X Powiatowe Konfrontacje Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych
Dodany przez admin dnia 13.05.2008
Dnia 09. 05. 2008 r. uczniowie koła teatralnego, które prowadzi p. Hanna Fryca, uczestniczyli w X Powiatowych Konfrontacjach Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych organizowanych przez Dom Kultury w Chojnicach. Pokazali spektakl pt. "Królewny, czyli opowieść o punktach widzenia", za który otrzymali jedną z równorzędnych czterech głównych nagród dla najlepszych przedstawień, czyli maskę teatralną. Radość z sukcesu jest tym większa, że swoje spektakle przedstawiały także zespoły z liceów i innych szkół powiatu chojnickiego. Poza tym nagrody przydzielało profesjonalne jury pod przewodnictwem znanej aktorki teatru "Wybrzeże" w Gdańsku, pani Marzeny Nieczuja - Urbańskiej oraz jej męża, również aktora tegoż teatru. (...)
Pełna Treść
Dnia 09. 05. 2008 r. uczniowie koła teatralnego, które prowadzi p. Hanna Fryca, uczestniczyli w X Powiatowych Konfrontacjach Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych organizowanych przez Dom Kultury w Chojnicach. Pokazali spektakl pt. "Królewny, czyli opowieść o punktach widzenia", za który otrzymali jedną z równorzędnych czterech głównych nagród dla najlepszych przedstawień, czyli maskę teatralną. Radość z sukcesu jest tym większa, że swoje spektakle przedstawiały także zespoły z liceów i innych szkół powiatu chojnickiego. Poza tym nagrody przydzielało profesjonalne jury pod przewodnictwem znanej aktorki teatru "Wybrzeże" w Gdańsku, pani Marzeny Nieczuja - Urbańskiej oraz jej męża, również aktora tegoż teatru.
Bezpośrednio po przedstawieniu, w foyer, odbyło się omówienie przez komisję obejrzanego spektaklu. Dzięki temu poznaliśmy mocne i słabsze punkty naszej sztuki, a to pozwoli nam na jeszcze lepszy rozwój w przyszłości i udoskonalenie warsztatu reżyserskiego oraz aktorskiego. Impreza ta była dla uczniów dużym przeżyciem. Musieli pokonać tremę, uwierzyć w siebie, stanąć na scenie i dać z siebie wszystko. I dokonali tego ( tak dobrze, jak przed tygodniem w Brusach, gdzie zajęli I miejsce). Jako reżyser jestem z moich aktorów bardzo dumna i cieszę się, że mogłam z nimi współpracować, patrzeć, jak się rozwijają, a sztuka sprawia im wiele radości. Zasłużyli w pełni na swój sukces.
Opracowanie: Hanna Fryca