ze Starogardu Gdańskiego, Chojnic, Czerska,Potęgowa, Kornego, Kwidzyna, Kościerzyny, Krzyża, Lipnicy, Łęga, Malborka, Bytowa, Czarnej Wody, Bytoni i Koczały. (...)
Pełna Treść
25 kwietnia 2008r. zakończył się VII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami” Czersk 2008'. W imprezie wzięła udział rekordowa ilość uczestników: 47 solistów oraz 18 zespołów. W sumie wystąpiło 65 podmiotów wykonawczych reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja ze Starogardu Gdańskiego, Chojnic, Czerska,Potęgowa, Kornego, Kwidzyna, Kościerzyny, Krzyża, Lipnicy, Łęga, Malborka, Bytowa, Czarnej Wody, Bytoni i Koczały.

Uczestników oceniało jury w składzie: przewodnicząca Izabela Pruszak, Zofia Kucharska, Gabriela Kulczyk i Andrzej Borysiuk. Po raz siódmy organizatorem przeglądu był Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Czersku, przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Czersku oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku.

Wyniki
Klasy I – III – Szkoła Podstawowa

Soliści: I miejsce dla Macieja Klassa z Potęgowa, II miejsc dla Natalii Szarmach z Czerska i Aleksandry Kujach z Kościerzyny, III miejsce dla Adriany Czapiewskiej z Czerska i Moniki Górnej z Kościerzyny. Przyznano także wyróżnienia dla Martyny Milkowskiej i Marty Peplinskiej z Czerska. Zespoły: I miejsce dla Klaudii Łońskiej i Kamila Błanka z Krzyża, II miejsce dla zespołu TRIO z Potęgowa, zaś III dla Marty Korda i Karoliny Koseckiej z Czerska.

Klasy IV – VI
Soliści: I miejsce dla Magdaleny Prądzyńskiej z Lipnicy, II miejsce dla Eweliny Gostomczyk z Lipnicy oraz dwa III miejsca dla Weroniki Beger z Czerska i Marceliny Stachowiak z Chojnic.
Zespoły: I miejsce duet Magdalena i Alicja z Lipnicy, II miejsce duet Magda Peplińska i Michalina Szydełko z Czerska, III miejsce dla Pasji ze Starogardu Gdańskiego.

Gimnazjum
Soliści: I miejsce dla Julii Pruszak z Czarnej Wody i Magdaleny Fennig z Kościerzyny, II miejsce dla Dominiki Samulak z Koczały i Wiktorii Kubkowskiej ze Starogardu Gdańskiego, III miejsce dla Eweliny Burdzickiej z Malborka, wyróżnienia dla Agnieszki Joppek z Czerska, Niny Szwoch, Natalii Bruskiej z Czerska i Pauliny Marchewicz ze Starogardu Gdańskiego.

Wszystkim wykonawcom dziękujemy, nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do zobaczenia za rok!
Opracowanie: Andrzej Borysiuk