Tydzień Kultury Ekologicznej - dzień trzeci
Dodany przez admin dnia 22.04.2010
21 kwiecień 2010r. - środa
Jak co roku w kwietniu w naszej szkole w związku z obchodami Tygodnia Kultury Ekologicznej odbył się Szkolny Dzień Zdrowia pod hasłem "PRZERWA NA ZDROWIE" Było to 21 kwietnia i to właśnie tego dnia wszyscy zrobiliśmy sobie przerwę od coli, chipsów, lenistwa na fotelu i przy komputerze. W zamian za to, zadbaliśmy o zdrowie i urodę. Głównym celem projektu było kształtowanie nawyków zdrowego trybu życia. W projekcie wzięły udział wszystkie klasy V wraz z wychowawcami.
Pełna Treść
21 kwiecień 2010r. - środa

Szkolny Dzień Zdrowia

Jak co roku w kwietniu w naszej szkole w związku z obchodami Tygodnia Kultury Ekologicznej odbył się Szkolny Dzień Zdrowia pod hasłem "PRZERWA NA ZDROWIE". Było to 21 kwietnia i to właśnie tego dnia wszyscy zrobiliśmy sobie przerwę od coli, chipsów, lenistwa na fotelu i przy komputerze. W zamian za to, zadbaliśmy o zdrowie i urodę. Głównym celem projektu było kształtowanie nawyków zdrowego trybu życia. W projekcie wzięły udział wszystkie klasy V wraz z wychowawcami. Każda klasa V przygotowywała się ponad 2 tygodnie do prezentacji swoich gabinetów. Tematy dla poszczególnych klas były następujące:
1. Klasa Va – "Zgrabna sylwetka" – Fitness Klub
2. Klasa Vb – "Z urodą za pan brat" – porady kosmetyczne
3. Klasa Vc – "Modna fryzura" – porady fryzjerskie
4. Klasa Vd – "Witaminowe co nie co" – porady dietetyka
5. Klasa Ve – "Bezpiecznie w szkole" – udzielanie pierwszej pomocy
6. Klasa Vf – "Zdrowy ząbek" – porady stomatologa
Wszyscy uczniowie w ciekawy sposób zaprezentowali swoje gabinety oraz zachęcali publiczność do dbania o higienę i do prowadzenia zdrowego stylu życia. Atrakcją uroczystości była wspólna degustacja owoców, soków i warzyw. Za rok odbędzie się kolejny Szkolny Dzień Zdrowia, w którym udział wezmą obecne klasy IV.
Agnieszka Wiencelewska