W cukierni
Dodany przez admin dnia 15.12.2009
Z inicjatywy pani Ewy Rutkowskiej w ramach projektu "Otwarta firma" uczniowie zwiedzili cukiernię, której właścicielem jest Pan Krzysztof Landowski. Najpierw Pan Krzysztof opowiedział uczniom, jak doszło do założenia piekarni. Następnie przedstawił pracowników, ich obowiązki oraz pokazał narzędzia pracy. Uczniowie mogli zobaczyć, jak cukiernicy wyczarowują pyszne ciasta. Pod czujnym okiem mistrza cukiernictwa mieli po raz pierwszy także okazję wypiec z masy marcepanowej lub masy lukrowej własne pierniki i kruche ciasteczka z cukrem.
Pełna Treść

W CUKIERNI

Z inicjatywy pani Ewy Rutkowskiej w ramach projektu "Otwarta firma" uczniowie zwiedzili cukiernię, której właścicielem jest Pan Krzysztof Landowski.
Najpierw Pan Krzysztof opowiedział uczniom, jak doszło do założenia piekarni. Następnie przedstawił pracowników, ich obowiązki oraz pokazał narzędzia pracy. Uczniowie mogli zobaczyć, jak cukiernicy wyczarowują pyszne ciasta. Pod czujnym okiem mistrza cukiernictwa mieli po raz pierwszy także okazję wypiec z masy marcepanowej lub masy lukrowej własne pierniki i kruche ciasteczka z cukrem. Dzieci bardzo dokładnie wycinały foremkami kształty ciastek i układały na blachach. Z dużą niecierpliwością oczekiwały na wyjęcia smakołyków z pieca. Na zakończenie wycieczki odbyła się degustacja słodkich wyrobów.
Panu Krzysztofowi Landowskiemu składamy wyrazy podziękowania za umożliwienia przeżycia naszym podopiecznym słodkiej lekcji przedsiębiorczości.
Koordynator projektu
Maria Gerowska