Zakończenie roku szkolnego
Dodany przez admin dnia 20.06.2008
20 czerwca 2008 r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Wakacje rozpoczęły się. Najpierw spotkaliśmy się w gościnnych progach naszego Kościoła. Pełni radości i zadowolenia dziękowaliśmy Bogu za udany rok. Dalszy ciąg uroczystości odbył się w budynku szkolnym, a konkretnie na boisku szkolnym. Jak zwykle rozpoczęliśmy od patriotycznego akcentu: wprowadzenia pocztu flagowego oraz odśpiewania hymnu państwowego. W uroczystości licznie wzięli udział rodzice oraz wszyscy uczniowie klas I- VI. Relację rozpocznę od bardzo miłego akcentu. Nasi najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa oraz nagrody. Wręczała je pani dyrektor Bożena Spica. (...)
Pełna Treść
20 czerwca 2008 r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Wakacje rozpoczęły się. Najpierw spotkaliśmy się w gościnnych progach naszego Kościoła. Pełni radości i zadowolenia dziękowaliśmy Bogu za udany rok. Dalszy ciąg uroczystości odbył się w budynku szkolnym, a konkretnie na boisku szkolnym. Jak zwykle rozpoczęliśmy od patriotycznego akcentu: wprowadzenia pocztu flagowego oraz odśpiewania hymnu państwowego. W uroczystości licznie wzięli udział rodzice oraz wszyscy uczniowie klas I- VI. Relację rozpocznę od bardzo miłego akcentu. Nasi najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa oraz nagrody. Wręczała je pani dyrektor Bożena Spica. Za "bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie" w tym roku zostało nagrodzonych bardzo dużo uczniów. Największą średnią w szkole jednak uzyskała uczennica klasy IVB Aleksandra Pestka (5,9). Oczywiście nie były to jedyne tego dnia nagrody. Było ich o wiele, wiele więcej...
Pani Dyrektor zabierając głos nie szczędziła wielu ciepłych słów naszej szkole. Bardzo interesująco podsumowała mijający rok szkolny. Prosiła też o dojrzałość w czasie wakacji, by był czas dobrego wykorzystania zdobytych wiadomości, umiejętności mówienia "nie" czającemu się złu i otwierania się na dobro, które można czynić. Życzyła spokojnych wakacji i nabrania sił do podjęcia nauki w nowym roku szkolnym. Koniec roku sprzyjał też refleksjom naszych rodziców. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Maria Korda również gratulowała uczniom wspaniałych osiągnięć i nie ma żadnych obaw co do dalszych jeszcze większych sukcesów i osiągnięć, ponieważ dzieci uczą się w dobrej szkole i pod opieką dobrych nauczycieli. Uroczysty apel zakończyliśmy Hymnem szkoły „ Wiwat, wiwat, nasza szkoło”
Ale to jeszcze nie koniec …..

20 czerwca 2008 rok godz. 10:00
Sala gimnastyczna

Nadszedł wreszcie oczekiwany przez uczniów klas VI dzień zakończenia roku szkolnego. Dla 120 uczniów klas szóstych to również dzień pożegnania szkoły podstawowej. Jak co roku jest to uroczysta chwila,
w której często padają słowa:

„ Tak niedawno żeśmy się spotkali,
a już pożegnania nadszedł czas.
Tyle żeśmy razem przeżywali,
a od jutra już wspomnienia będą łączyć nas”.

Uroczystość zakończenia roku rozpoczęła się od odśpiewania
„Mazurka Dąbrowskiego”.
W sali spotkali się wszyscy uczniowie, nauczyciele i część rodziców. Zaproszenie przyjął również Pan wice- burmistrz Jan Gliszczyński.
Po powitaniu zebranych, uczniowie klas szóstych złożyli uroczyste
ślubowanie

Pani dyrektor Bożena Spica z nieukrywaną przyjemnością i radością wręczała nagrody najlepszym uczniom klas VI. Tradycją w naszej szkole jest również wybór Najlepszego Absolwenta Szkoły uzyskała go uczennica klasy VIa Monika Szwil nagrodą był ufundowany przez Bank Spółdzielczy i Radę Rodziców rower

Opiekun Samorządu Uczniowskiego pan Marian Szmagliński wraz ze swoimi wychowankami w miły i dowcipny sposób „pożegnał” naszych już byłych uczniów, po czym absolwenci przedstawili program artystyczny.
Była to sztuka w reżyserii pani Hanny Fryca pt: „ Królewny czyli opowieść o punktach widzenia” Spektakl ten zajął I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów szkolnych oraz Maskę teatralną w X Powiatowych Konfrontacjach Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów teatralnych.

Nad przebiegiem uroczystości czuwała
Pani Hanna Fryca – nauczycielka polskiego
Część muzyczną przygotowali panowie : Andrzej Borysiuk, oraz Rafał Żywicki, który jednocześnie zaśpiewał po mistrzowsku pioseki Marka Grechuty „ Tyle było dni”oraz Ryszarda Rynkowskiego „ Szczęśliwej drogi już czas”
Dekoracją natomiast zajęły się panie: Barbara Jażdżewska, Beata Karczyńska i Maria Narloch .
Natomiast całą uroczystość profesjonalnie (niczym Grażyna Torbicka) poprowadził pan Mirosław Talewski
Relację opracowała: Ewa Pruszak


Kazimierz Kosecki

Część artystyczna z pożegnania klas VI w postaci krótkiego filmiku