VII Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
Dodany przez admin dnia 27.05.2009
We wtorek 26 maja 2009 r. odbył się w naszej szkole w gabinecie historycznym finał VII Gminnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Konkurs przygotowali nauczyciele naszej szkoły: pani Ewelina Bąk - nauczyciel przyrody i pan Mirosław Talewski - nauczyciel historii. W konkursie brały udział 2 - osobowe reprezentacje czterech szkół z terenu naszego miasta i gminy. Uczniami ze szkoły z Łęga opiekował się pan Sławomir Kukowski, uczniami ze szkoły z Gotelpia - pan Krzysztof Mleczek. Z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II przybyli uczniowie pod opieką pana Michała Pęskiego. Uczniami z naszej szkoły opiekował się pan Talewski.
Pełna Treść
We wtorek 26 maja 2009 r. odbył się w naszej szkole w gabinecie historycznym finał VII Gminnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Konkurs przygotowali nauczyciele naszej szkoły: pani Ewelina Bąk - nauczyciel przyrody i pan Mirosław Talewski - nauczyciel historii. W konkursie brały udział 2 - osobowe reprezentacje czterech szkół z terenu naszego miasta i gminy. Uczniami ze szkoły z Łęga opiekował się pan Sławomir Kukowski, uczniami ze szkoły z Gotelpia - pan Krzysztof Mleczek. Z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II przybyli uczniowie pod opieką pana Michała Pęskiego. Uczniami z naszej szkoły opiekował się pan Talewski. W ramach konkursu uczniowie rozwiązywali 10 zadań poświęconych historii integracji europejskiej, funkcjonowaniu UE, warunkom przyrodniczym wybranych krajów europejskich. Zadania były zróżnicowane wymagające od uczestników znajomości historii, geografii, umiejętności literackich, poetyckich, muzycznych i plastycznych. Jury konkursowe pod przewodnictwem pana Patrycjusza Muchowskiego (w składzie jury byli organizatorzy i opiekunowie), wytypowało zwycięzców. I miejsce zajął Mateusz Cisewski z naszej szkoły. II i III miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół z Czerska, stosownie: Filip Nowak i Dominik Polakowski. Uczeń naszej szkoły Łukasz Kulisiewicz zajął jak mówią sportowcy ?najgorsze? IV miejsce poza ?pudłem?. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców z naszej szkoły. Pozostali - dyplomy za udział. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od organizatorów drobne upominki.
Trzeba podkreślić, że uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat Unii Europejskiej. Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom. Dziękujemy też nauczycielom za pracę z uczniami i pracę w komisji.
Organizatorzy:
Ewelina Bąk
Mirosław Talewski