Święto latawca – 9.10.04
Dodany przez admin dnia 02.11.2004
Tradycyjnie już od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w zawodach latawcowych organizowanych przez Ośrodek Kultury w Czersku. W naszej szkole każdego roku poświęcamy na zrealizowanie tego tematu kilka początkowych lekcji. Powstają mniej ...
Pełna Treść
Tradycyjnie już od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w zawodach latawcowych organizowanych przez Ośrodek Kultury w Czersku. W naszej szkole każdego roku poświęcamy na zrealizowanie tego tematu kilka początkowych lekcji. Powstają mniej lub bardziej udane konstrukcje latawców w zależności od wieku wykonawców, ich możliwości i zdolności manualnych. Budowanie latawców kryje w sobie szereg walorów nie tylko wychowawczych, ale i poznawczych, wyzwala twórcze inicjatywy i rozwija zainteresowania.

Z naszej szkoły w zawodach latawcowych brało udział 17 latawców skrzynkowych, wykonanych przez uczniów kl. VI i 65 latawców płaskich wykonanych przez uczniów klas V.

Przed rozpoczęciem lotów komisja dokonała przeglądu latawców; przy ich ocenie zwracano szczególną uwagę na staranność wykonania, pomysłowość w zdobieniu latawca, ciekawe rozwiązanie konstrukcyjne i wysokość lotów.

W kategorii latawców skrzynkowych:
I m. zdobyli uczniowie kl. VIe - Paweł Landowski i Szymon Hofman
II m. zdobyła uczennica kl. VIf - Karolina Lipska
III m. zdobyła uczennica kl. VIa - Olga Repińska

W kategorii latawców płaskich:
II m. zdobyła uczennica kl. Vc - Kaja Repinska
III m. zdobyła uczennica kl. Va - Agnieszka Kolas

Za najwyższe loty:
I miejsce zdobyły latawce wykonane przez:
Natalię Kiżewską z kl. Ve
Łukasza Łangowskiego z kl. VIf

Nauczyciel techniki - Andrzej Czerwionka