Święto latawca
Dodany przez admin dnia 20.10.2009
W sobotnie przedpołudnie 17.10.2009r. nasi uczniowie bardzo licznie stawili się przed naszą szkołą, by pójść z latawcami na zawody organizowane przez Ośrodek Kultury w Czersku. W zawodach z S.P.nr1 Czersk startowało 97 latawców płaskich wykonanych przez uczniów kl. V i 9 latawców skrzynkowych wykonanych przez uczniów kl. VI.
Pełna Treść

Święto Latawca - 2009r.

W sobotnie przedpołudnie 17.10.2009r. nasi uczniowie bardzo licznie stawili się przed naszą szkołą, by pójść z latawcami na zawody organizowane przez Ośrodek Kultury w Czersku. W zawodach z S.P. nr 1 Czersk startowało 97 latawców płaskich wykonanych przez uczniów kl. V i 9 latawców skrzynkowych wykonanych przez uczniów kl. VI.
Przy ocenianiu szczególną uwagę zwrócono na pomysłowość , konstrukcję latawca, staranność wykonania, zdobienie oraz lot. Najlepsi otrzymali nagrody, ale najwiekszą radością dla uczestnika było to, kiedy wysoko nad głowami unosił się jego latający obiekt.
Niebywałym gościem w tegorocznym Święcie Latawca 2009 w Czersku był pan Adam Czarnowski z Chojnic, który w latach 1988 i 1989r. zdobył Mistrzostwo Polski w zawodach latawcowych w Bydgoszczy i wicemistrzostwo Europy w Berlinie.

Wyniki:

Kategoria Latawców Płaskich
I miejsce - Przemek Miloch z kl.Ve
II miejsce - Kinga Piekarska z kl.Ve
III miejsce - Agata Wiska z kl.Vb i Wiktoria Czechowska z kl.Ve

Kategoria Latawców Skrzynkowych
I miejsce - Robert Madziarek i Patryk Spiczka z kl.VIc
II miejsce - Aleksandra Pestka z kl.VIb
III miejsce - Kacper Keister z kl.VIc

Kategoria - Najlepszy Lot
I miejsce - Łukasz Czapiewski z kl.Ve
II miejsce - Wiktoria Czechowska z kl.Ve
III miejsce - Natalia Szarmach z kl.Vf
opiekun: Andrzej Czerwionka