Konkurs na najlepszego historyka
Dodany przez admin dnia 07.06.2009
4 czerwca 2009 r. w gabinecie historycznym odbył się IV Konkurs na Najlepszego Historyka Szkoły. W konkursie startowali przedstawiciele klas VI z naszej szkoły. Uczniowie rozwiązywali zadania historyczne obejmujące materiał z historii i społeczeństwa od klasy IV do VI. Wszyscy wykazali się sporą wiedzą historyczną. Uczestnicy konkursu wykazali się znajomością pojęć historycznych, ogólną wiedzą historyczną, uzupełniali luki w tekście, analizowali tekst źródłowy oraz pracowali z mapą.
Pełna Treść

IV KONKURS NA NAJLEPSZEGO HISTORYKA SZKOŁY

4 czerwca 2009 r. w gabinecie historycznym odbył się IV Konkurs na Najlepszego Historyka Szkoły. W konkursie startowali przedstawiciele klas VI z naszej szkoły. Uczniowie rozwiązywali zadania historyczne obejmujące materiał z historii i społeczeństwa od klasy IV do VI. Wszyscy wykazali się sporą wiedzą historyczną. Uczestnicy konkursu wykazali się znajomością pojęć historycznych, ogólną wiedzą historyczną, uzupełniali luki w tekście, analizowali tekst źródłowy oraz pracowali z mapą. Komisja w składzie: pani Krystyna Jażdżewska i pani Maria Narloch wytypowała zwycięzców.
Pierwsze miejsce i tytuł Najlepszego Historyka Szkoły w roku szkolnym 2008/2009 zdobył Mateusz Cisewski z klasy VIa. Drugie miejsce i tytuł wicemistrza zdobyła Monika Korda z klasy VIc. Trzecie miejsce Katarzyna Wryłka z VId. Czwarte miejsce zajął Mariusz Morzuch z klasy VIe, a miejsce piąte Łukasz Gliniecki z klasy VIf.
Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.
Serdecznie gratulujemy.
Mirosław Talewski